Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért nem akar kijönni?

Miért nem akar kijönni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kb 4 hónapos hullámosom akárhogyan szeretném nem kívánkozik ki a kalitból. Az ujjamra ültetem, és ahogy húznám ki a kalitka ajtajából visszaugrik. Egyedül van és szeretnék minnél előbb megbarátkozni vele, de láthatóan az ujjamtól nem, viszont tőlem még fél. Hogyan hitessem el vele hogy kint is biztonságban van?
2011. jan. 21. 22:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Mióta van nálad? Ha csak pár napja, akkor adj neki időt. Hagyd nyitva a kalitka ajtaját, csalogasd némi gyümölccsel.
2011. jan. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Hagyd nyitva a kalitka ajtaját és tegyél fürtös kölest az ajtóba. Ha nagyon nem akar kijönni akkor az etetőjét akaszd az ajtóba belülről így talán evés közben kimerészkedik.

Erőszakkal sose akard kivenni.

2011. jan. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Kb másfél hónapja van nálam. Volt már kint mert volt amikor ki tudtam venni a kezemen. Ilyen csak egyszer volt... de majd próbálkozom akkor köszi!
2011. jan. 22. 13:30
 4/24 Beus35 ***** válasza:

Már írtam,akkor fog kijönni,amikor ő akar!

Ha otthon vagy,legyen nyitva az ajtaja!

Ki fog jönni,mert imádnak repülni!

2011. jan. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Beus35 ***** válasza:
Kijött már???
2011. jan. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Csak úgy tudom kiengedni ha leveszem a kalitkát az aljáról. Kijön csücsül repked aztán visszamászik sok idő után. De muszáj kiengednem mert teljesen ellustul és semmi ereje nem lesz repülni :)
2011. jan. 27. 19:37
 7/24 Beus35 ***** válasza:

De repked és ez a fontos!

Nálunk mindkettő állandóan repked!

Olyanok,mint a kis denevérek!!

2011. jan. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Illetve ha kiengedem csendben van. Repked kifárad visszamegy és pihen, nincs rikácsolás. Már csak ezért is megéri kiengedni :)
2011. jan. 30. 12:27
 9/24 Beus35 ***** válasza:

Nekünk repülés közben is csipog,sőt elég hangos!

Mintha tudatná,jövök:-))

2011. jan. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
:) Az komoly... :) Ma siekrült kivennem megint kézzel. Utána felültettem a kinit ülőkére és egy fürtös köles darabot (nagyobbat) a számmal megfogtam és odanyújtottam neki. Kb 15 percig etettem így, remélem ért valamit mert nem volt túl jó végig szorítani azt kölest :). Most is kinn van :P
2011. jan. 31. 21:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!