Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájoknál a hinta...

Hullámos papagájoknál a hinta is káros lehet, mint a tükör?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olvastam, hogy a hullámos papagájokat agresszívvé és más iránt érdektelenné teheti egy tükör. Én ezt 2 nap alatt észrevettem, és ki is vettem még kiskorában. Pár hónapra rá vettem neki egy hintát, amit annyira megszeretett, hogy állandóan azzal játszott, de egyre gorombábban, pl leverte a hintát. Amikor kivettem tőle, akkor viszont nagyon sajnálatraméltó lett, mint aki szakított a párjával. Aztán mikor visszatettem neki, újra "boldog" lett, de újra védelmező lett, ha benyúltam a ketrecben. Lehetséges, hogy bármit meg tudnak így szeretni a papagájok, és a rúdon kívül semmit nem szabad betenni nekik?

2014. márc. 27. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem azért azt az amúgy is nagyon kicsi örömöt nem kellene tőle elvenni, mi a franccal játsszon, ha csak a hintája van. Egyébként is olyan madárról van szó, amelyik nem szeret egyedül lenni, inkább vehetnél mellé egy másikat, vagy sokszor engedd ki a szobába, kiteheted a levegőre, nagyon unalmas lehet neki ez így.
2014. márc. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
vegyél neki egy párt! mi tart vissza? 1000Ft. A hintát meg hagyd bent, és tegyél még be nekik friss fűzfagallyakat meg tyúkhúrt
2014. márc. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Párt mindenképpen szerezz be mellé, hiányzik neki egy játszópajtás!

Egy hinta nem elég játéknak, több dolog kéne, amivel tud foglalkozni, dobálózni, szerelgetni.

Nem csak rudat lehet berakni nekik. Nálunk van létra, ezerszínű golyós-húzogatós játékok, karikák, csomók.

2014. márc. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Párt azért nem akartam neki venni, mert azt olvastam, hogy elhidegülhet tőlem, és már nem lesz olyan játékos és szelíd velem, mint azelőtt. Például tisztogatja a szemöldököm, a hajamban turkál és mindig a vállamon ül, ha kiengedem :)

Ezek nem szűnnének meg, ha egy igazi papagáj lenne a társa?

2014. márc. 31. 11:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Állatkínzást csinálsz, ha nem veszel neki párt. Nyugalom, nem fog megszűnni az irántad érzett szeretete, de ha meg is szűnne, akkor te egy nagyon önző ember vagy, aki nem tartja szem előtt a madara boldogságát. Összehasonlíthatatlan, hogy milyen neki egy ember és milyen neki egy fajtárs.


Az enyém másfél hónapot várt a párjára, addig remekül összebarátkoztunk, megszerette az új barátját is. Puszilkodnak, játszanak. Az ember szívének jó tesz ha látja a boldogságukat. De ha lehet így mondani, ugyanúgy nyomul hozzám szeretetért, mint előtte. És a párját is könnyebb volt így idomítani.


Vegyél neki párt!

2014. márc. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!