Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Utálom a papagájunkat, mit...

Utálom a papagájunkat, mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 éve jött hozzánk egy hím Kis-Sándor papagáj. Először mindenki nagyon szerette, megtartottuk mert hirdetésre se jelentkezett érte senki. Viszont elég sok gond van vele amiket az évek során próbáltam elviselni de mostanra már elviselhetetlenné vált. Már csak anya szeretei, nem tudom mit szeret benne annyira de néha úgy érzem jobban szereti mint engem. Legalábbis védi. Ez furcsán hangzik, hogy lehetek irigy egy madárra. De ez annál jóval több. Most 2. éves gimnazista vagyok, régen is gyakran idegeskedtem az iskola miatt de ebben az évben stersszelni kezdtem ami az egészségemen is jelentősen meglátszik. Egész nap körü vagyok véve az utálatos osztálytársaimmal és mikor végre hazaérek a papagáj vagy kanos (nem tudok máshogy foalmazni) vagy kiabál de olyan hangon, hogy a rossz fülemnek már fáj. Ez a kanosság leginkább ősz végén, télen, tavasz elején jellemző de akkor az őrületbe kerget. Ez annyiból áll, hogy nyálaz valamit (nem mellesleg ez a nyál büdös is. Aztán van, hogy szószerint önkielégítést végez egy üvegen, dobozon, távirányítón sőt anya vállán. Akkor a legguztább amikor eszek. Szóval lényegében csak anya szereti ezt a. dögöt. Az meg, hogy minden össze van szarva (már bocsánat) már megint más mese. A madár előtt anyával sokat veszekedtünk, de mióta megvan a madár annyival többet. Ez tényleg így van, megfigyeltem ha ordibálok a madárral anya rá xy percre már valamiért le is szid, én visszaszólok és jön a veszekedés. Szóval tanácsot szeretnék kérni, hogy mit tegyek? Lehetetlennek érzem a helyzetet, nem hiszem, hogy eladná. Sőt biztos. Ivartalanítás lehetetlen, erre azért gondoltam mert csak ebbe a párzási időszakba elviselhetetlen. A kiabálást a nyári reggeleken talán még nehezen de elviselem. A madár egyébként a nap 90 százalékába szabadon van a lakásba, ha nem engedjük ki dobhártyaszaggatóan sikonyál. Valami jó tanács esetleg? 16 évesen nemköltözhetek el, főleg nem egy állat miatt amit egy kézzel szértpooanthatnék csak akkor anyám költözne. A tojó szóba se jöjjön, nem vagyok hajlandó kismadarakat nevelgetni meg elnézni ahogy párosodik vele. Undorító. Mindig is lovas voltam, lótenyésztő is szeretnék lenni nem arról van szó, hogy nézni nem bírom az állatok szeremi életét vagy valami, de ettől a pagájtól undorodok. Meg mostmár minden madártól. (A probléma ennél összetettebb csak a lnyeget írtam le.)

2016. márc. 6. 10:01
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Még mindig a papagáj a hibás. A kutya és a macska azért tud "normális" lenni, mert számukra kedvezőbbek a tartási feltételek, kijárhatnak, a kutyák elvannak egymással, a macska meg gondolom szintén talál társaságot. A papagáj is "normálisabb" lenne, ha megfelelő tartási feltételeket biztosítanátok számára.

Ha pedig alapból is stresszelsz, ami nyilvánvaló volt a leírásodból, akkor a stressz forrására próbálj megoldást találni.

2016. márc. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
A stressz forrása egyértelműen az iskola. Napi 8, 9 óra stb. Persze részben én is hibás vagyok, de számomra itthon a papagáj a legidegesítőbb. Emiatt jönnek a különböző problémák mert felkapom a vizet. Számomra ez már vészhelyzet (ja jó ez talán erős megfogalmazás de nagy probléma amivel nehezen küzdök meg), ezért fordultam hozzátok. Most pédlául be vot zárva a madár, kiabált én meg sírva menetem apához. Ez kb fél órája volt. Ennyire kihat rám a rossz viselkedése. Ennél jobb körülményeket meg nem tudunk neki teremteni, van ülője tv felett oda megy ahova akar (sajnos) csak közbe én meg sírógörcsöt kapok. Tisztában vagyok vele hogy a sírás mögött a stresszelés is áll és nem próbálom ráhárítani a problémáimat ahogy itt sokan említették, egyszerűen csak sok. Ennyi erővel a macska is a hibás mert nem lát rendesen is nyávog ha baja van.
2016. márc. 6. 11:44
 23/26 A kérdező kommentje:
Egyébként ami furcsa ebben az esetben az az, hogy néha teljesen normális, nagyon szelíd alapjáraton lehet simogatni is. Én is szoktam, néha fütyülget is meg beszél. De mégis olyan jó lenne néha megszabadulni tőle.Szóval nem teljes szívemből utálom, csak rosszab napjaimon szívesen kiengedném az ajtón. Nehéz eset.
2016. márc. 6. 11:53
 24/26 anonim ***** válasza:

A napi 8-9 óra, többségben haszontalan baromság a suliban sajnos olyasmi, amit a jelenlegi sz.r oktatási rendszerben egyelőre még el kell viselni. Az, hogy az osztálytársak mind utálatosak, már más kijelentés, ebben az esetben én elgondolkodnék, hogy nem adok-e én is okot arra, hogy ne szeressenek, vagy hogy tudok-e tenni azért, hogy jobb legyen velük a kapcsolatom. Nincsenek olyan barátaid (nem feltétlenül az osztályból), akikkel tudnátok suli után közös programokat szervezni? Bármi lehet, mozi, kirándulás, sport, cukrászda, vagy csak egyszerűen csavargás. Sokat javít a közérzeten.

A papagájjal kapcsolatban meg ugyanazt tudom mondani, amennyiben az ő érdekei is fontosak (feltételezem, hogy legalább anyádnak azok), akkor szerezzetek neki társat. Lehet, hogy anyád sem tudja, hogy ez lenne a megoldás, vagy mindenki úgy áll hozzá, hogy két papagáj kétszer annyi kellemetlenséggel járna, de tényleg nem így lenne. Amennyiben pedig nem érdekesek az ő igényei (ebben az esetben viszont nem vagytok felelős állattartók), akkor tegyétek át a lakás egy olyan szögletébe, ahol nem zavar téged annyira, a szobádba pedig ne engedd be.

2016. márc. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
El tudnék menni velük csavarogni de nincs rá időm. Hétközben végképp nem, hétvégén meg szeretnék itthon lenni és kicsit magammal is foglalkozni. Apával beszéltem a dologról, megmondjuk majd anyának, hogy így nem lehet tartani hogy szabadon van és azt csinál amit akar. Az osztályommalm meg úgy vagyok, hogy vannak e nyelvisek akik tavaly 0. osztályosok voltak meg az idei drámások. A drámásokkal van a gond hiszen ők újak. De ez már más témába tartozik.
2016. márc. 6. 14:38
 26/26 anonim válasza:
Süsd meg. Amúgy is marha idegesítőek a madarak, főleg az ilyenek. Èn már biztos oda csuktam volna vèletlen az ajtófèlfához. Azèrt valljuk be, nem csak egy madárral èlsz együtt, ha anyád kèpes ezèrt veszekedni veled.
2016. márc. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!