Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ti nem sajnáljátok a tyúkot/ka...

Ti nem sajnáljátok a tyúkot/kakast mikor levágjátok?

Figyelt kérdés
Az én pipijeim mind szelídek, meg lehet őket fogni meg simogatni. Én nem tudom őket levágni,nincs szívem, a tyúkok amúgyis kellenek, a kakasokat meg ami nem kell, azt el szoktam adni.
2013. febr. 22. 22:42
1 2 3
 11/25 Totanka válasza:
68%

Még mindig "humánusabb" (de hülyén néz ki az "emberibb" szó itt), ha háztáji állatot vágsz le, akit igaz, hogy kiskorától nevelsz, naponta velük kelsz és alszol, de mégis képes voltál olyan kötődést kialakítani velük, hogy nem szánt szándékkal, élvezetből, hanem megfelelő tisztelettel bántanád/bántod, hanem mert ételed lesz, mintha becsukott szemmel kétpofára tömöd a teszkós/lidlis/aldis/multis agyonvegyszerezett csirkét, amiknek az egész életük egy szenvedés, egy A4-es papírlap méretén élnek le hónapokat, ami alatt telenyomják őket hormonokkal, hogy a melle húsa negyed annyi idő alatt négyszer akkorára duzzadjon, és csak azért nem gennyes az a duzzanat, mert telepumpálták antibiotikumokkal, amik viszont beépülnek a TE szervezetedbe is.


Tehát én is inkább a háztáji, vagy normálisnak mondható piacos húst szeretem venni.


A sajnálat meg egy egészséges érzés ilyenkor, mert viseltetsz kellő tisztelettel az állattal szemben, aki az életét adja a tiedért. Épp ezért kell egy jó életet biztosítani nekik, mielőtt ételeddé válnának.

2013. febr. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Kis koromban rengeteget játszottam a tyúkokkal, pulykákkal, nyulakkal, amik mamáméknál voltak. A nyusziknál azt jobban sajnáltam, amiket mamám leadott, mert nem tudtam, hogy kinél fogja végezni..


Szerencsére azért flefogtam többé-kevésbé, hogy ezek az állatok a húsukért vannak, de azért törtem ki hisztiben...


Ha a boltban veszek húst, már nem is tudok rá állatként gondolni, sőt, lehet, hogy néha jobb nekik halva, mert olyan helyen is tarthatták őket, emi enyhén szólva sem kényelmes. Tyúktelepen régen egy hétig dolgoztam...:S

2013. febr. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Nem sajnálom. Azért tartom őket, hogy megegyem. Egyébként nagyon csípem azt, hogy valaki "sajnálja" a tyúkot, disznót, egyebet levágni, de a hentesnél vett húst meg megeszi. Azt sem a fáról szüretelték, könyörgöm!!! Vagy sajnálja valaki az állatot és ne egyen húst, vagy vegye tudomásul honnan jön és mi az ára..... És ha én vágom őket, akkor legalább tudom, hogy hogyan éltek, mit ettek és azt is, hogy hogyan haltak...... Mert hidd el, a nagyüzemi vágóhíd sokkal rosszabb, mint ha otthon te vágod el a torkát....
2013. febr. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Azért a legtöbb helyen a háztáji állatok sorsa sem idilli.Nem sokkal jobb,mint a nagyüzeminek.Láttátok már például,hogy sok helyen a disznó milyen kicsi ólban van?Beteszik malacként,és csak akkor hagyja el azt a kis börtönt,mikor vágják.Arról nem beszélve,hogy sok helyen pl.érzéstelenítés nélkül herélik a malacot vagy bárányt.

Vagy volt olyan boci,aki születésétől a vágásig egy istállóba volt bekötve,soha nem engedték ki.Szép tiszta volt és kövér,de egész élete a jászolhoz kötve telt el.Mikor kivitték mellőle legelni a tejelő teheneket,egész nap sírt és a kötelet rángatta.

Szóval csak ennyit arról,hogy háztájiban milyen jó dolguk van.

Én nem vágnám le egyiket sem.Vidéken élünk,van egy csomó üres ólunk.Mégsem tartunk állatot,mert nem ölünk meg senkit.Azt sem engedném,hogy más,mondjuk a szomszéd leölje.

2013. febr. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Nem vagyok vega! Nem értem, ezt honnan veszed... Egy szóval nem mondtam. Csak itthoni húst nem eszem. Sőt senki nem eszi meg az itthoni húst. Meg ha hentesnél veszed az teljesen más, azt nem "ismerted". Bár lehet jobb is... Szerencsétlen jobb, hogy nem láttam, milyen körülmények között élt... Páran nem értik miről beszélek. Én egyszerűen nem vagyok képes leölni, elvágni a torkát. Nem tudom megtenni. Igen, az itthoni hús finomabb, mert hazudnék, ha azt mondanám, hogy sosem ettem még háztáji húst. Meg, ha eladom,legalább nem én nyírom ki.Sőt, valamikor tartásra szoktak tőlem venni. Tyúkot meg azért se adok el, mert az élete végéig tojik, meg kotlik. Van 8 éves tyúkom is, és az minden évben megkotlik. Nekem a baromfitartás az az egyik hobbim is, mivel vannak különböző fajta tyúkjam/kakasaim, amik sokat érnek(itáliai tyúk/kakas,selyem kakas, fríz tyúk), azokat hülye lennék levágni vagy eladni. Dehát mindenkinek más a véleménye az állatokról, ez így van rendjén.
2013. febr. 23. 17:31
 16/25 A kérdező kommentje:
Egyébként a disznót azt a legtöbb helyen vidéken érzéstelenítés nélkül herélik. Nagyszüleimnél például az természetes dolog volt, hogy lefogják a disznót, és ő maga herélte ki szerencsétlent... Igen a disznóknak sincs jó sorsuk, meg kicsi a helyük. Dehát ilyenek az emberek.
2013. febr. 23. 17:34
 17/25 anonim ***** válasza:

Ilyenek az emberek....


Hát én ilyen ember vagyok. Örülök, hogy nem 40 kiloval zöldséget legelve élek. Ennyi az egész.

2013. febr. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
52%
Látszik, hogy nem jártatok nagy telepen és vágóhídon. Akkor nem jönnétek ezzel a hülyeséggel. A háztáji disznóknak és tyúkoknak higgyétek el, arany életük van.
2013. febr. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Nem hiszem el, hogy egyes emberek agyáig nem jut el, hogy én nem vagyok VEGA! Többet nem mondom el, hátha eljut végre az agyatokig... Én boltban veszem a húst ennyi! És én arra mondtam, hogy ilyenek az emberek, hogy a pl.: a disznót kicsi helyre berakják, és nem törődnek azzal, hogy neki jó e vagy sem. Akárcsak a libákat, tyúkokat a telepeken kis ketrecekbe. Én erre értettem. Abban meg biztos vagyok ,hogy a háztáji tyúkoknak 100x jobb soruk van, mint a telepekén élőknek.
2013. febr. 23. 21:28
 20/25 anonim ***** válasza:
9%

Én vidéken élek,napi szinten látom ezt az "arany életet".Hát ez minden,csak nem az.

Attól még nem lesz 40 kiló az ember,hogy vega.2 évig nem ettem húst,mégis jóval felül maradtam a 100 kilón.És nem volt semmi bajom.

2013. febr. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!