Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy neveljek egy galambfiókát?

Hogy neveljek egy galambfiókát?

Figyelt kérdés

Valamivel több lehet, mint egy hetes (már tollas) belvárosban nevelem, jelenleg főleg lisztkukacot eszik, mellé borsós- kukoricás vízzel itatom. Búzát, kölest is szeretnék neki adni, arra vonatkozó tanácsot fogadok, hogy Budapesten hol találok?

Önjelölt állatmentőknek üzenem: hajléktalanoktól lett mentve, nem a fészke közeléből, a szülei nem voltak a láthatáron. Egyéb tippeket örömmel várok!



2023. aug. 28. 23:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel madármentő egyesületeket, akik átveszik tőled és értenek is hozzá. Ha itatod, el fog pusztulni.
2023. aug. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel etessük a pinty-, galamb-, gerlefiókát?

A begytej-utánzat, "pempő" elkészítésének általam kipróbált módja a következő. Kávéskanálnyi búzagrízt, finom kukoricadarát, mozsárban megtört kölest kevés vízzel hirtelen felfőzök. (Nagyobbacska fiókáknak lehet szemcsésebbre készíteni, a felfőzés azért kell, hogy a magvak puhuljanak. Ilyenkor célszerű némi kölesszem nagyságú kavicsot, sódert is keverni hozzá, a zúza megfelelő működéséhez.) Lehűlés után keverek bele főtt tojás sárgáját, reszelt fehérjét (állati fehérjére minden fiókának szüksége van, ha ezt nem a begyváladékból nyeri, akkor másképp kell pótolni), apróra vágott zöldet (tyúkhúr, saláta), reszelt vagy apró kockára vágott sárgarépát. Ha pirinyó, tengelic- vagy zöldike-méretű fiókának kell, akkor ezt olyan sűrűségűre készítem, hogy műanyag mokkáskanálból lehessen adagolni a fióka csőrébe. Ilyenkor külön ivóvíz nem szükséges, hanem ebbe a pépbe lehet adagolni a vitaminokat, a kalciumot. – A nagyobb madárkáknak (galamb-, gerlefióka) olyan sűrűre érdemes készíteni a pépet, hogy kis golyócskákat lehessen formálni belőle, amit a fióka csőrébe dugdosunk. Ilyenkor külön adagoljuk az ivóvizet injekciós fecskendőből, amíg a fióka önállóan nem iszik.

Nem lehet eléggé hangsúlyozni a higiénia fontosságát! A kis fióka szinte ugyanolyan gondos kezelést igényel, mint egy csecsemő. Fontos az etetés előtti kézmosás, az edények, a csipesz rendszeres elmosása, az ivóvíz, a főzött eleség naponkénti cseréje (ha eltesszük a főtt tojást másnapra, akkor hűtőben tartsuk, etetés előtt szobahőmérsékletűre melegítsük fel). A természetben a fióka a szüleitől a begyváladékkal immunanyagokat is kap, ami őt a fertőzésektől védi; az ember általi mesterséges táplálásnál ez is hiányzik.

2023. aug. 29. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Búzadara+kukoricadarából "puliszkát" főzök. Főtt tojást apróra reszelve és sótlan, zsírszegény tehéntúrót keverek hozzá. Ezt be egy nagy fecskendőbe és rátenni egy gumikesztyű ujját kilyukasztva, amiből aztán kiszívja.

Ha már nagyobb, akkor mehet puhított búza, árpakása (fél percig főzöm egy kis vízben, langyosan adom). SZemenként kell a csőrébe adogatni, mert azt annyira utálja, hogy 1-2 napon belül megtanul magától enni.

Ha már magvakat fogyaszt, akkor kell neki gritet (emésztőt) is venni, galambász boltból-pl.Verseny utca. Azt ő kell felszedegesse, ő tudja mennyi kell neki.

Amíg kér, addig kell neki adni.

2023. aug. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Állati fehérjét lisztkukacból kap.

Elég nagy már, eszi a búzát is. A grites tippet köszönöm, veszek neki.

2023. aug. 31. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!