Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tehetnék, hogy az új kis...

Gyümölcskosár kérdése:

Mit tehetnék, hogy az új kis hullámos papim, ne legyen "idegbeteg"?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2 hete kaptam ajándákba, egy hullámos papit, aki hozta, annak azt mondták tojó, de szerintem him, mert inkább kékesebb a csőre felett! Vele egy szobában vannak, kecske papijaim is, egy költőpár, és egy 8 hetes, fióka, külön kalitban. A gondom az, hogy a kis hullámos, állandóan a kecskékhez akar bemenni, de az anya nagyon agressziv vele, mivel újra tojásokon ül. Ez érthető is, hogy védi a tojásait. Az apa nem bántja, sem a fióka, a hullámost, de a kis hullámos, ha este bemegy a saját kalitkájába, szó szerint " idegbeteg lesz" Fejjel lefelé lóg, a kalit. tetején, és a fenekét csapkodja, nemtudom mit tegyek még vele, amúgy aranyos kis papi, már mindenféle játékokat tettem be neki, de hiába, egyedül nagyon nyugtalan. Igazából szerettem volna, ha jóban lenne, a kecskékkel, de az anya nem engedi be a kalitkájukba,, amig nem voltak másodszorra is tojásai, addig beengedte. A kis hullámost egy tenyésztötől vették, úgy kaptuk ajándékba, de nagyon nyugtalan, látom rajta, hogy nem szeret egyedül lenni. Hozzá nem szeretnék párt venni, mert igy is van össz: 5 papim, (nimfalány egy másik szobában)Ja és a kis hullámosoom, enni sem nagyon akar, inni sem, de repked szépen, nem látom betegnek, de azt látom, hogy a kecskékkel akar egy kalitban lakni. Volt már nekem régebben is hullámosom, de több fajta papi, egy helyen még nem. És ugyebár azt sem tudjuk mennyi idős lehet a kis hullámos, mert aki vette, semmit nem kérdezett, sajnos nem ért a papikhoz. Én ha veszek papit, mindent megkérdezek róla. A Kérdéseim: Szerintetek, valaha is a hullámos, és a kecskék, megkedvelik egymást? ( A kecskéim, amúgy szelidek, nyugodtak, én bármikor benyúlhatok a kalitkájukba) 2: Honnan tudom megálliptani, hány éves lehet a hullámos? 3: Ha éjszaka a saját kalitkájában alszik a hullámos, mit tehetnék, hogy ne féljen ennyire, és hogy ne legyen ez a fura szokása, amit az elején irtam? Még az sem lehet gond, hogy nem reptetem őket, mert minden madaram, reggeltől, estig, mindennap kivannak engedve, kedvükre repkedhet mindegyik! Köszi a válaszokat! Kriszti
2014. júl. 10. 09:24
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Akkor jó, most megnyugodtam egy kicsit! Szegény, rettenetesen félős! És sajnálom is , mert olyan kis magányos, mikor nappal üldögél a nagyok kalitkája tetején, kivéve, amikor repül! És ahogy szoktam látni, nem eszik túl sokat, inni nemigen látom, és ez nem jó szerintem. Bár betegnek nem látom, csak aggaszt, hogy nemigen látom, enni, és inni. Na most megint bement estére a kecskék kalitkájába, hallom üldőzi őt az anya, gondolom, hajnalban, megint " riadó" lessz. Az anya megfogja szokni, szerinted őt egy idő után? Meddig fogja még üldözni?
2014. júl. 13. 19:55
 22/32 anonim ***** válasza:

Amikor már nem lesz fészke más szemmel néz majd rá. Idővel remélhetőleg megtűri a kalitkában.

Ha mégse és odú nélkül is kitartóan kergeti akkor napközben amikor mindegyikük kinn van rendezd át a kalitkájukat teljesen és csak estefelé engedd be őket a kalitkába. Így egyszerre költöznek be az "új" kalitkába és valószínűleg a hullámost nem betolakodónak hanem lakótársnak tekinti majd.

2014. júl. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Na ez is egy nagyon jó ötlet, ezt olvastam már itt valahol, de nagyon tetszik! De igy odúval, nincs értelme átrendezni, nem? Most gondolom, muszáj megvárnom, amig kotlik. :(
2014. júl. 13. 21:58
 24/32 A kérdező kommentje:
SAjnos még nem tudtam műtojásokat szerezni, :( Már van, 4 tojása. Ilyenkor nem lehet fészekkel együtt kivenni a tojásokat? NAgyon keresné őket?
2014. júl. 14. 16:27
 25/32 anonim ***** válasza:

Odúval nincs értelme átrendezni mert most a fészkét védi és azért kergeti nem pedig azért mert alapból nem szimpatikus neki. Ezért írtam hogy az odú levétele után megbékél majd a hullámossal de ha mégse akkor már azért fogja valószínűleg kergetni mert a kalitkát,lakását,területét védi. Ezen a területvédésen segít az átrendezés.


Nem lehet biztosra megmondani hogy mi történne de az a valószínű hogy az ösztönei miatt pótolná az eltűnt tojásait így a kalitka aljába folytatná/kezdené újra a tojást.

Szerintem próbáld meg kicserélni őket nimfatojásokra. Nézd meg ugyanúgy rájuk ül-e mint a sajátjaira mert ha igen meg lenne oldva a probléma.

2014. júl. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
És mi van, ha nem ül a nimfa tojásaira? Ha rá is ülne, meglenne oldva az, hogy ne legyenek fiókák. De az nem lenne megoldva, hogy minden nap hajnali: 5-kor ne kergetnék! A tojások, ha már 1 hetesek, nem kegyetlenség kidobni őket? Mert gondolom, azokban már fejlődik egy új kis élet!
2014. júl. 15. 09:16
 27/32 A kérdező kommentje:
Igazából, én rontottam el azzal, hogy nem vettem kis fészket, amikor láttam, hogy az egész szobában próbálja az új fészket keresni! Mert addigra már kirepült, a kis fióka is. Tegnap délután pl: a lányom ruhás szekrényében is találtunk egy tojást, akkor tojta még, amikor még a fészekben volt a kicsi. NA ez a baj, hogy nemtudom őket leállitani, a folyamatos tojásról!
2014. júl. 15. 09:20
 28/32 A kérdező kommentje:
Rosszul irtam: Nem vettem ki a fészket! Bocsi!
2014. júl. 15. 09:22
 29/32 anonim ***** válasza:

Előbb is eszembe juthatott volna... Világítsd át a tojásait egy erős fényű lámpával hogy kiderüljön egyáltalán van-e bennük fióka. Ha a tojás nagy része sötét,látsz benne ereket akkor fias. Legalább néhány naposnak kell lennie a tojásnak hogy láss benne valamit. Viszonyítási alapnak ott vannak az üres nimfatojások.


A kergetés ellen sajnos nem tudsz mit tenni amíg le nem áll a tojással és le nem veszed az odút.


Igazából nem tudom... lehet meg kéne kockáztatni hogy lekapod az odút tojásokkal együtt és naponta csak 8-10 órát legyenek világosban. Előre nem tudni mit lép erre a tojó. Lehet leáll. Lehet elpottyant 1-2 tojást még a kalitka aljába és utána leáll. De az is lehet hogy teljesen más történik. Mivel ez a gondok forrása lehet meg kéne kockáztatni de nem tudom. A Te döntésed.

2014. júl. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Hát igen, az én döntésem. Ezt az átvilágitási módszert csináltuk akkor is, mikor elöszőr tojt, és a 4-dik tojása nem volt fias, igy azt kidobtuk! Az első tojása, több mint egy hetes, s többit meg 2 naponta tojta, igy az utulsó tojása: Kb: 2 3 napos. Hát lehet, hogy max a kalit. aljára pottyantana pár tojást, ami összetörik valószinű. Én ezt módszert meg is próbálnám, ha tudnám, hogy az anya nem keresné, de hát ugye nem láunk bele a kis fejükbe! :) Te megpróbálnád, kivenni a fészket, tojásokkal, max ha nagyon keresi, visszatenni?
2014. júl. 15. 14:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!