Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A szomszed rambizta a madarat...

A szomszed rambizta a madarat es kinyult, elmondjam?

Figyelt kérdés
Vagy probaljak meg ugyanolyat venni? Kedves Madarismerok, lehetseges ez? Borzasztoan erzem magam, raadasul a szomszedot sem ismerem nagyon jol. Ausztral budgirol van szo. Semmit sem tudok roluk. Nagyon szomoru vagyok, miert nyukt ki???? Kesz! Vasarnap jonnek vissza, lecci segitsegek!
2014. szept. 16. 19:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Az lesz a legjobb ha elmondod.

Szerintem a gazdája nem tartotta megfelelően és véletlenül pont nálad halt meg de nem a te hibád.

Ezek a kis madarak rengeteg dologra érzékenyek, sok mindenre figyelni kell, sok mindenre szükségük van. De rengetegen nem tudják mi árt nekik és mire van igazából szükségük(sok a tévhit és a hülyeség) ezért nagy százalékuk nincs megfelelően tartva. Valószínűleg ő is egy volt közülük.


Volt csengője vagy hasonló fém játéka? Ha igen akkor lehetett fémmérgezés.

Volt csőrkoptatója/szépiája? Ha nem akkor lehetett súlyos kalciumhiány.

Milyen fajta magkeveréket evett? Ha volt benne mogyoró(apróra tört) akkor lehetett aspergillosis.

Nem rágott meg nálatok valamilyen szobanövényt? Szinte az összes mérgező nekik.

De ezer más is lehetett.

2014. szept. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Koszi, hat csengoje volt pl. Most mar biztos, ho gy elmondom nekik, letisztult a dolog a tegnapi nagy cirkusz utan. Lehet veszek neki vasarnapig egy masik kis aranyosat, de nem becsapasbol, hanem bocsikent. Mit gondoltok?
2014. szept. 17. 18:29
 13/22 anonim ***** válasza:
Bocsánatkérésként - szerintem - jó ötlet, de nem biztos, hogy nekik is tetszene. Van aki ilyenkor látni sem akarna egy darabig másik állatot. Én örülnék neki és biztosan megkedvelném az új madarat is (ő végül is semmiről nem tehet), de mondom, nem mindenkinek lenne ez a reakciója.
2014. szept. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Na ez az! Figyeljetek, nekem meg nem volt madaram, ez a kicsi volt itt 2,5 hetig, tegnap kinyult szegeny, de hianyzik... ures a ketrec, reggel bemegyek nincs ott senki, odanezek napkpozben nincs ott senki... mindez 2,5 het alatt.

A szomszede 6,5 evig volt...

Azt h8szem veszek neki 1 masik madarat.

2014. szept. 17. 20:12
 15/22 A kérdező kommentje:

Fejlemenyek vannak madarugyben! Ma vettem egy uj kismadarat, szep a gyerekek valasztottak. Remelem a szomszednak is tetszeni fog.

A boltos azt mondta, hogy adjak neki gyumolcsot is, ez nagyon fontos. Nos, az elhullt budginak nem adtunk ittlete alatt, mert a szomszed nem mondta. Lehet ezert nyult ki?

Adott 4 fele magot, de a gyumolcsot nem is emlitette. Talan azert, mert nem akart ilyen sok melot vagy koltseget rank bizni?

A kerdesem az lenne, hogy ti adtok-e a tieteknek gyumolcsot? Elhullhatott gyumolcshiany miatt? Vagy lehetseges, hogy ez sosem evett gyumolcsot? A halal okat keresem....

2014. szept. 18. 13:05
 16/22 anonim ***** válasza:
49%

A hullámos papagáj(budgie) strapabíró faj, sok vitamint elő tud állítani a szervezete.

De igen a papagájoknak(hullámosnak is) kell a napi gyümölcs és zöldség a mag mellett. Külön műanyag tálban szokták adni. Arra kell figyelni de nagyon hogy nem agyonpermetezett kell nekik hanem vegyszermentes. És szintén fontos hogy nem mindent ehetnek(van ami mérgező, van ami beltartalma miatt inkább nem ajánlott) és olyan is van amit lehet adni mert egészséges de csak kis mennyiségben, mértékkel.

Ha már az etetésről van szó: kavics(madárhomok) is kell az emésztéséhez.



Minden papagájnál az alap a heti több akár napi sárgarépa(reszelve, apróra vágva,stb ahogy megeszi a madár). Fontos nekik az A vitamin.

Aztán a hullámosok szeretik az almát enni na meg persze dobálni is:) de ez van, ők pazarlóan esznek, bőven van mit takarítani utánuk. Semmilyen gyümölcsöt nem szabad a rácsok közé szorítani mert a sava oldja a fémet és hosszú távon fémmérgezést okozhat.

30 percig főtt tojást is ajánlott adni 2 hetente a fehérje miatt(akkora darabot amekkorát rövid időn belül megeszik mert ugye romlandó).

És még folytathatnám miből mennyit és hogyan.

Az én hullámosaim imádják a dinnyét, borsót, kukoricát, főtt gabonákat, főtt tojást, szilvát, csillaggyümölcsöt, főtt babot ami így hirtelen eszembe jut de rengeteg olyan dolog is van amit nem imádnak de megesznek.


Az egészsége,ellenálló képessége, immunrendszer erőssége,stb egy változatosan etetett papagájnak sokkal jobb mint egy csak maggal etetettnek. Nem abba hal bele hogy nem eszik gyümölcsöt/zöldséget hanem a vitamin/ásványi anyag,stb hiány miatt fellépő betegségekbe, olyan kisebb bajokba amiket egy változatosan,egészségesen,megfelelően etetett papagáj simán átvészel pl. nagyobb stressztől kezdve rengeteg dolog. Sőt ha beüt a baj legyen akár fémmérgezés vagy más valószínűbb hogy túléli ha jól volt etetve. A csakis szobában tartott madarakra veszélyes és 99%-ban halálos aspergillosis is a gyenge immunrendszerű madarakra veszélyesebb.

Tehát igen köze lehet a halálához az egyoldalú étrendjének.


Valószínűleg nem azért nem mondta a gazdája mert meg akart kímélni a "költségektől"(valljuk be nem nagy kiadás 1-1 szem akármi amiből több napig ehet). Hanem mert ő se tudta, utánanézés nélkül kezdett papagájt tartani(erre utal a csengő is ami egyike azoknak a dolgoknak amiket messziről el kell kerülni ha egészséges,nyugodt madarat akar az ember).

2014. szept. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Amelyik madár a földön ülve alszik és borzolja a tollát, az beteg. Vagy megfázott, lázas, vagy egyszerűen kapott egy fertőzést. Vagy pedig öreg, azok is így szoktak elmenni örökre. Nem tudnak felülni a rúdra, ha mégis, leesnek róla. Sok madaram volt már, általában így mennek el. Bár a kedvenc kis kanárim a kezemben még el is búcsúzott, siii hanggal.
2014. szept. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Nos, ez 6,5 eves volt. Holnap jon haza a szomszed es akkor elmondom a tortenteket, meglassuk a reakciot... Remelem jol veszi.
2014. szept. 20. 13:33
 19/22 anonim ***** válasza:
No, mi lett? Mit szólt az új madárhoz?
2014. szept. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Igen, tegnap jottek haza. A pasi jott at erte, mert a felesege el volt foglalva a gyerekkel. Ez volt a legjobb, mert igy nem kozvetlen a tulajjal kellett kozolni. A pasi orommel vette a halalhirt, mert nem az o madara volt es nem szerette a kosz miatt. Mondtam, hogy vettem viszont egy masikat, de ha nem akarja nem kell elfogadni, mert en is megszerettem, ami igaz is. Nos, ennek megorult... es nem is vitte el a 8 heteset, hanem azt mondta, hogy megbeszeli a felesegevel. Egy ora mulva atjottek, szegeny csaj kisirt szemmel, de naguon orult, hogy vettunk egy uj madarat, mert a ferje sose ment volna bele, hogy ok vegyenek.

A halalt nem nagyon firtatta, bar elmondasa szerint elete folyaman 4x is volt allatorvosnal... hat mi nem vittuk.

Szoval nem haragudtak, a vegen penzt akartak adni, amiert vigyaztunk a madarra, de mondtam, hogy persze nem, inkabb oltozzon be Mikulasnak decemberben. Kicsit csodalkoztak, de hat en meg a penzen csodalkoztam.

Szoval minden ok.

2014. szept. 22. 13:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!