Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan vegyem rá a szüleimet?

Hogyan vegyem rá a szüleimet?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben egyre jobban kezdek beleszeretni a nimfa papagájokba. Már rengeteget olvastam a tartásukról, és apukám azt mondta, hogy csinálna is egy madárházat az udvarra (2 madarat vennénk). De sajnos anyukám nem engedi, mert azt mondja, hogy télen, ha a hideg elől behoznánk őket, nagy koszt csinálnának. Hogyan vegyem rá őket mégis, hogy hadd kaphassak 2 madarat?

#papadáj
2012. máj. 8. 09:23
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm! De nem fagynak meg? Még -30 °C-ban sem?! Meg a hó nem rossz nekik? :O
2012. máj. 9. 08:01
 12/20 anonim ***** válasza:
Nem fagynak meg, csak széltől csapadéktól védett helyet biztosíts nekik, ahova elhúzódhatnak. Amúgy szeretnek a hóban fürödni, főleg a hullámosaim. Azok még a jeget is feltörik, hogy tudjanak fürödni.
2012. máj. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Azért nekem nagyon furcsán hangzik, hogy télen fürdenek... Remélem, rá tudom venni a szüleimet, ha már lehet őket kint is tartani.
2012. máj. 10. 17:04
 14/20 anonim ***** válasza:
Röpde építésnél sok mindent kell figyelembe venni. Pl. azt is hogy kell egy fűtött házikó is a röpde egyik felére hogy télen behúzódhassanak.
2012. máj. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
SZERI ELŐSZÖR KÉRJ EGYSZERŰ ÁLLATOKAT MINT PL.: A HAL ÉS TAKARÍTSD ŐKET ETESD ŐKET RENDESEN ÉS GYŐZ MEG RÓLA AZ ANYUKÁDAT HOGY TUDSZ ÁLLATOKRÓL GONDOSKODNI ÉS HA AZOK KIMÚLNAK (A HALAK SOKSZOR EGY ÉVET SEM ÉLNEK) AKKOR KÉRD A PAPAGÁJOKAT
2012. máj. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Nem azért az egyhúszért, mert értem, kedves előző válaszadó, hogy mit szeretnél mondani, és egyet is értek vele, de a halak tartása is bonyolult (megfelelő szűrő, fűtés, vízminőség beállítása, stb.. nem csak beteszed a vízbe, és jól vannak.). Semmilyen állatot ne tartson olyan gyerek, akinek a szülei azt ellenzik! Egy gyerekre nem ruházható át egy állat összes felelőssége! Egy állat tökéletes társ egy gyereknek, legyen az hal, papagáj, kutya, de csak akkor, ha a szülei vigyáznak mindkettőjükre!


Mellesleg vigyázni kell a madárházas dologgal, és tavaszra időzíteni a madarak elhozását, vagy jól megválogatni, honnan veszik, mert egy szobában/fűtött helyen nevelt, vagy kereskedéses papagáj nem él túl csak úgy egy hidegebb telet, ha hirtelen kikerül. Tavasztól a következő télig viszont tud akklimatizálódni. A többit pedig leírták: védett, fedett hely, ahova behúzódhat és amit fel tud fűteni a testhőjével, akkor lehet kint is.

2012. máj. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
De én nem szeretnék halat, mert azzal is sok gond van, ráadásul sok mindent kell venni hozzájuk.
2012. jún. 5. 20:54
 18/20 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy, ahogy a nimfákhoz is sokmindent kell venni, ha nem még többet, pláne, ha kint akarod tartani. Egy madárház építése nem húszfillér.
2012. jún. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Értem, de nem halat szeretnék tartani, szóval nem akarok azoknak is egy csomó kütyüt venni.

A nimfák meg nagyon tetszenek, csak az a baj, hogy sehogy nem tudom meggyőzni a szüleimet. :'(

2012. jún. 6. 19:44
 20/20 anonim ***** válasza:
Én is ezt mondom. A halat más hozta szóba, te reagáltál rá, hogy a hal sokba kerül. Erre mondtam, hogy a nimfa is. Pláne, hogy kint tartanád. Akkor viszont egy komplett madárházat kell neki építeni, ahol figyelsz arra, hogy dupla védőhálós legyen, a bejáratnál zsilipes, hogy ne szökjenek ki, fedett rész, és annyi négyzetméter, ahol repülni tud: mivel 1: kint nincs kiengedve, 2: egy helyben még a nimfa is megfagy, hiába híres a jó hidegtűrő képességéről.
2012. jún. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!