Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért bántja mindenki a...

Miért bántja mindenki a galambokat?

Figyelt kérdés

Ma unatkoztam, és mivel galambtartásba kezdtem, ezért visszaolvastam az oldalon a galambos kérdések többségét. Én teljesen meg tudom érteni, hogy akik nagyvárosban laknak,azoknak kényelmetlen lehet a sok galamb, hogy állandóan zajt csapnak, összepiszkítanak mindent, és azt is tudom, hogy szabályozni kell a létszámukat, de miért nem lehet a humánus módszereket alkalmazni? Hány helyen láttam a sok "érdekes felfogású embertől", hogy patkányméreg, meg lőfegyverrel írtás....Hiszen ha kiírtottak x számú galambot, akkor jön új a helyére...

De azt sem lehet elfelejteni, hogy nekik is köszönhetjük, hogy a városok nincsenek tele az ÁLTALUNK eldobált ételmaradékokkal, mert feleszik, és így sok fertőzést megelőznek.

A másik, hogy mért nem lehet riasztani, meg megelőzni, például a környékünkön rengetegen használnak szélcsengőt, és papírcsíkokat ragasztanak fel, és ez általában elég is.

És akkor még mindig szóba jöhet a szögesdrót.


Én mindenesetre nagyon szeretem ezeket az állatokat, és engem érzékenyen érint, amikor ezeket a morbid megoldásokat emlegetik fel ellenük, mint a méreg... :(


De arra megkérném a negatív felfogású embereket, hogy ami nem hasznos, azt legyenek szívesek maguknak megtartani.


2010. okt. 18. 16:14
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Ők is csak élni akarnak eprsze,csak a mi kárunkra. A kullancsot se hagyod had szivja a véredet amig jól esik.
2010. okt. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

el lett mondva direkt hogy aki paraszt az tartsa meg magának idézem " szárnyas patkány"... -.-"

én is veled vagyok,szeretem a galambokat,sőtt legtöbben a varjat se szeretik,ezzel ellentétbe én kifejezetten imádom őket =)

szerintem mind a 2 madár nagyon szép és tényleg nem értem azokat az embereket...habár ha megnézzük ma már az ember mindent ki akar irtani -.-"

2010. okt. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim válasza:
100%
Sajnos kevés az olyan ember akik szereti az állatokat, most pl. ne csak a galambokra gondoljunk aki olyan ember az nem csak a galambokat bántja. De hát sajnos ez van az állatvédők sem csinálnak semmit ez ellen :( Nekem is vannak galambjaim szeretem őket.
2010. okt. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
74%
azért mert a sok városi köcsögnek nincsjobb dolga minthogy szegény állatokat baszogassa!
2010. okt. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Na eddig az utolsó válaszoló áll a szívemhez a legközelebb :D Annyira jó ilyet hallani annak ellenére, hogy a többieket is megértem :) És a varjú szerintem is szép madár, majd nemsokára elég sok lesz a közelemben, mert itt a tél, és sokan közelebb jönnek majd a településekhez :)
2010. okt. 18. 17:08
 16/33 A kérdező kommentje:
Hopp, akkor az uccsó, és az előtti :)
2010. okt. 18. 17:10
 17/33 A kérdező kommentje:
Meg az az előtti >< Észre se vettem :) Szóval akkor az utolsó három :D
2010. okt. 18. 17:11
 18/33 anonim válasza:
100%

Sajnos kevés az olyan ember akik szereti az állatokat, most pl. ne csak a galambokra gondoljunk aki olyan ember az nem csak a galambokat bántja. De hát sajnos ez van az állatvédők sem csinálnak semmit ez ellen :( Nekem is vannak galambjaim szeretem őket.


Plusz még az is (elfelejtettem ideírni)


Lehet hogy itt sok galamb van de lehet hogy más helyeken meg 1 sincs és ezt kéne tudatni a sok hülye(már bocsánat) emberrel hogy örüljünk már ennek.

Szerintem meg egyáltalán nem terjesztenek betegségeket!!!!! Egy ember kitalálja és egyből az összes!! Nekem is vannak és nem lett semmi bajom tőlük jó lehet hogy az más de nem annyira!!

2010. okt. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

pl régen lovaskocsival jártak faluban és lovak sokkal több szart termeletek az utra mint a galambok és mégsem pusztult el a falu népe pestisben.

ez ujkori hülyeség hogy városban tüzzel vassal galambot kell irtani mert jaj leszarják a szép kocsimat 1honapban 1x....

ha 1kamrában/magtárban/raktárban van galamb/patkány azt irtani kell mert akkor lehet fertözés

de nekem ne mondja senki hogy meghalok ha ottvan 2galambszar a járdán vagy onnan esztek?

2010. okt. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
Pont ez az! Normális körülmények között tiszta, és nem büdös, fertőzést terjesztő állatok :) Ennyi erővel rá lehetne szállni azokra, akik patkányt tartanak házi kedvencként, de belegondolunk, a patkány is tiszta állat, mert normálisan tisztálkodik, csak a városokban a csatornákba kényszerül kukázni.
2010. okt. 18. 17:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!