Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A barátpapagáj jó házi kedvenc?

A barátpapagáj jó házi kedvenc?

Figyelt kérdés

Életemben először tartanék papagájt, és nekem a legszimpatikusabb a barátpapagáj.

Kíváncsi vagyok véleményekre, tapasztalatokra (akár pozitív vagy negatívak).



2012. ápr. 10. 17:24
 1/8 anonim ***** válasza:
baromi hangos, és kolóniában érzi jól magát
2012. ápr. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is nagyon sokat gondolkodtam a barátpapagájon, mert intelligens, könnyen tanítható trükkökre, beszédkészsége is nagyon jó és nagyon tetszett is. De sajnos tényleg nagyon hangosak és senki sem ajánlotta őket, úgyhogy én is lemondtam róla.


Esetleg nézd meg a pyrrhurákat, nagyon intelligensek szépek is!

2012. ápr. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
ha halláskárosodott az összes szomszédod, nyugodt szívvel tudom ajánlani :P ha viszont először tartasz papagájt, akkor javaslom próbálkozz valami igénytelenebb és "kisebb kaliberű" madárral. pl: hullámos, nimfa vagy rozella. Javaslom, hogy párban vedd őket, hogy elszórakoztassák egymást és ha lehet "kézzel neveltet"!
2012. ápr. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok! Én viszont nem javaslom, hogy kezdj igénytelenebbel! Nem tudom miért írja ezt egy csomó mindenki. Szerintem ha valaki akar egy papagájt akkor nem fog venni először egy pl nimfát. Az is él mondjuk 15 évig és addig ne tartson magának olyat ami szeretne? Ha valaki van olyan megfontolt bátran vehet "komolyabb" papagájt is, csak az a lényeg, hogy jól tájékozódjon előtte. Mivel jobb egy igénytelenebb madár? Azon gyakoroljon? Ott nem baj ha meghal az úgy is "csak" egy nimfa?


Én azt mondom, hogy a kevésbé intelligens papagájokkal is rendszeresen kell foglalkozni. Ha valaki szívvel lélekkel csinálja, az megtudja egy komolyabb fajtával is. Nem mindenki engedheti meg magának, hogy 5 madarat tartson mire eljut a kívánt fajig...

2012. ápr. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%
Az igaz, hogy kézzel neveltet érdemes szerezned! Bármilyen fajra is esik a választásod. De szerintem egyenlőre elég egyet venned, aztán miután kellően megszelídült/szót fogad stb esetleg vehetsz mégegyet. De fontos tudni, hogy a kézzel nevelt madarak az emberhez ragaszkodnak, ezért egyáltalán nem biztos, hogy jól ki fognak jönni egymással!
2012. ápr. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

4.! De nem mindegy, ha például kezdi 1-2 hullámossal: kapnak kölest, heti néhányszor gyümölcsöt, zöldséget, pár játékot, egymást is jól elszórakoztatják, pár jópofaságra megtanítható, ha beléd csíp sem okoz komoly sérülést. Na most vegyünk szemügyre egy jákót (mert ők is helyes madarak tudnak lenni): kaja terén igényesebb jóval egy hullámosnál, ha nem kap elég és új játékot akkor mindent elkezd bontani (falat, fát, bútort, bármit), a tanításhoz rutin kell és persze RENGETEG idő és energia! Ha valakinek pedig még sose volt madara, nem hiszem, hogy ismerné a testbeszédüket, ez elég csúnya félreértések és sérülések is előfordulhatnak mindkét fél részéről. De annyi közös bennük, hogy kegyetlen hangosak tudnak lenni.

Most etikázhatnánk, hogy most gyötörjön nimfát meg hullámost gyakorlásképpen, de azoknak kisebbek az igényeik, emiatt jobban tűrik ha valamit "elvét" a kezdő gazdi + költségkímélőbb.

2012. ápr. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Nekem az elsö papagájom barátpapagáj nagyon aragyos és beszélni is tud semi baj nincs vele kivéve a hangját nagyon hangos szóval szerintem kétszer is gondold meg de arról se feletkez meg hogy ha nagy hangja van akkor sem rakosgathatod oda ahol nem halod mert neki sok gondoskodás kell mert ha magányos képes magában kárt tenni
2013. szept. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szerintem erdemes !


Nekunk is van , kezzel nevelt , nagyon szeretjuk, baratsagos, nagyon sok szavat megtanult mar. Egyaltalan nem hangos, altalaban csak akkor ha elhanyagoljuk es szeretne ha kicsit foglalkoznank vele. Megtanulta a nevetes is, mikor tarsasagban vagyunk es nevet a csalad o is nevet velunk, imadni valo! :) viszont ha nagyon fel valamitol akkor tenyleg hangosan karal, a mi papagajunk a piros dolgoktol.fel nagyon.

2016. okt. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!