Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Megengednétek a gyermeketeknek...

Megengednétek a gyermeketeknek, hogy a spórolt pénzéből jákó papagájt vegyen? Esetleg ha van valakinek jákója szívesen fogadnék véleményeket is róla. Köszönöm.

Figyelt kérdés
2010. márc. 26. 21:26
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

21:39

Az etetésével kapcsolatban szeretném megkérdezni, hogy úgy olvastam, hogy ne legyen előtte állandóan mag. Ez igaz? Vannak kifejezett etetési időszakok? Azt tudom, hogy zöldséget-gyümölcsöt, fehérjéket is kell neki adni, de a magok azok nem lehetnek ott folyamatosan? (Bocsi, ha hülyeséget kérdezek, de a nimfa és a hullámos előtt mindig van mag.) Az etetéséről ha írnál pár sort, nálatok hogy van, először hogy kell nekiállni. A tenyésztő biztos ellát minden tanáccsal, de azért szeretek tájékozódni, ha vállaljuk a madarat mindent szeretnék a legjobban csinálni, hogy egészséges és kiegyensúlyozott legyen. Egyébként a betegségekre mennyire hajlamos? Vagy van amire kifejezetten érzékeny? Előre is köszi.

2010. márc. 26. 23:22
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia, mi tenyésztünk, van is most 2 kézzel nevelt fióka, érdeklődők vannak rájuk egyenlőre.

A jákók elég kényes evők, abban az értelemben, hogy számít nekik az esztétikus "tálalás", illetve van amelyik ha leejtett valamit már nem hajlandó felvenni, de ez a kézzel neveltekre nem igaz ahogy észrevettem, csak a vadakra. Viszont reggel etetjük, és akkor fix adag magot kap, mert az hízlal. De ez nem azt jelenti hogy beteszed a magos tálat és később kiveszed, csak azt hogy mért adagot kapnak. Egyébként más madárnak is szoktak így adni, megvan hogy mi mennyit eszik egy nap, és annyit kap, mellé pluszban jön a friss zöldség-gyümölcs-zöld-egyéb

2010. márc. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
25%
nagyon hülye ötlet.és miután olyan öreg lesz a gyereked,h meghal,kire marad a madár?unokádra?milyen sz.r lesz annak a madárnak
2010. márc. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak:

Egyenlőre a fiam 15 éves, és hogy ki meddig él azt senki sem tudhatja. Ha így gondolkozna mindenki, akkor semmit nem tervezgetne, mert ki tudja, lehet, hogy holnap ....

2010. márc. 27. 23:50
 15/25 anonim ***** válasza:
69%

Na azért álljunk már meg egy pillanatra!


Most komolyan egy jákót akar venni 15 évesen?


Még jó, hogy nem engedném neki, hisz egy jákó gondozása egy felnőtt ember munkáját igényli! egy 15 éves most kamaszodó gyerek nem fogja tudni neki megadni azt, amire szüksége van a madárnak!


Igen nagy törődést igényel, ha egyedül lesz! Szinte minden órátokban együtt kell vele lennetek!

Nem szabad, hogy több órára egyedül legyen! Mindig kell valaki,aki beszél hozzá! Ha mondjuk te dolgozol a gyerek meg suliban van, akkor ki fog a jákóval beszélgetni?

Senki! És ez oda fog vezetni, hogy elkezdi tépni a tollát, majd belepusztul a magányba!


De még, ha sokat foglalkoznak egy jákóval akkor is tépkedheti magát, hisz ezt bármi előidézheti!

Nem csak a magány, a hanem a stressz is és még millió dolog!


Például azt is figyelembe kell venni, hogy ha hím és eléri az ivarérettségi kort, akkor agresszívvé válhat, kézzel nevelés ide, vagy oda!

Csipkedni fog, majd hangosan morogni, ha közeledsz felé!


Ez nem fenékig tejfel, amire ti vállalkozni akartok!


Én nem javasolnám, hogy jákót vegyen!


Inkább valami kisebb és igénytelenebb madarat vegyetek neki! Van még több tucat papagáj, amelyik meg tanul szavakat, mégis nincs olyan/akkora igénye, mint a jákóknak!

2010. márc. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy kicsit túloznak páran. Először is mi az hogy: meg ne vegye, 100 évig él és kire hagyja majd? Miért ha 25 évesen veszi meg akkor jobb? Ilyen alapon ténleg semmi élőt ne vegyünk mert lehet hogy meg fogunk halni.

Másodszor: ha dolgozó ember veszi meg az se fog egész nap a jákó mellett ülni és folyamatosan beszélni hozzá. Én még ilyen embert nem láttam, lehet azért mert most is ott ül:)

Sztem az a gyerek aki ennyi pénzt ilyen tudatosan összevár, már felelősebb mint sok felnőtt, akik ide irogatják az ostoba kérdéseiket.

2010. márc. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, érdekes az emberek véleménye. Azért azt nem hiszem, hogy egy lépést sem lehet elmenni a papagáj miatt, akik tartanak biztos nem ülnek mellette. Az, hogy kamaszodik nem gondolom hogy olyan nagy hiba, ha nem az-az álma, hogy haverokkal csatangoljon, bandába verődjön, és ugye jön után a pia, kábítószer, stb. Egyébként elég sokat itthon vagyunk, és én úgy gondolom, csak az a szülő támogassa a gyerekét állattartással kapcsolatban, aki maga is szereti az állatot, és segíteni tud neki. Már gyűjtögeti a pénzét régóta, nem szórta szét, hanem kivárta míg összegyűlik.
2010. márc. 28. 22:51
 18/25 anonim ***** válasza:
52%

Jól van te tudod! Én csak leírtam, hogy mik várnak rátok, ha jákótok lesz! Nem szeretnék vészmadár lenni! egyszerűen csak leírtam a tényeket!


Nagyon rosszak tudnak lenni ezek a madarak, főleg, ha el vannak kényeztetve nagyon!


Ha már tényleg rászánjátok magatokat, akkor adok pár tanácsot!


1: Változatosan etessétek, hogy mindenféle ennivalót elfogadjon.

2: Nem szabad állandóan vele lenni fiatal korában, mégha újonc is és érdekes dolog, mert akkor tényleg kényes lesz és visítani fog, ha nincs ott vele senki.

3: Legyen szabályzat számára, hogy mely időpontokban engeditek ki a kalitból. Nem szabad neki engedni, ha erőszakoskodik! Mindig ti legyetek a főnökök!

Ha mondjuk mindig délután 3-tól 5-ig van kint, akkor hiába is rikácsol eleinte délben nem szabad kiengedni! Ha megteszitek, akkor mindig eléri célját és egy idő után nem házi kedvenc lesz, hanem idegesítő madár!

4: Ha lehet minél több emberrel ismerkedjen meg, hogy majd később az idegeneket is elfogadja és ne csípje meg őket, ha közelítenek felé.

5: Sok játék legyen bent neki, de tükör és csengő semmiféleképpen sem, mert attól csak meghülyülnek a madarak!


Példaként egy-két hullámost hoznék fel, akik belepusztultak, mert addig etették a tükörképüket!


Ha van még kérdés, akkor nyugodtan tedd fel!

2010. ápr. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak: Köszönöm a jó tanácsokat. Szeretném megkérdezni, hogy személyes tapasztalatokról van szó? Vagyis tart otthon jákó papagájt?
2010. ápr. 1. 21:28
 20/25 anonim ***** válasza:
52%

Nem tartok Jákót, de tervezem pár éven belül egy pár beszerzését!


Van sok ismerősöm, akikhez szoktam járni madarászni és nekik volt és van Jákójuk és ők szokták mondogatni mindig nekem, hogy mik a jó dolgok és mik a rosszak!

És ez már belém rögzült! Így fel vagyok készítve rendesen a madárral kapcsolatban! Szinte olyan érzésem van, mintha már nekem is lett volna Jákóm. :)

2010. ápr. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!