Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Újonc madártartó vagyok sok...

Újonc madártartó vagyok sok kérdéssel. Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

1. Két hullámost szeretnék összetenni (fiú + lány), előbb külön-külön szelidítsem meg vagy praktikusabb együtt?

2. Ha összerakom a két külön neműt tüti hogy lesznek fiókák (a fiú 5, a lány meg 3 éves)?

3.A viút rakjam át a nagyba cuccostól vagy a lányt a kicsibe (nincs semmi cucca)?

4. Ha összerakom őket szelídek maradnak?

5. Előbb külön kalitban szoktassam össze őket?

6. A lánnyal már két éve nem foglalkoztunk, meg lehet szelidíteni?



2013. aug. 2. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
A fiúnak milyen "cuccai" vannak?
2013. aug. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A fiúnak tükrei, csengői, létrája és ülőkosara van.

A lánynak csak rúdjai vannak.

2013. aug. 3. 07:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Tükröt, csengőt kivenni. A többi okés.


Ha összerakod őket, de nincs odú, nem eteted agyba-főbe lágykajával, akkor nem túl valószínű, hogy bármi lenne. Ha együtt lesznek, egymással kezdenek el foglalkozni, de ettől még lehetnek szelídek (csak nehezebben szelídülnek meg).


Célszerű lenne (a terület védés miatt) külön helyen összetenni őket.


Akármelyik madarat meg lehet szelídíteni, csak türelem és idő kérdése.

2013. aug. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Volna még egy kérdésem: ha együtt reptetem őket könnyebben össze szoknak? és reptetéskor sokat "piszkolnak"?
2013. aug. 3. 18:45
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyébként a fiú már 99 százalékban szelíd csak egy kicsit csipkelődős. A lány/tojó meg már magától oda repül hozzám amikor odaülök a kalitkához, de amikor benyúlok akkor teljesen beparázik, össze-vissza csapkod,röpköd és csipkelődik. De nagyjából azt is tudom hogy mit kell tennem.
2013. aug. 3. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!