Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Utálom a papagájunkat, mit...

Utálom a papagájunkat, mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 éve jött hozzánk egy hím Kis-Sándor papagáj. Először mindenki nagyon szerette, megtartottuk mert hirdetésre se jelentkezett érte senki. Viszont elég sok gond van vele amiket az évek során próbáltam elviselni de mostanra már elviselhetetlenné vált. Már csak anya szeretei, nem tudom mit szeret benne annyira de néha úgy érzem jobban szereti mint engem. Legalábbis védi. Ez furcsán hangzik, hogy lehetek irigy egy madárra. De ez annál jóval több. Most 2. éves gimnazista vagyok, régen is gyakran idegeskedtem az iskola miatt de ebben az évben stersszelni kezdtem ami az egészségemen is jelentősen meglátszik. Egész nap körü vagyok véve az utálatos osztálytársaimmal és mikor végre hazaérek a papagáj vagy kanos (nem tudok máshogy foalmazni) vagy kiabál de olyan hangon, hogy a rossz fülemnek már fáj. Ez a kanosság leginkább ősz végén, télen, tavasz elején jellemző de akkor az őrületbe kerget. Ez annyiból áll, hogy nyálaz valamit (nem mellesleg ez a nyál büdös is. Aztán van, hogy szószerint önkielégítést végez egy üvegen, dobozon, távirányítón sőt anya vállán. Akkor a legguztább amikor eszek. Szóval lényegében csak anya szereti ezt a. dögöt. Az meg, hogy minden össze van szarva (már bocsánat) már megint más mese. A madár előtt anyával sokat veszekedtünk, de mióta megvan a madár annyival többet. Ez tényleg így van, megfigyeltem ha ordibálok a madárral anya rá xy percre már valamiért le is szid, én visszaszólok és jön a veszekedés. Szóval tanácsot szeretnék kérni, hogy mit tegyek? Lehetetlennek érzem a helyzetet, nem hiszem, hogy eladná. Sőt biztos. Ivartalanítás lehetetlen, erre azért gondoltam mert csak ebbe a párzási időszakba elviselhetetlen. A kiabálást a nyári reggeleken talán még nehezen de elviselem. A madár egyébként a nap 90 százalékába szabadon van a lakásba, ha nem engedjük ki dobhártyaszaggatóan sikonyál. Valami jó tanács esetleg? 16 évesen nemköltözhetek el, főleg nem egy állat miatt amit egy kézzel szértpooanthatnék csak akkor anyám költözne. A tojó szóba se jöjjön, nem vagyok hajlandó kismadarakat nevelgetni meg elnézni ahogy párosodik vele. Undorító. Mindig is lovas voltam, lótenyésztő is szeretnék lenni nem arról van szó, hogy nézni nem bírom az állatok szeremi életét vagy valami, de ettől a pagájtól undorodok. Meg mostmár minden madártól. (A probléma ennél összetettebb csak a lnyeget írtam le.)

2016. márc. 6. 10:01
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Az ember nem önkielégít mások előtt, ám a papagáj sajnálatos módon nem fog diszkréten elvonulni, úgyhogy ez van :D

Te írtad, hogy szóba sem jön az ivartalanítás és az sem, hogy párt szerezzetek neki, akkor mégis min csodálkozol?

2016. márc. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Erre mondják, hogy : irigylem a problémádat!
2016. márc. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

A papagájokat párban vagy csapatban kell tartani, mivel társas állatok. Ha lenne egy párja, akkor nem lenne ennyire rákattanva anyukádra, nem "sikonyálna" annyit. Azért ilyen, mert számára ez a tartásmód természetellenes.

Ha lenne párja sem biztos, hogy lennének kismadarak, de ha lennének is, azt sem neked kellene nevelgetned nyilván. Ha nem bírod elnézni, vonulj el a szobádba, ahova ne engedd be a papagájt.

Szerintem nem a madár a fő probléma, hanem valami más anyukád és közted.

Fordulj pszichiáterhez, ha ez ennyire kiborít.

2016. márc. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Egy pszichiáter kéne neki, de nem azért, mert komoly gondjai vannak. Egyszerűen a világban előfordulnak önző emberek, akiknek a saját kényelmük a legfontosabb.
2016. márc. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

"Már csak anya szeretei, nem tudom mit szeret benne annyira (...)"

"Egész nap körü vagyok véve az utálatos osztálytársaimmal és mikor végre hazaérek a papagáj vagy kanos (nem tudok máshogy foalmazni) vagy kiabál (...)"

"A tojó szóba se jöjjön, nem vagyok hajlandó kismadarakat nevelgetni meg elnézni ahogy párosodik vele. Undorító."

"ettől a pagájtól undorodok. Meg mostmár minden madártól."


Egy nagy hiszti az egész.

Ha nem így adnád elő, mi a problémád, akkor több használható ötletet kapnál.

2016. márc. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Ott nem tartok, hogy pszichiáterhez kéne mennem...

Mint írtam a dolog ennél összetettebb Nem csak az én idegességem miatt tettem fel ezt a kérdést ide. Csak anya szereti a papagájt apa is utálja meg a mamám is. Apának meg is van rá az oka mert nem egyszer megtámadta, volt rá példa, hogy a szemébe csípett. Arra vagyok kiváncsi, hogy esetleg anyával hogyan tudánk beszélni erről, ha nem engedi, hogy eladjuk mit tegyünk vele, nem arra, hogy milyen lelki sérülésekkel hová kéne mennem.

2016. márc. 6. 10:54
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Mit tegyetek? Mégis mit tippelsz? Az állat nem arra való, hogy ha állatként viselkedik, akkor kirakjuk, mint a szemetet. Anyád madara, ő szereti. Minden háziállat jár kényelmetlenséggel. Vagy meggyőzitek anyukádat, és utána gondoskodtok egy jó otthonról a madárnak, vagy minden így marad.

Külön megjegyezném, hogy azért ritka unfair és gerinctelen a kérdésed, mert teljesen világos, hogy a madár igényei az utolsó szempont, olyasmiért hibáztatjátok, ami nem az ő hibája, és megfelelő tartási feltételekkel megoldódnának.


És továbbra is úgy gondolom, a személyes problémáidat (is) a madárra vetíted.

2016. márc. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

"Az állat nem arra való, hogy ha állatként viselkedik, akkor kirakjuk, mint a szemetet."

Tisztában vagyok vele, 3. kutyánkat tartjuk és egy macskát. Mindenki úgy beszél mintha én nem próbáltam volna megszeretni. És az miért bűn ha alapból is eleget streszzelek és ez az időszak még rátesz egy lapáttal? Azzal is tisztában vagyok, hogy mindenállatnak vannak jó és rossz tuajdonságai. De milyen érdekes, a kutya és a macska is tud normális lenni. Csak sajnos az a probléma ha az ugat vagy nyávog kiengedem az udvarra. De mindegy is, nem kérek több választ, beszélek anyával. Voltak akik próbáltak segíteni a "hiszti" ellenére azoknak nagyon köszönöm.

2016. márc. 6. 11:11
 19/26 anonim ***** válasza:
A madár is tudna normális lenni, ha jól lenne tartva, de míg a macska és a kutya elvan úgy is, ahogy tartjátok, (lehet, hogy egymásnak társai), addig a madárnak tényleg madártárs kell. Éss látod, te is bevallod, hogy a stressz rátesz egy lapáttal. Próbálj először a stresszen enyhíteni és akkor már színben fogod látni a madarat is. Addig is mondd el ezt így a szüleidnek és kérd meg őket, hogy tartsák külön lakrészben, szobában, hogy nyugtod legyen tőle.
2016. márc. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Az utólsónak nagyon köszönöm, jól esett végre egy segítőkész választ olvasni. Viszont a külön tartással az a baj, hogy nem tudjuk hova tenni. A varrodába elszokott lenni de ott meg hideg van. Azért állatkinzó én sem vagyok. A streszről annyit, hogy most úgy is hamarosan tavszi szünet akkor talán én is lenyugszok egy kicsit.
2016. márc. 6. 11:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!