Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Segítség! Nem bírok a nimfámma...

Segítség! Nem bírok a nimfámmal! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

1 hónapja vettünk egy fiatal hím nimfa papagájt és azóta szelidítgetem ahogy a szakértők mondják (már sok hullámost szelidítettem meg).

A gond az hogy ennyi idő alatt még semmit nem szelídült. Csíp, fujtat és össze-vissza repked ha közelnyúlok hozzá. Már olyanokon gondolkodunk hogy visszavisszük a kereskedésben h ba###ák meg vagy kiéheztetem és megpróbálom kézből megetetni vagy elengedem az udvaron (mondjuk ez nem olyan jó ötlet).

MIT TEGYEK??



2012. máj. 13. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Nincs két egyforma madár. Valamelyik könnyebben szelídül, valamelyik nehezebben. Attól is függ mennyire fiatal, illetve, milyen körülmények közt volt előtted... Lehet, hogy volt pár rossz élménye az emberekkel és nehezen feledi.


Legyél türelmesebb, ő nem tehet róla, de bármennyire is nem sikerül a dolog, nehogy szabadon engedd, akkor biztosan elpusztul, ennél az is jobb ha elajándékozod, visszaviszed a kereskedésbe vagy stb.


Azért azt leírhatnád, hogyan próbáltad eddig szelídíteni, lehet, akkor többet tudunk mondani.


Fontos, hogy sok időt tölts vele egy légtérben, hallja a hangod stb, sose kiabálj a jelenléténél!, ne tegyél hirtelen mozdulatokat, ezeket a papagájok nem szeretik.


Bármit csinálsz, mikor látod, hogy fújni készül, menj távolabb, hogy érezze, hogy nem akarod bántani!

2012. máj. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nekem volt régen 2 olyan nimfám is, akik elfogadtak, mint gazdit, de sosem voltak hajlandóak akár ráülni az ujjamra, vagy kézből enni,még a fejemre sem ültek, őket így szerettem, erőltetni nincs értelme szerintem.
2012. máj. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én eddig mindig mindig úgy szelidítettem hogy ha fújtatott akkor kihútam a kezem utánna visszadugtam... 1 nap 100x

De már sajnos elveszítettem a türelmemet.

Amúgy elméletileg még fiatal madár.

2012. máj. 13. 21:39
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha egy hónap alatt elveszted a türelmed, akkor meg is értem, hogy nem szelídül. Ha érzi rajtad, hogy "b. meg szelídüjjé'má", jóhogy nem fog. Hü.lye lenne nem fújni rád..


Próbálkozz fürtöskölessel. Nem kell éheztetni, ez hülyeség. Egyszerűen azt a kaját, amivel szelídítesz, kihagyod a napi menüsorból és azzal kínálod.

2012. máj. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Már szelidítettem több mint 10 madarat úgy hogy a vállamon ülve puszilgattak kb 2 hét alatt és ezért nem hiszem hogy az normális hogy ennél a nimfánál ennyi idő alatt eddig jutottam.
2012. máj. 16. 18:40
 6/9 anonim ***** válasza:
Minden normális. Nem veszed figyelembe, hogy minden papagáj más és más. Ahogyan 10 5 éves gyereket leveszel a lábáról azzal, hogy adsz nekik egy csokit és a legújabb Minimax rajzfilmről beszélgetsz velük, úgy nem biztos, hogy ez a 11.-nél is beválik, lehet, hogy vele a kiskutyájáról kell és az almát szereti. Próbálkozz.
2012. máj. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem akarom mérgesíteni maga rajtad, ezért nem is írtam többet az 1. hozzászólás után. De gondolkodj már el azon, amit írtál:


"és azóta szelidítgetem ahogy a szakértők mondják"


aztán:

"Én eddig mindig mindig úgy szelidítettem hogy ha fújtatott akkor kihútam a kezem utánna visszadugtam... 1 nap 100x"


Nem tudom milyen szakértőktől tanulhattál, na mind1, nem is ez a lényeg. Hanem az, hogy a semmivel sokkal nehezebb elnyerni a bizalmát. Kulcsfontosságú a jutalomfalat. Tehát ha valamit jól csinál megjutalmazod valami finomsággal, amit a legjobban szeret (pl fürtöskölest). Első lépésként érdemes valami hosszabb pálcával kezdeni, aminek a végén van a jutalomfalat. Majd ha onnan elveszi, rövidíthetsz napok alatt a pálcán. Ajánlatos egy két nappal ezt a pálcát már a kalitja mellé helyezni, hogy megbarátkozzon vele, és ne idegenkedjen majd tőle annyira.

Én úgy érzem, hogy két nagy baj van az esetben. És mindkettő a tied sajnos. Az egyik, hogy nagyon türelmetlen vagy, és ezt gondolom a papagáj és észreveszi.

Másik, hogy lusta vagy tájékozódni, mert minden héten le van már írva, „hogy kell megszelídíteni” egy hullámost/nimfát stb. Beírnád a keresőbe és meglátnád, hogy nem egy ilyen kérdés volt már.


Lényeg a következő! Légy türelmes, és amint fújtatni akar, távolodj egy picit, hogy észrevegye, nem kell tőled tartania.

Esetleg beszerezhetsz egy klikkert. Azzal egyértelműsíteni lehet a „jó cselekedetét”.

2012. máj. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, esetleg tudom ajánlani még Bíró Bálint papagájidomítás című könyvét! Nem olcsó de hátha...
2012. máj. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy a kaját még sehogyan se fogadja el. A klikker lehet hogy jó lenne. A helyesírási hibákért elnézést ( android helyesírás javító többet árt mint használ)
2012. máj. 18. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!