Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért bántja mindenki a...

Miért bántja mindenki a galambokat?

Figyelt kérdés

Ma unatkoztam, és mivel galambtartásba kezdtem, ezért visszaolvastam az oldalon a galambos kérdések többségét. Én teljesen meg tudom érteni, hogy akik nagyvárosban laknak,azoknak kényelmetlen lehet a sok galamb, hogy állandóan zajt csapnak, összepiszkítanak mindent, és azt is tudom, hogy szabályozni kell a létszámukat, de miért nem lehet a humánus módszereket alkalmazni? Hány helyen láttam a sok "érdekes felfogású embertől", hogy patkányméreg, meg lőfegyverrel írtás....Hiszen ha kiírtottak x számú galambot, akkor jön új a helyére...

De azt sem lehet elfelejteni, hogy nekik is köszönhetjük, hogy a városok nincsenek tele az ÁLTALUNK eldobált ételmaradékokkal, mert feleszik, és így sok fertőzést megelőznek.

A másik, hogy mért nem lehet riasztani, meg megelőzni, például a környékünkön rengetegen használnak szélcsengőt, és papírcsíkokat ragasztanak fel, és ez általában elég is.

És akkor még mindig szóba jöhet a szögesdrót.


Én mindenesetre nagyon szeretem ezeket az állatokat, és engem érzékenyen érint, amikor ezeket a morbid megoldásokat emlegetik fel ellenük, mint a méreg... :(


De arra megkérném a negatív felfogású embereket, hogy ami nem hasznos, azt legyenek szívesek maguknak megtartani.


2010. okt. 18. 16:14
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Amikor Bp-en éltünk (zöldövezeti családi ház, rengeteg galamb volt mindenütt, mi bizony etettük is őket a garázs tetejére szórtuk a magokat. AMikor kiköltöztünk néhány km-re a fővárosból, az első napokban nem tudtuk, mi olyan furcsa, aztán rájöttünk: igaz, hogy itt volt hajnali kakasszó meg kotkodácsolás, hápogás, de egyetlen galamb sem! Sajnos ez azóta sem változott, pedig itt is etetjük a madarakat, egész évben tele a kertünk rigóval, szarkával, verébbel, cinegével, stb., 1 éve még szajkó"nk" is van, de galamb nem jön, bármit szórunk is ki nekik. Szomorú, mert imádom hallgani őket.
2010. okt. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
46%

Pont ez az! Normális körülmények között tiszta, és nem büdös, fertőzést terjesztő állatok


És te a városi galambok napját nyomonköveted,hogy hány másik madárral érintkezik,mit eszik meg,hány tetű ugrik át egyikről a másikra..? Igy van ,ahogy mondod egy házikedvencként tartott galamb nagy valoszinüséggel nem fog fertőzéseket terjeszteni,mivel mindig szemelőtt van,gondolom ha egy megmurdál kiveszed a többitől,tudod mit esznek meg ésatöbbi.. ugyanígy a patkány,és minden más állat. Ezeken nem teremnek a fertőzések,hanem innen onnan-egymástól kapják el és hordozzák..

Te gondolom minden gond nélkül megofgnál akkor egy városi galambot vagy patkányt,hiszen ez egy iszonyatos baromság hogy fertőzéseket terjeszt szeirnted. Ja és még valami.. a lovakat rendszeresen látta már régen is orvos,vagy ha mást nem valaki aki tudta mik a jelei ha beteg a ló. Ha fertőző betegsége van egy állatnak elkülönitik a többitől,azért mert FERTŐZ. Csak azért mert egy ló odaszart az útra nem leszel pestises,mivel a lovadrol biztosan tudod hogy bent van az udvarodban,nem érintkezik idegen állatokkal. A patkány ellenben a csatornában,szemét közt akármti össze tud szedni,brá gyakoribb hogy a rajta élőskdő állatok ürüléke fertőz..ugyanigy a galamb..nem tudom mit lehet ezen nem felfogni,ezeket nem én találtam ki ezek tények.A háziállatokat rendszeresen ellenőrizzük,orvossal megnézetjük,ezek pedig isten se tudja hol járnak és miylen kórokozókat hordoznak.


És én azt egy szóval sem irtam,hogy kinzom vagy ölöm a galambokat.

2010. okt. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
65%
napmint nap buszpályaudvaron otvan 50galamb néha 1méterre ácsorognak tölem de még sohasem lett semmibajom jaés nem fogodosom öket minek fogdossam....
2010. okt. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

De had ajánljam figyelmetekbe: galambok által terjesztett betegségek:

Ornitózis

ornithosis, chlamydiosis

Baktérium okozta, emberre is veszélyes fertőző betegség, amely elsősorban légúti tünetekben nyilvánul meg: (egy szemre korlátozódó) könnyezés, fejrázás, tüsszögés, orrfolyás, lihegés stb.



szalmonellózis-játszótéren,homokozóban pl a madár székletével terjed . Reméljük a ti gyerekeitek nem nyelnek be ilyet.



De nem ezek okozzák az igazi problémát,maga a galamb szinet csak ezeket terjeszti,egyik sem halálos,jól kezelhető betegségek. Viszont a kullancsok ,tetves,bolhák(amik előszeretettel szivják a galambok vérét) mindenki számára ismert,hogy veszéyle skórkozokat hordoznak. Gondolom ilyet sem szeretnél magadban látni.

2010. okt. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
65%

najó nekem már mind1 akkor hozhatod az atombombát

de amugy nemhiszem el h nincs világon 1000nagyobb baj ennél

amivel foglalkozni lehetne

ennél szörnyübb ellensége soha ne legyen az embereknek

2010. okt. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Abszolút jól gondolkodsz, a legfontosabb a megelőzés és a riasztás kellene, hogy legyen. Pl. akármennyit elpusztíthatunk, ha a panelházak tetején, meg padlásán gond nélkül költenek és szaporodnak. Ja és az embereknek meg nem kéne annyit szemetelniük, meg pazarolniuk, hogy ne legyen mit enniük. Egyébként szerintem humánus módszer a kilövésük, mert csak egy pillanatig éreznek fájdalmat (szerintem). A méreg talán nem ilyen humánus tényleg.

Itt egy érdekes cikk a témában videóval: [link]

Egy hálóvetővel fogják be őket. Mindenki döntse el maga, hogy ez humánus-e vagy sem. Mondjuk kiváncsi lennék, mi lesz velük később, gondolom nem elengedik őket a vadonban...szerintem macskakaja lesz belőlük.

További cikk a problémáról: [link]

2010. okt. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
64%
Én egyszer megmentettem 1 törött szárnyú galambot a villamos elől.Felvittem az erkélyemre,meggyógyult és elrepult.Ja,és még mindig élek!Amúgy egy csomó ember sokkal több betegséget terjeszt.Egyszen megvizsgálták egy műsorban,hogy mi minden van a bevásárló kosarak fülén.Hát azon még emberkaka is volt!
2010. okt. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim válasza:

Nekem eddig nem sok bajom volt a galambokkal, de tavaly év vége felé és idén is, össze-vissza szarták a konyha balak párkányát és az erkély.

Ezt még valahogy higgadtan kezelném is - bár szerintem sem higiénikus - de most a feleségemmel babát várunk és közbe kezd végre jó idő lenni.

Szóval én még így nem éreztem galambok iránt, de most nagyon kinyírnám az összeset.

Szóval nekem ne mondja senki, hogy nem kell ezekkel valamit kezdeni. Számomra a születendő gyermekem 10000000000000000 x fontosabb mint egy-két sok pár galamb élete.

2011. márc. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Én IMÁDOM a galambokat,sőt nevet is szoktam adni nekik!:)))
2011. máj. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 NanoBattery ***** válasza:

Azok a Galambászok és koca galambászok hibája mind ez, kik nem gondoskodnak róluk megfelelően, és miután pénzszűkébe kerülnek, basznak szó szerint rájuk !:(

Aztán mit tehet szerencsétlen állat, ha a tálja üres és a gazda baszik rá, beindul az ösztön, mint a gazdátlan kutyánál az eredménye meg ez, hogy mindenki a Galambot üldözi, öli és ”nyírjuk ki Őket”… !:(

Szegények csak az élet ösztöneiket követik, hisz élőlényekről beszélünk, még a baktérium és vírus is így működik, akár tetszik, akár nem. :(


Az életben maradási ösztön (GéN) minden élőlényben benne van... !:(


Lehet kövezni !:)

2011. aug. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!