Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy kis madarat! (? )

Találtam egy kis madarat! (? )

Figyelt kérdés

A kertemben 4 csupasz kis madár volt a fűben, Lehet a macska szedte le őket. 3 már sajnos meghalt. De az egyik él.

A szeme sincs nyitva, nagyon kevés pihe van rajta. Mit tudnék tenni? Egy meleg kesztyűre tettem, és be a lámpa melege alá. Ilyen korban szoktak enni?

Segítséget kérek.

14L


2012. ápr. 13. 14:03
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nem ismerek semmi közeli ilyesmit.:(
2012. ápr. 13. 14:36
 12/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom meg etetni mert nem nyitja ki a csőrét:(( Mit tegyek??
2012. ápr. 13. 15:03
 13/18 anonim ***** válasza:

Azért nem nyitja ki a csőrét, mert nem látja az ételt. A szülő megérkezésének a hangja az areflex, ami kiváltja, hogy kitátsa a csőrét.


Először is INNI kell neki adni!! Nem tudom, most milyen állapotban van, de ez sürgős dolog! Ezt úgy szoktuk, hogy fogunk egy fecskendőt, olyat, mint amivel a szurikat beadják, de nem tű van a végén, hanem egy sima kis cső és azzal vizet szívunk fel és beleengedjük a csőrükbe. Vagy jó a pipetta is, aminek a végét megnyomod és vizet szív fel. Ha nincs ilyened, akkor próbáld meg azt, hogy egy szívószálat pipettaként használsz: belemártod a szívószálat a vízbe, befogod az egyik végét, a vákuum benntartja a vizet és a csőrébe beleengeded úgy, hogy leveszed az ujjad.



És őket sürgősen keresd fel:


Magyar Madártani Egyesület (MME):


Tel.: 1/275-6247


Ebben a cikkben részletesen leírják, mit tegyél:


[link]


Olvass a végére, ott van, hogy hogyan etesd, itasd őket!

2012. ápr. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

A szívószálas ötletet kipróbálom mert más nincs itthon. Szerencsére már eszik, jó sokat evett:)

2012. ápr. 13. 16:53
 15/18 anonim ***** válasza:

Mit adtál végül is neki?


Felhívtad a számot, amit linkeltem? A cikket is nézd meg!

2012. ápr. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

A cikket el olvastam.

Enni pépesített gilisztát adtam neki, meg nagyon kicsi almát. Inni meg vizet.

A számot még nem hívtam fel, de mindjárt hívom.

2012. ápr. 13. 17:08
 17/18 anonim ***** válasza:
Megvan még a madárka? Hívtad végül őket? Hogy alakultok?
2012. ápr. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Hogy van a madarad?
2012. ápr. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!