Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy szelídítsem meg a hullámo...

Hogy szelídítsem meg a hullámos papagájomat? Segítség kellene :S

Figyelt kérdés
A hullámos papagájom (PETI)odajön a kezemhez mikor kaját rakok be neki és csipked vagy mikor hozzá nyúlok a ketrechez a akkoris csipked hogy szelídítsem meg hogy ne csipkedjen??
2011. dec. 8. 20:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tennék hozzá az egészhez, hogy az nem igaz, hogy ha van tükre akkor nem fogad el minket! Az enyém is egy jó ideig egyedül élt tükörrel és velem és imád engem! De most már többen vannak, és ígyis, tehát hiába volt és van tükre, hiába volt egyedül és most hiába vannak többen, engem ígyis-úgyis elfogadott és SZELÍD ÉS SZERET!
2011. dec. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
17:47 elmondom neked mióta kivettem a tükröt már hagyja hogy hozzányúljak és a vállamra is száll!! szóval ez segített :D
2011. dec. 9. 20:00
 13/17 anonim ***** válasza:

Az összes tükröt,csengőt,műpapagájt(ha van) DOBD KI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


A tükörtől,műpapagájtól mentális problémái lesznek mert ő nem tudja hogy az csak a tükörképe/műmadár és nem egy másik igazi madár. Ha pedig a párjának tekinti(a tiéd is a párjának tekintette ezért volt vad veled) akkor etetni is akarja majd de mivel a tükör nem eszi meg az általa felöklendezett magokat ezért vissza kell nyelnie őket amitől begygyulladást kap.


A csengőtől pedig sok madár ingerült,feszült és amit sokan még mindig nem tudnak pedig minden ilyen kérdéshez beírom hogy nehézfémmérgezést és halláskárosodást okoz.

2011. dec. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ja és ne műanyag vackokat vegyél neki játéknak hanem fahintát,fajátékokat és ha tudsz tegyél be neki alaposan lemosott leveles fűzfaágakat. Hidd el ezeknek jobban fog örülni.
2011. dec. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
oké holnap kidobom az összes műanyag rúdot és teszek be gallyakat
2011. dec. 11. 22:04
 16/17 anonim ***** válasza:

A gallyak csőrkoptatáshoz jók. 2.5-4cm átmérőjű fűzfaágak, nem permetezett gyümölcsfaágak,akácfaágak legyenek az ülőrudak hogy a karmai is kopjanak.

És ne csak fűzfaágak legyenek bent neki játéknak mert kell neki pár rendes fajáték is.

2011. dec. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nem akarok senkinek se reklámot csinálni itt, ezért nem is írok ide konkrét címet, viszont az egyik oldalon van egy pofa, aki nagyon szuper ülőrudakat kínál, szerintem elfogadható áron. Azoknak szeretnék segíteni, akik gyorsan akarják megoldani az ülőrúd kérdését, megbízható módon (az illető madarak tenyésztésével is foglalkozik, tehát nem fog permetezett fából készült ülőrudat rád sózni).


Igen, tudom, semeddig se tartkimenni és gallyakat gyűjteni, méretre vágni stb. De vannak, akiknek nincs idejük/kedvük stb. ezzel foglalatoskodni vagy a környezetükben nem jutnak megfelelő faágakhoz.


Nekik találták ki ezt a megoldást. Igazi gyümölcsfából v. nyírfából készíti a rudakat, megadott kalitkamérethez. És az igazi ötletessége abban áll, hogy a végére egy szorítót erősít fel, tehát egyszerűen csak hozzá kell erősíteni a kalitka rácsához (nem kell "bevágni" a végét). És így kívülre is felerősíthető. Én próbaképpen vettem egyet, bevált.


Akit érdekel, írjon priviben, megadom a címet, ahol aztán utánanézhet...

2011. dec. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!