Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Felneveltem egy kiscinkét....

Felneveltem egy kiscinkét. Imádom. Ő is szeret. Ma éjjel a házunk falán lévő kitekerhető ponyva szerkezetén ült el. Ott alszik éppen. Beteg lehet?

Figyelt kérdés

Különleges a kapcsolatunk. Már 2 hete szabad, de gyakorta visszajár enni (tojássárgája). Sokszor repül rám. Előfordult már a legutóbbi nagy vihar előtt, hogy a nyakam hajlatában ült el. Hiába szaladtam, settenkedtem, mindig utánam szállt, befészkelte magát.

Rendeltem neki éjszakai odút (ülőrúddal) de sajnos még nem érkezett meg.

Nagyon aggódós vagyok és stresszbeteg, most is sirdogálok, hogy azért keresett a házunk közvetlen közelében, mert valami komoly baja van.

Szerintetek?


2014. júl. 5. 21:07
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
0%
Ki mondta, hogy megbántottál? A véleményem vázoltam, végül is ez egy ilyen oldal. További sok sikert a neveléshez! Nálam még mindig 1. helyen állnak a kutyák, ők tudnak a legtöbb szeretet adni az összes állat közül.
2014. júl. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Hú, az biztos. A szívem elsősorban a kutyákért dobog.:) Sajnos nálunk a kutyák is vert helyzetben vannak, így, akiket találtam, mind hazahoztam, így már egy kicsit sokan vagyunk, de így szép az élet. A szívünkben ( és lakunkban) pedig mindig van hely verebeknek, cinkéknek és bármi egyéb, segítségre szoruló állatnak (csótánynak annyira nincs:).
2014. júl. 5. 22:07
 23/25 anonim ***** válasza:

Nincs kutyám de elhiszem,gondolom tudnak szeretni de nem kéne kijelenteni szerintem hogy a legtöbb szeretetet ők adják. Minden állat egyformán tud szeretni.

Nekem 5 papagájom van és egy papagájokkal tapasztalatlan ember el se tudná képzelni mennyire tudnak kötődni az emberhez. Csipognak utánad, repülnek utánad, rád repülnek, teszik a kis fejüket a kezedhez,arcodhoz hogy vakargasd, beléd bújnak, beléd bújva elalszanak,stb.

Akár egy 5 éves gyerek intelligenciájával rendelkeznek emiatt adódnak olyan helyzetek amik szerintem egy kutyánál nincsenek de lehet tévedek. Pl. megtiltasz neki valamit és ő meg is érti hogy pl. az xy dolgot nem lehet rágni így nem is rágja de amint kimész a szobából egyből megy megrágni mint egy rossz gyerek, vagy ismerősöm sztorija hogy a konyhában ott ült a madár a helyén(kiülőn/ülőrúdon) és többször elindult a konyhapult másik felén lévő kenyerek felé de mindig visszarakta az ismerősöm a kiülőre aminek az lett a vége hogy a madár ott maradt a kiülőn de amint hátat fordított neki az ismerősöm leszállt a rúdról és a kenyerek felé tolta egy kicsit majd visszaült rá amikor pedig feltűnt az ismerősömnek hogy miben sántikál direkt felé fordulva maradt erre a madár úgy nézett mintha azt mondaná hogy ő ártatlan, csak itt ült és a hülye kenyerek jönnek egyre közelebb hozzá. Vagy más ismerőseimnél ahol "beszélnek" a papagájok szokott előfordulni hogy pl. valami tiltott dolgon megjelenik néhány csőrnyom ezért megkérdezik a madaraktól hogy ki rágta meg a xy-t erre a bűnös egyből ráfogja a másikra(azt kezdi mondani hogy "mit csinálsz,nem szabad,stb" és hozzámondja a másik madár nevét) de a kutyára,családban lévő kisgyerekre is rá szokták fogni. Papagáj,papagájok mellett mindig zajlik az élet akárcsak egy kisgyerek mellett annyi különbséggel hogy míg egy gyerek előbb-utóbb felnő ők a halálukig "kisgyerekek" maradnak. Pont ezért folyamatosan elfoglaltságokra,sok foglalkozásra van szükségük így nem valók mindenkinek.

2014. júl. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Totálisan egyetértek. Szerintem ugyanolyan csalfinták és érzelemgazdagok amadarak, mint a kuyták, a macskák, a lovak és minden állat, aki egyszer közel kerül hozzánk. Azt hiszem a lényeg ezen a kapocson van. Az igazi kötődésen. Egymás megismerésén. Az én kiscinkém megismert engem, elfogadott és meg is szeretett, ahogy én is őt. Egymást idomítjuk, szelídítjük, szeretgetjük.

Ennek a szeretgetésnek pedig hihetetlen megnyilvánulásai vannak. A legutóbbinál, amikor az említett cinke a hajamba bújt, majd a fülcimpámat csipegette (miközben én pakolgattam fel különböző ágakra, hogy menjen már), olyan szeretethullámot éreztem, hogy kicsordult a könnyem.

Csodálatosak az állatok!

És ne felejtsük, hogy ezen az űrhajón, amit Földnek hívnak és saját keringési pályáján túl, az egész NAprendszerrel 72.000 km/h sebeséggel rohan a Herkules csillagkép felé, az lenne a dolgunk, hogy örüljünk az élet változatosságának és szeretetének...

Áh, csoda ez az egész... Olyan jó szeretni őket és ekkora szeretet kapni.

2014. júl. 5. 23:46
 25/25 A kérdező kommentje:
Egyébként pont a papagájokra mondják, hogy ők nem is madarak... :) Persze, jó értelemben... bár az élményeim után azt mondhatom, hogy a madarak sem "csak" madarak.:)
2014. júl. 6. 00:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!