Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nem is inkább kérdés, inkább...

Nem is inkább kérdés, inkább figyelmeztetés papagájtartóknak?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem Vitakraft nagydobozos nagypapagájeledelt, de mivel még volt otthon, csak később bontottam ki. Ekkor vettem észre, hogy kb centis vékony, fehér kukacok/lárvák mászkálnak benne. Visszamentem a boltba, ahol az eladó felbontott egy ugyanilyen, hullámosoknak gyártott eledelt, abban molylepke (?)-hullák, és kis lárvák voltak.


Nem mondom, hogy mindben van, de ebben a szállítmányban voltak. Ha vesztek ilyeneket, nagyon nézzétek át az egészet, rázogassátok meg a dobozt, akkor feljönnek a lárvák a tetejére (amennyiben vannak benne)! Másik gyanús jel, ha összetapadt, fura magcsomókat láttok a magok közt, nem nézegettem sokáig, de gondolom azok is vamai pete-báb akármik lehettek, csak olyan dobozban láttam őket, amikben bogarak és lárvák is voltak.


Legyetek óvatosak!


2011. aug. 12. 13:32
 1/7 A kérdező kommentje:
Helyesbítenék: VOGELPICK eledel volt, nem Vitakraft.
2011. aug. 12. 13:58
 2/7 anonim ***** válasza:
Oké az enyémnek nem tudom milyen eledele van mert épp a szomszédban vagyok!:)
2011. aug. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálam a vitakraftos vitaminrúd,vitaminkiegészítő volt már kukacos de már fürtös kölesben is találtam.
2011. aug. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én is találtam már kukacos hörcsögkaját. Beraktam egy napra a fagyasztóba, megfagyott az összes, amikor meg kivettem kiszáradtak, és megették az egerek magostul mindenestül. Egy kis fehérje-kiegészítés, szerintem még jót is tett. Mivel ugyanazt eszik amit a madár is enne, nem mérgezőek a kukacok. Egyetlen baj lehet ha az egészet szétrágták már...
2011. aug. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én azért nem esküdnék meg rá, hogy a madaraknak ez jót tesz. Kiskoromban, úgy 15 évvel ezelőtt, anyuék nem figyeltek egyszer a kukacos kajára (még nem tudtuk, honnan kerülnek elő, kezdő papagájtartók lévén), egy idő után a napi (!) domestosos mindenes takarítás ellenére is jöttek valahonnan, nem sokkal később, ha jól emlékszem, el is pusztultak a kismadaraink. Nem láttam még át az összefüggéseket, de ahogy az emlékeimben megmaradt, úgy emlegettem, h a kukacoktól haltak meg a papagájaim. Azóta különösen ügyelünk erre.


Köszönöm mindenki hozzászólását:)

2011. aug. 13. 10:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Dobd ki agy add oda pl.egy tyúknak....


Majd meglátod mennyit fogna rajta vendégeskedni.NEkem is van tyúkom az egyik kendermagos nagyon szelít...

Tehát add oda a tiknek:)

2011. aug. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Városi panellakó lévén sajnos a környéken sincs tyúk:) De egyértelműen nekik adtam volna, ha lennének.
2011. aug. 14. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!