Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Vettem 3 napja egy hím nimfa...

Vettem 3 napja egy hím nimfa papagájt, és egésznap rikácsol, pedig foglalkozok vele, és reggel este, cserélem a vizet, a kaját pedig naponta! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szerintetek mi lehet a baj?

Légyszíves segítsetek!


2009. okt. 7. 08:15
 1/8 anonim ***** válasza:

a szomszédnál is ez volt, nem is bírták tovább elviselni a házban, kitették a teraszra.

Onnantól az egész szomszédság hallgatta...

végül az egyik szomszéd bácsi vett nekik egy másik papagájt is mellé, mert már majd megőrült az állandó ricsajozástól és neki régen volt több is szal tudta mi a dörgés - és láss csodát, onnantól elvétve rikoltoztak, s újból be is költöztették őket a házba

2009. okt. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Másik papagájt megpróbálhatsz, lehet, csak egyedül érzi magát. De most őszintén, azt gondoltad, hogy csendben fog csücsülni a kalitkájában?
2009. okt. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Szia én három hete vettem egy kislányt, de egész nap rikácsolt és fel-alá futkosott a kalit alján. Gondoltam unatkozik, pedig voltak játékok is neki és rengeteget foglalkoztam vele. Vettem hozzá egy fiút. Ha egy elfért hát akkor miért is ne legyen mégegy. Na a kisfiú megállásnélkül egész nap rikácsol, a kislány mostmár csöndben van, csak akkor szól, ha hellózok nekik és próbál utánozni. Egyébként nem valami jó a viszonyuk, amikor a fiú idekerült a lány nem örült neki, párszor fejbe koppintotta, a kisfiú pedig nem felejt, ha a lány bújna hozzá, akkor ő koppintja fejbe. De remélem majd megbarátkoznak. A fiú még nem ivarérett. És már kicsit unom a szirénázást, mert úgy csinál a fiú mint egy sziréna. Addig van csak nyugtom tőlük még a csilláron ülnek délután 2től estig.
2009. okt. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a papagájok ilyenek, ha megszokja a helyét, majd alábbhagy. Amikor zavar, takard le a kalitkát egy fekete pléddel, sötétben csendben vannak. (De azért ne legyen mindig sötétben!:))
2009. okt. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nálunk most 4 nimfa van, el tudod képzelni milyen hangzavar van, de legalább fütyörésznek, és nem csöndben gubbasztanak.
2009. okt. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyszerű a képlet!


A rikácsoló madárnak veszel egy párt és ritkábban fog rikácsolni, vagy megszokod!


Ha fiatal, akkor sokat énekel, mert éppen tanulgatja az énekét!


Nekem is egész nap énekel a nimfám! Még nincs párja, így nekem produkálja magát! :D

2009. okt. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A madárnak az a dolga hogy rikácsoljon.. :D

de amúgy vidd ki az udvarra,és akkor jobban fogja magát érezni :)

2009. okt. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
nekem is vannak nimfáim..amíg a fiú egyedül volt az enyém is nagyon sokat rikácsolt. most h vettem neki egy tojót már csak szépen énekel és a lány is megtanulta tőle..de mikor kiveszem a lányt a szobába és egyedül marad a fiú egyből rikácsolni kezd.
2009. okt. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!