Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hány napba telik megtanítani...

Hány napba telik megtanítani egy nimfa papagájt beszélni?

Figyelt kérdés

2013. júl. 30. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt így nehéz megmondani. Beszélj hozzá minél többet, és előbb-utóbb megpróbálja majd utánozni a beszéded.
2013. júl. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem és köszi szépen! :)
2013. júl. 30. 14:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezt ne napokban számold hanem minimum években. 2 év alatt örülj ha meg tanítasz neki mondjuk 3-4 szót. A kiválasztott szót naponta el kell neki ismételni mondjuk több kicsi részletben, egyszerre mondjuk elmondod neki jól artikulálva 20x. Napi 5x ha megcsinálod a 20 kimondást akkor hátha jegyez meg belőle valamit. De ahhoz hogy normálisan mondogassa ahhoz nem elegek se hónapok, egy két év kell hozzá. És már egy szoros kötelék a madár és te közted, hogy bízzon benned, és tudjon tanulni.
2013. júl. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
0%

Tény: nimfa papagály nem tud beszélni nagyon erősen kell koncentrálni hogy a fütyűlését össze lehessen párosítani valami értelmessel... én a helyedben jákó papagájjal próbálkoznék: https://www.youtube.com/watch?v=nSsh1Dq3zM8

mert a nimfa:fütty tütyy a jákó meg:kukucs :W

2013. aug. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
42%
Egymás után két nimfa "kisfiút" tudtam megtanítani beszélni. Először is ne legyen társa. Amikor párt vettem nekik, szinte nullára csökkent a beszélő kedve. Tulajdon képpen nem beszél hanem fütyül. De ezt élethűen tudja, idegen jött a lakásba, egyből bemutatkozott és az megértette. Egész kiskorától, amikor még tokos kezdtem el "tanítani". Naponta legalább háromszor, de ha az idő engedi többször is, alkalmanként kb. 100 - szor mondtam el egy-egy rövid mondatot, persze azt hozzá idomítva. Gyurika vagyok. gyurika szép. kérek enni.stb. Azt tapasztaltam, hogy fiatal korában tanul, de később újat már nem tanul meg. Néha amikor kedvem volt később is ismételgettünk. Nagyon jól "szólt" ha ő mondot valamit, én megismételtem, újra mondta, én megint ismételtem és így tovább, beszélgettünk.
2013. aug. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!