Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hol engedjem el a papagájom?

Hol engedjem el a papagájom?

Figyelt kérdés

Szegény szenved a kalitkában :( Arra jutottam, hogy jobb lenne neki, ha szabad lehetne. Persze, valószínű, hogy nem élné túl, de inkább a szabadban haljon meg, boldogan, minthogy egy kalitkában tíz év múlva, magányosan és szomorúan.

Szerintetek hol érezné a legjobban magát utolsó napjaiban?


2011. szept. 3. 20:27
1 2
 1/20 anonim válasza:
80%
Nálam! Küldd el hozzám!
2011. szept. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
Milyen papagáj? Szelíd? Ha meguntad, nálam elfér. De ígérd meg, hogy többet állatot nem tartasz.
2011. szept. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
vidd el kisállat kereskedésbe ha nem kell amm meg ki kell engedni a szobába ..oylan nagyot és folyékonyat nem csinál hogy egy pzs vel ne tudnád összeszedni..mi is meglepődtünk az első kiengedésnél ..egy hete volt meg ezért a fürdőben engedtük ki először (legkisebb helység) és nem repült összevissza hanem felfedezte a család hajkoronáját ..iagzából csak kevés repülésre van szüksége.. egésznap kint van néha és a vállamon ül egésznap ..bármit csinálhatok vele ..gyakran kénytelen vagyok a wcre is elcipelni ..amm meg csináltass egy madárröpdét ..10000 forintból kijön venni kell léceket és rácsot és keresni egy embert aki megcsinálja
2011. szept. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

nagyon kedvesek vagytok, de ennél komplikáltabb a helyzet :(

Szóval évekkel ezelőtt kaptam két hullámospapagájt, mert az enyém előtte pár hónappal elrepült (nagyon szerettem, foglalkoztam is vele sokat). de mivel ők ketten voltak, nem lehetett őket megszelidíteni, de legalább jól érezték magukat, csak aztán a lány papagáj valahogy kibújt egy résen a kalitka alján (azóta sem tudjuk, hogy, de elég ügyes volt) és reggelre eltűnt. mivel az első év kimaradt, lehetetlen volt a megmaradt papagájhoz hozzányúlni, és bevallom, nem is vagyok annyira nagy madárszakértő, hogy idősebb madarat megszelidítsek. mostmár ott tartok, hogy éjszakákat sírok át, amiért szerencsétlent bezárva kell tartanom, mert nagyon félős, néha próbálkozom vele, hogy kicsit szelídebb legyen, de mint mondtam, egyáltalán nem értek hozzá. állatkereskedésbe nem akarom elvinni, azok a körülmények nem állatoknak valók. röpdét nagyon szívesen csinálnánk neki, de jelenleg egyáltalán nem állunk úgy anyagilag, és nincs rá esély, hogy a közeljövőben bármikor is változik a helyzet. egyébként nagyon imádjuk az állatokat, három kutyánk és ugyanennyi cicánk van, mindegyik a halál elől megmentve, szóval a szívemen hordom szegény papagájom sorsát. másra már nem tudtam gondolni, csak arra, hogy kimegyek az erdőbe, és elengedem.

amúgy próbáltam kiengedni a kalitkából, de egyszerűen nem mer kijönni.

remélem, valaki azért elolvassa ezt, bocsánat, hogy hosszú lett. és szó sincs arról, hogy meguntam! nagyon szeretem a madarakat, egyetlen hibám, hogy nem tudom hogy kell velük bánni.

2011. szept. 3. 21:18
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora a kalitka? Ha ketten is elfértek benne nem lehet olyan kicsi.

Ne engedd el! Még a kalitkában is jobb helyen van mint kint(kint pár napnál tovább nem marad életben). Ha elengednéd ő legszívesebben visszamenne hozzád csak mivel sose volt kint minden ijesztő a számára és nem tudja merre vagy.

Foglalkozz vele mindennap pár órát. Beszélj,énekelj hozzá, később próbáld kézből etetni,ujjra állítani mert nem lehetetlen megszelídíteni egy idősebb madarat. És mindennap amikor csak rá érsz nyisd ki a kalitkája ajtaját. Az én hullámosom is nagyon félős mégis szeret kint lenni. Ezért a tiéd is ki fog merészkedni pár nap/hét után.

2011. szept. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kell és nincs rá esély hogy megtartsd, nem adod állatkereskedésbe, akkor keress neki egy szerető gazdát! :)
2011. szept. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

nem tettem volna fel a kérdést, ha nem próbáltam volna meg már mindent. de sajnos időm annyi nincs, hogy tényleg rendesen foglalkozzak vele, és a másik, hogy mivel három cica van, élvezettel szeretnek rá vadászni (persze nem hagyjuk nekik, de szerencsétlen már attól is retteg, amikor a kiscica az ablakon keresztül lesi a mozdulatait) és így mindig visszaesik :(

sajnos egy vad, felnőtt hullámospapagáj nem kell senkinek :( de azért gondoltam, hogy kiengedem, mert azért mégiscsak jobban érezné magát, ha csicsereghetne a madarakkal, röpködhetne, és lehet, hogy csak pár napig élne, de legalább boldogan, mintsem évekig gubbasztva a kalitkában.

amúgy amióta egyedül van, kisebb kalitkája van, nem is lehet annyira kényelmes :( ilyenkor a hajamat tudnám tépni, hogy miért kellett elfogadnom évekkel ezelőtt őket.

köszönöm a válaszokat. még gondolkodom a dolgon. addig lenne jó elengedni, amíg jó idő van. :/

2011. szept. 3. 23:09
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
De, biztos kell vkinek! Keresgélj csak! :) Vagy pl. keress egy hullámos tenyésztőt, ő biztos befogadja! ;)
2011. szept. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne kint boldog!!! Pár óra után éhezne,szomjazna és rettentően félne végig.

Nem minden tenyésztő de van amelyik befogadja. Hol laksz? Ő ha jól tudom Pesti és befogadná. [link]

2011. szept. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
65%

De egy gyökér vagy!

Nem jutott eszedbe másik párt venni neki? Ők nem örök életre választják a párjukat, csak mindig a legjobbat a lehetőségek közül.

Nem fog boldogan meghalni odakint. Legkésőbb télen el fog pusztulni, méghozzá éhen hal.

Gratulálok ezek után neked, hogy egyáltalán állatot tartasz!

2011. szept. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!