Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy kis madarat,...

Találtam egy kis madarat, (szerintem veréb) anya és fészek nélkül, ma bujt ki a tojásból. Hogy neveljem fel?

Figyelt kérdés

Kölest adok neki enni, megrágom előtte:P Meg 1 csepp vizet cseppentek a szájába, de ezeket akkor, ha nyitja a száját. Utána meg elalszik:) Mit adjak neki, csináljak vele hogy felnőjön, és ne pusztuljon el? (szerintem veréb)


[link]


ehhez hasonló a tojása.


esetleg valami tipp névnek?:P


2009. júl. 11. 18:54
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
ha nem vagy madarász, ne te neveled fel. Ha mindenképp te akarod, és vállalod, h bele is halhat, akkor is kérd szakértő segítségét!
2009. júl. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
szerintem korán kelt ki mert ez teljesen csupasz!
2009. júl. 11. 19:26
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Hát nem akarlak elkeseríteni, de ilyen korban, elég esélytelennek tűnik a dolog. Ha csupasz, akkor még melegíteni is kellene néhány napig. A madarak általában, csupaszon kelnek ki, vagy enyhén pihések.
2009. júl. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
A madaraknak az embernél is nagyobb a testhőmérsékletük. Ha valami vattával bélelt dobozban tartod akkor gyorsan kihűl. Ha csak nem akarod egész este a hasadon tartani, akkor rakd egy erős hősugárzó alá amíg érdeklődsz egy szakértőnél:) Nagyon régen, de olvastam arról, hogy tápszereket kell keverni nekik (ha jól emlékszem valami hús és tej), Gerald Durrel könyvben lehet olvasni ilyesmiről.
2009. júl. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szegény pici.

Próbálj felkeresni egy madárszakértőt, vagy olyan madártartót, aki tenyésztő.

Ha esetleg ilyent nem találsz a közeledben (és nincs lehetőséged távolabb menni), akkor mindenképp melegen kell tartani a picit, úgyhogy egy (nem vattával, mert abba beleakad, hanem) forgáccsal kibélelt dobozba tedd bele, amit folyamatosan melegen tartasz, pl. lámpával. Eleinte óránként kell etetni a fiókákat (szóval éjszaka is, tehát alvásból fel kell ébredni az első napokban), később lehet ritkítani igény szerint. Ne te rágd meg, esetleg vehetsz fiókanevelő tápot (kisállat-kereskedésekben van ilyen), amit vízzel kell összekeverni és úgy lehet adni. Ez a legtöbb madárfióka esetén jó, még akkor is, ha alapvetően rovarevő inkább. Amint kinő a tolla, meg tudod állapítani, milyen madár, és akkor hozzászoktathatod a neki megfelelő normál eleséghez. Ha az első hónapot kihúzza, utána már jó esély van arra, hogy életben marad.

2009. júl. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyszer én is találtam egy kismadarat... ő már tollas volt.

Hazahoztam, adtam neki enni, inni, de sajnos meghalt:(

2009. júl. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Még mindig él! Melegített sót tettem a fészke alá, etetem, jól van, remélem megmarad. köszönöm a válaszokat
2009. júl. 12. 23:03
 8/10 anonim válasza:
52%
Lehet hogy kicsit gonosznak fogok tűnni , de verébből annyi van mint a tenger és ráadásul az állatkertben sem veszik be . Ott kellet volna hagynod , hogy a természet elintézze.
2009. aug. 27. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

A veréb védett madár!!!

Én még a galambokat is megmentem!

2009. aug. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
és ha sok van a verébből, akkor mivan? miben zavar bárkit is? meg ha több lenne, akkor megennék a kukacokat, meg kártevőket, és nem kéne ennyi permetet használni... de ez úgyis csak egy végtelen körforgás.
2010. okt. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!