Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tehetnék, hogy az új kis...

Gyümölcskosár kérdése:

Mit tehetnék, hogy az új kis hullámos papim, ne legyen "idegbeteg"?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2 hete kaptam ajándákba, egy hullámos papit, aki hozta, annak azt mondták tojó, de szerintem him, mert inkább kékesebb a csőre felett! Vele egy szobában vannak, kecske papijaim is, egy költőpár, és egy 8 hetes, fióka, külön kalitban. A gondom az, hogy a kis hullámos, állandóan a kecskékhez akar bemenni, de az anya nagyon agressziv vele, mivel újra tojásokon ül. Ez érthető is, hogy védi a tojásait. Az apa nem bántja, sem a fióka, a hullámost, de a kis hullámos, ha este bemegy a saját kalitkájába, szó szerint " idegbeteg lesz" Fejjel lefelé lóg, a kalit. tetején, és a fenekét csapkodja, nemtudom mit tegyek még vele, amúgy aranyos kis papi, már mindenféle játékokat tettem be neki, de hiába, egyedül nagyon nyugtalan. Igazából szerettem volna, ha jóban lenne, a kecskékkel, de az anya nem engedi be a kalitkájukba,, amig nem voltak másodszorra is tojásai, addig beengedte. A kis hullámost egy tenyésztötől vették, úgy kaptuk ajándékba, de nagyon nyugtalan, látom rajta, hogy nem szeret egyedül lenni. Hozzá nem szeretnék párt venni, mert igy is van össz: 5 papim, (nimfalány egy másik szobában)Ja és a kis hullámosoom, enni sem nagyon akar, inni sem, de repked szépen, nem látom betegnek, de azt látom, hogy a kecskékkel akar egy kalitban lakni. Volt már nekem régebben is hullámosom, de több fajta papi, egy helyen még nem. És ugyebár azt sem tudjuk mennyi idős lehet a kis hullámos, mert aki vette, semmit nem kérdezett, sajnos nem ért a papikhoz. Én ha veszek papit, mindent megkérdezek róla. A Kérdéseim: Szerintetek, valaha is a hullámos, és a kecskék, megkedvelik egymást? ( A kecskéim, amúgy szelidek, nyugodtak, én bármikor benyúlhatok a kalitkájukba) 2: Honnan tudom megálliptani, hány éves lehet a hullámos? 3: Ha éjszaka a saját kalitkájában alszik a hullámos, mit tehetnék, hogy ne féljen ennyire, és hogy ne legyen ez a fura szokása, amit az elején irtam? Még az sem lehet gond, hogy nem reptetem őket, mert minden madaram, reggeltől, estig, mindennap kivannak engedve, kedvükre repkedhet mindegyik! Köszi a válaszokat! Kriszti
2014. júl. 10. 09:24
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:

Mint már másik kérdésednél is írtam jó lenne erről a viselkedésről egy videó mert a leírás alapján sokféleképpen el lehet képzelni.

A neme megállapításához éles kép kell róla szemből ami a igazi színeit mutatja. A kora megállapításához szintén kép kéne az egész madárról de azt nem lehet megmondani hogy pontosan hány éves. Csak azt lehet megállapítani hogy fiatal-e a madár vagy felnőtt de mivel a második gazdája vagy gondolom hogy felnőtt.


Hol van a kalitkája? Ha közvetlenül a kecskék mellé teszed akkor se nyugszik le?

2014. júl. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Hát az a baj, hogy a csőre felett, a viaszhártya, mintha kék lenne, azért nehéz ezt megállapitani, mert kissé száraznak tűnik neki, ez igy tudom bután hangzik, de nem tudom másképp kifejezni! Igy a szinét is nehéz látni! Sajnos nemtudok róla képeket késziteni, mert nincs olyan telóm! Na igen, a második gazdija vagyok, de nem egy könnyű eset, szegénykém! Pl: Tegnap este ugye nem engedte be a kalitkájukba, a kecskeanya, mint irtam az elöző levelemben, hogy miért. Ma meg most is jelenleg, este 9 után is ott ül a nagyon kalit, tetején, és az ővébe egyáltalán nem hajlandó bemenni, pedig tegnap este bement, miután kikergette, a kecskeanya. Nemtudom, mintha utálná a saját kalitkáját, és utál egyedül lenni, ezt már észrevettem. De mitől utálja a saját kalitkáját? És éjszaka nem lesz baja, ha ott üldögél a nagyok kalitkájának a tetején? Mert kergetni nem fogom szegényt, ezt a hibát, már egyszer elkövettem, első este, és teljesen kivolt szegény, meg én is. Na hogy most mit csináljak, igy este vele, nemtudom! Nem volt még ilyen nehéz "esetű" Kis papim, de sajnálom is szegényt, hogy ilyen kis nyugtalan, pedig beszélek hozzá is sokat, mint a többiekhez, de hiába, nagyon fél. A kalitkája meg a nagyok közelében van, csak egy picit lejjebb, mert a kecskék, az asztalon vannak, az ővé meg a melletti polcon! De mindegy hová teszem a kalitkáját, ő akkor sem megy be! Tényleg tanácstalan vagyok, mert nekem eddig mindig simán mentek a dolgok a madaraimmal!
2014. júl. 10. 21:11
 3/32 anonim ***** válasza:

A kalitkája a tiéd vagy vele együtt kaptad? mert ha nem a tiéd akkor lehet negatív élményei voltak benne az előző gazdájánál és ezért nem szereti.

De az is lehet hogy mivel eddig egyedül volt(a vadonban igazából csapatban él) most hogy van madártársasága "beléjük szeretett",a csapattal akar lenni még akkor is ha teljesen más faj.

Ha van egy kis csapat hullámosod és befogadsz egy több éves eddig egyedül tartott hullámost majd amikor már összeszoktak külön kalitkába teszed ő is vissza akarna menni a többiekhez és ha kiengednéd a többiek kalitkáján ülne,mászkálna. De ugyanez történne ha egy csapat nimfád lenne és egy hullámost fogadsz be. Ez ösztönös viselkedés.


Ha madárbiztos a szoba és úgy ismerted meg hogy nem szokása a kiülőkön,kalitkákon kívül más helyre menni akkor nem hiszem hogy baj lesz. De reggel nézz rá minél korábban.


Az jutott hirtelen eszembe hogy mi lenne ha a kalitkájának levennéd az alját és feltennéd a kecskék kalitkájának a tetejére? Így ugyanott lehetne mint ahol most van(kecske kalit tetején) és láthatná is őket mégis biztos helyen lenne így talán megnyugodna kalitkán belül is.

2014. júl. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
A kalitkával együtt hozták, igen én is arra gondolok, hogy a kalitban, történhetett vele valami rossz. Pedig ahol volt előzöleg, össz 3 hetet,ott is szerették, de nemigen reptették, és keveset foglakoztak vele, és egyedül is volt. Igen valóban igaz, amiket leirtál, nyilván kell neki, a társaság, még ha nem is fajtabeli. Látni rajta, hogy szereti a nagyok közelségét, még ha őt nem is "csipik" annyira. Szegénykém olyan kis szomorú, igy látom nappal is, üldögél a kalit tetején, nappal is, a nagyok meg nem foglalkoznak vele, de a sajátjába semmi pénzért be nem menne! Még mindig ott ül, este 11 múlt! Most egy kislámpát felkapcsoltam, nehogy a sötétben megijedjen valamitől, és szétverje magát ijedtében, bár madárbiztos a szoba, még igy is félek, nehogy valamelyik szekrénynek nekimenjen! Az ötlet, amit irtál, nagyon tetszik, csak ma már nem akarom megcsinálni, mert a kecskék is felébrednek, és halálra rémülnek!! Szó szerint ők ilyenkor már rég "csicsikálnak!" Ugyhogy ülni fog szerintem egész éjjel a kalit, tetején lámpafénynél, és reménykedem, nem lessz semmi baj! :) Mondjuk velük alszok egy szobában, ugyhogy figyelek rájuk! DE! Amit ötletet adtál, nagyon bejön, holnap reggel kipróbálom, hátha müködni fog! :) Holnap megirom, mi lessz az eredmény! Köszi mégegyszer az ötletet, remélem holnap sikerülni fog! :)
2014. júl. 10. 23:13
 5/32 A kérdező kommentje:
Szia! Még tegnap este kipróbáltam végül, amit irtál, ötletet! Hát sajnos az sem müködött! :( :( Igy meg a saját kalitkája tetején üldügélt reggelig, de nem lett semmi baja, azonkivül, hogy szerintem teljesen elgémberedtek a lábai, mert nehezebben kapaszkodott meg igy reggel repülés után. Pedig ez nagyon jó ötletnek tűnt, hogy csináljam igy, de ez a kis papit nem győzte meg! :) Még jó hogy a 2 nagylányom, nem ébredt fel tegnap este a kilódásunkra! :) Ez a kis papi, viszi a "primet" mindenben, a kis disznófülű, kiszúr velem folyamatosan. :) Azt hiszem nem tudom most már tényleg mit tegyek vele éjszakákra, szerintem marad, a kergetés, és megfogás, és be a kalitkába, mint elöző éjjel, de igy meg még félősebb lessz, az a baj. Nem tudok jobbat, mert minden este nem maradhat kint, pláne, hogy ez neki sem jó. Ha esetleg lenne még más ötleted, szivesen veszem! Köszi!
2014. júl. 11. 08:30
 6/32 A kérdező kommentje:
Bocsi, lenne még egy kérdésem! Létezik, hogy a kecskeszülők, 1 éves koruk után is nőnek? Mert kb: 5 hónapja vannak nálam, és én úgy látom, minta nőtek volna! szép nagyok, főleg az apa! A kis 8 hetes fióka, meg már most majdnem akorra, mint az anyja! Mondjuk az biztos, hogy jól vannak tartva, mert a magokon kivül, mindennap kapnak, gyüm, és zöldségeket, és sok főtt tojást, főleg igy a kotlás alatt. Amúgy a kisfióka elépesztően, aranyos! Szó szerint, olyan mint egy kisgyerek! Játszik repked szélsebesen, mindent megkostól, rosszalkodik, a fejemre mászik állandóan, imádja a hajam! :) Számból kiveszi a kekszet! Imádnivaló, egyszerűen! Nekem ez az első tenyésztésem, nem is terveztem, tenyészetni, de igy alakult! :) Persze sokat utánaolvastam, neten, a tenyésztéssel kapcsolatban, és úgy gondolom, egész jól belejöttem! Igaz, 2 pici meghalt, 1, és 6 hetes korukban, de elsőre legalább megmaradt egy, most újra lesznek "gyerekek" Amúgy eszméletelen jó látni, és gyönyörködni a kicsiben, ahogy fejlődik! Sokat nevetünk rajta a lányaimmal, mert olyan mint egy kis bóhoc, ahogy játszik! És mindig dumál be nem áll a "szája" ! Egyépként igaz az, hogy ha nem akarom, hogy állandóan szaporodjanak a kecskéim, akkor ki kell venni az ódút?
2014. júl. 11. 09:07
 7/32 anonim ***** válasza:

A kergetés,megfogás se jó megoldás inkább szerezned kéne neki egy új kalitkát teljesen új berendezéssel hogy semmi se emlékeztesse a múltra és ebbe tereld be minden este így hamarabb megszokná a rendet mert szerintem nem azért nem meggy be mert nem akar hanem mert utálja a kalitkáját negatív élmények miatt.


1 éves kecske már rég felnőtt méretekkel rendelkezik. Inkább csak arról lehet szó hogy a sok gyümölcs,zöldség hatására egészségesebbek így szebb,rendezettebb a tolluk vagy hasonló legalábbis csak ez jut eszembe és emiatt esetleg nagyobbnak tűnnek.


Kotlás alatt nem ajánlott a lágyeleség adása mert túlpöröghet a tojó és akkor ennek a fészekaljnak annyi(kidobálja őket,nem eteti a fiókákat) mert új fészekalj tojásába kezd. Kotlás alatt az a fontos hogy egye a csőrkoptatót/szépiát(általában ösztönösen zabálják ilyenkor) a kalcium miatt. Az odú felrakása ELŐTT kell fokozatosan emelni a lágy eleség adagot úgy hogy 1 hónap múlva már heti 4-5 alkalommal kapjanak. Ezután mehet fel az odú és amint megjelenik az első tojás le kell állni a lágy eleséggel. Majd számolod a napokat és amikor elméletileg már csak pár nap van az első fióka kikeléséig akkor kezded újra adni. Mindig annyit kapjanak amennyit hamar mondjuk 1 órán belül megesznek mert ugye a tojás romlandó. És a fiókanevelési időszakban naponta 2-3 alkalommal kapjanak hogy ezzel etessék a fiókákat.


A 3. kecskédnek nem kell ennyi lágyeleség. Úgy csináld,intézd a szülők etetését hogy ő ne egyen belőle mert neki csak árthat a heti több,napi főtt tojás. Neki elég ahogy a szülőknek is a párzási,kotlási,fiókanevelési időszakon kívül kéthetente egyszer főtt tojás.


Hát igen a tollaskölykök már csak ilyen imádnivalók.:)

A fejedre ne engedd mert ha birtokolja a legmagasabb pontodat akkor ő a főnök ami később nem kívánt viselkedést eredményezhet. Ha a fejedre megy told le a válladra, oda szokjon ne a fejedre. Ha látod hogy a fejed felé repül tedd a fejed fölé a kezed. Az elején lehet nem fog neki tetszeni de hosszú távon így a legjobb.


Az emberi nyál nem túl egészséges nekik, ne etesd a szádból. Habár ki az aki még nem csinált ilyet? még én is szoktam nagyon ritkán de tényleg nem jó.


Igen ha leveszed az odút és nem viszed túlzásba a fehérjét,csak kellő mennyiségű fehérjét kapnak akkor nem lesz tojás. Illetve ha lesz a kalitka aljába akkor el kell venni de ha újabb és újabb tojást tojik odú nélkül is akkor írj mert akkor egyéb kiegészítő módszerek is kellenek hogy leálljon. Leállítani őket mindig nehezebb mint bepörgetni.

2014. júl. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Nagyon sok jó infót irtál nekem! :) Ezeket be is fogom tartani! Egyépként, a fiókámmal nem lessz nehéz dolgom, mert nagyon kis okos, akorra gombszemekkel figyel, hogy na! :) Mindig tanul az ember, ezért is jó itt, tanácsokat kérni! Majd a jövőhéten megpróbálok új kalitkát szerezni, mert most hétvégén, nemtudok. Csakhát addig is, mit fogok csinálni, ha nem megy be magától, nemtudom. Mert már előre látom, hogy nem fog! Amúgy lehet hogy tényleg azért látom nagyobbnak, a szűlőket, mert jól vannak, tartva! A főtt tojással, csinján fogok bánni! De most, hogy a fészkükben, van 2 tojás, ilyenkor már nem tanácsos elvenni tőle, sem a tojásokat, sem a fészket, igaz? Majd ha ezek a fiókák is kirepülnek, utána vegyem ki? Megkérdezhetem, neked, milyen papid van?
2014. júl. 11. 16:36
 9/32 A kérdező kommentje:
Ja igen, és van bent nekik, egy méretes szépiacsont is, de úgy látom, nemigen eszik, lehet a sok tojás adás miatt?
2014. júl. 11. 16:40
 10/32 anonim válasza:
Talán kipróbálhatnád hogy a kecske apát vagy egy-két fiókát átraksz a hullámoshoz. Hátha jobb lesz valamivel. ;)
2014. júl. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!