Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tehetnék, hogy az új kis...

Gyümölcskosár kérdése:

Mit tehetnék, hogy az új kis hullámos papim, ne legyen "idegbeteg"?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2 hete kaptam ajándákba, egy hullámos papit, aki hozta, annak azt mondták tojó, de szerintem him, mert inkább kékesebb a csőre felett! Vele egy szobában vannak, kecske papijaim is, egy költőpár, és egy 8 hetes, fióka, külön kalitban. A gondom az, hogy a kis hullámos, állandóan a kecskékhez akar bemenni, de az anya nagyon agressziv vele, mivel újra tojásokon ül. Ez érthető is, hogy védi a tojásait. Az apa nem bántja, sem a fióka, a hullámost, de a kis hullámos, ha este bemegy a saját kalitkájába, szó szerint " idegbeteg lesz" Fejjel lefelé lóg, a kalit. tetején, és a fenekét csapkodja, nemtudom mit tegyek még vele, amúgy aranyos kis papi, már mindenféle játékokat tettem be neki, de hiába, egyedül nagyon nyugtalan. Igazából szerettem volna, ha jóban lenne, a kecskékkel, de az anya nem engedi be a kalitkájukba,, amig nem voltak másodszorra is tojásai, addig beengedte. A kis hullámost egy tenyésztötől vették, úgy kaptuk ajándékba, de nagyon nyugtalan, látom rajta, hogy nem szeret egyedül lenni. Hozzá nem szeretnék párt venni, mert igy is van össz: 5 papim, (nimfalány egy másik szobában)Ja és a kis hullámosoom, enni sem nagyon akar, inni sem, de repked szépen, nem látom betegnek, de azt látom, hogy a kecskékkel akar egy kalitban lakni. Volt már nekem régebben is hullámosom, de több fajta papi, egy helyen még nem. És ugyebár azt sem tudjuk mennyi idős lehet a kis hullámos, mert aki vette, semmit nem kérdezett, sajnos nem ért a papikhoz. Én ha veszek papit, mindent megkérdezek róla. A Kérdéseim: Szerintetek, valaha is a hullámos, és a kecskék, megkedvelik egymást? ( A kecskéim, amúgy szelidek, nyugodtak, én bármikor benyúlhatok a kalitkájukba) 2: Honnan tudom megálliptani, hány éves lehet a hullámos? 3: Ha éjszaka a saját kalitkájában alszik a hullámos, mit tehetnék, hogy ne féljen ennyire, és hogy ne legyen ez a fura szokása, amit az elején irtam? Még az sem lehet gond, hogy nem reptetem őket, mert minden madaram, reggeltől, estig, mindennap kivannak engedve, kedvükre repkedhet mindegyik! Köszi a válaszokat! Kriszti
2014. júl. 10. 09:24
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
Igazából igen. Ha nem akarnék több fiókát és/vagy nem lenne helyem a fiókáknak akkor mindenképp levenném a fészket. Aztán lesz ami lesz. Biztos hogy nagyon keresni fogja az elején a tojó de az a kérdés utána mit fog tenni.
2014. júl. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 A kérdező kommentje:
Igazából helye lenne a kicsiknek, mert bár a fotóimon nem látszik a kalit, mérete, de jó nagy, de nem szeretnék újabb kicsiket, igy is vannak 5-en, össz, ahogy irtam is priviben. Holnap csinálom nekik , a "nagytakaritást" amit 2 hetente szoktam, amúgy mindennap pucolom őket, mert szeretem, ha szép tiszták, de ezt megszokták, ezt a napi macerát, édesek, csak figyelik, mit csinálok, nap, mint nap, a viz, a mag, és a gyüm, zöld, adásán kivül, holnap leveszem a fészket, megkockáztatom, max, ha nagyon kilessz borulva az anya, akkor visszeteszem neki, drukkolj,. hogy ne viselje meg szegényt! Ja igen, majd elfelejtettem! Ma délután próbából, betettem neki a pocak ( nimfalányom) egyik tojását, és ül azon is! Fel sem tűnik neki! Tehát ezzzel is be lehet csapni, vagyis jó ötlet, a tojáscsere! Igaz érdekes, igy egymás mellet a két tojás mérete, mert a nimfáé, kicsivel nagyobb, de őt ez nem érdekli! Bár köztudott a kecskékről, hogy nagyon jók, "dajka madárnak is", más papik tojásait, is kiköltik! Eszméletlen sokat lehet tanulni a kis papiktól, annyira okosak! :)
2014. júl. 15. 21:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!