Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Vadgalambokat milyen méreggel...

Vadgalambokat milyen méreggel lehet kinyírni? Már aludni sem tudunk a nagy zajtól, amit csapnak. Borzasztó, hogy mennyire megkeserítik a mindennapjainkat.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 1. 22:03
1 2 3 4
 21/36 anonim válasza:
79%
Azért ez durva hogy írhatsz egy embernek ilyeneket egy állattal szemben.Elhiszem hogy állat barát vagy de ez azért túlzás, és aki levágja és megeszi a galambot?
2009. ápr. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
14%
Miért nem használsz füldugót? Én is igy élek...
2009. nov. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim válasza:
92%

Én is hasonló problémával küzdök.

Nálam is az a baj, hogy a vadgalambokat képtelenség elűzni az erkélyről. Nem zavarna a turbékolásuk, de a székletük igen. Odaszarnak ahol vannak, és ez nagyon veszélyes.

Az állatvédőnek üzenem, hogy a galambok "városi repülő patkányok", mert fertőznek a székletükkel, nem is kicsit. Nem véletlen, hogy a legnagyobb katolikus országban is tilos etetni őket, mert ott sem tudnak mit kezdeni velük, úgy elszaporodtak (Olaszország-Velence).

Az a baj a galambokkal, hogy a székletük ciánt tartalmaz, aminek a kipárolgása is már halálos bizonyos koncentráción felül (lásd az első egyiptomi piramis-feltáró régészek halálát, amit anno a Fáraó átkának hittek). Arról nem is beszélve, ha gyerek van a közelbe, hát mindenkit mentsen meg olyankor a galamboktól, és az ő székletüktől, hacsak nem fontosabbak neki a galambok a saját gyermekének az egészségénél, vagy akár az életénél!

A kérdezőtől kérdezem, hogy talált-e jó módszert galambmentesítésre, és ha igen, mit?

Örülnék, ha megosztaná velem is, mert engem is iszonyatosan irritál a veszélyforrás, amit ők jelentenek :(

2010. febr. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
47%

Utolsónak, igaz, amit írsz, csak annyiban nem, hogy azok nem vadgalambok, azok ugyanis nem mennek az ember közelébe. Házigalambok vagy balkáni gerlék lehetnek.

A kérdezőnek, a leghatásosabb módszer a patkányméreg.

Azonban, ha vadgerlék, akkor azt kell mondjam, tégy le a dologról, azok ugyanis házi rokonaikkal ellentétben védett állatok.


házi galamb:

[link]

balkáni gerle:

[link]

vadgerle:

[link]

2010. márc. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim válasza:
83%

Bárki bármit mond, a városi galambok (balkoni gerlék:) igenis repülő patkányok, és igenis irtani kell őket. Aki védi őket az olyan, mint az úri negyedben élő cigányvédő-aktivista. Költözz közéjük, súrold a szarukat, törjék fel a te járólapodat és kiváncsi vagyok, milyen nagy állatbarát leszel.

A patkánymérges módszer működik? Mert kipróbálnám...

2010. jún. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
90%
Legelső vagyok. Hogy elharapódzott ez a vita:) akinek nem laktak galambok az erkélyen, nem ismeri a borzalmat! Igen, a mérget megeszik , ki kell tenni. Kertészeti boltban simán segítenek ezzel a témával kapcsolatban. Sajnálom a madarakat, de a piszok, amit csinálnak , förtelmes, veszélyes.
2010. jún. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim válasza:
3%

megvan mitcsinááálj:D mindig dobálj át a szomszédba vagy egy másik házhoz egy kis kenyeret vagy vmit,és szoktasd át őket egy másik házhoz:DD ennyi:D

amúgy meg a galambok teleszarják a kertet, háztetőt, kerítés tetejét..és amúgy se halnak ki még egy ideig;D

*peace^^

2010. júl. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
88%

válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 2009-04-02 20:57


Te elég nagy hülye vagy! Igen, van, aki maga vásárol galambot, van, akinek meg összeszarja a kertjét, erkélyét a városi galamb. Milyen jogon mersz ilyet írni egy másik embernek? Be akarod perelni? Inkább akkor fogadd be az összes városi galambot!

2010. júl. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 balkalolka ***** válasza:
22%
A megoldás az hogy ketreceket építesz, befogod és bezárod a zavaró galambokat, tolsz nekik egy antibiotikum-kúrát, adsz nekik parazitapusztító fürdővizet, eteted-itatod-felhizlalod őket, aztán meg lehet őket enni, nagyon finomak.
2012. nov. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim válasza:
100%
Üdv! Nálunk is galamb-probléma van, hosszabb távollét miatt beköltöztek az erkélyre. Egy egész napos domesztozozás után kijelenthetem, hogy utálom őket... A nagyobb baj, hogy átül a szomszéd párkányára, erkélyére és onnan potyogtat tovább... nyakát tudnám tekerni.. de komolyan... A tüskéket letojja, ott ült mellette, megtanul leszállni úgy, hogy nem sérül tőle. A szembe házban voltak kint művarjúk, ott gubbasztottak mellette.. Nem tudom mi a jó megoldás...
2015. máj. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!