Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik hónapban lehet szarkafi...

Melyik hónapban lehet szarkafiókát keresni?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 5. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Ebben a hónapban kimész és megkeresed a fészkeket!

Majd májusban elindulsz ismét és megnézed, hogy mi van bennük! Tojás vagy fióka!

2010. ápr. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
33%

Folytatnám az előző hozzászólást!!!!

Kimész májusban a korábban kiszemelt fészekhez.

Ha szerencséd van, fel tudsz mászni a fára. Ebben az esetben választhatsz. Ha telhetetlen vagy, elhozod az összes fiókát. Így, elég kevés az esély, hogy szelídek lesznek. Ha megelégszel egy fiókával, a szagodat akkor is otthagyod. Így, a kis predátorok (hermelin, nyest) ez alapján könnyen megtalálhatják a fészket és végeznek a többivel. Ha nincs szerencséd, mert nem mászható a fa, akkor kivágod. Ebben az esetben, van egy egész fészekaljad! De választhatsz is! Elhozol egyet, a többit ott hagyod 'napozni'! A felnevelés sem egyszerű, mert az etetés mellett, sokat kell foglalkozni vele, ha teljesen szelíd madarat szeretnél. Több esetben találkoztam olyannal, akinek nem jött össze a szelíd madár, mert néhány nap etetés után, már nyűg volt az egész. Nem lehet, csak úgy fél napokra magára hagyni. Talán elég egyértelmű, hogy én nem támogatom az ötletet, de Te tudod. Csak előtte jól át kell gondolni!!

2010. ápr. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hagy folytassam akkor ismét én (az első).


De, ha sose próbálod ki, akkor soha nem tudod meg, hogy milyen felnevelni egy madarat!


Mi is (nagyokos madarászok) elkezdtük valahol és nekünk sem ment simán minden!

Javaslom, hogy az összes fiókát vidd haza és próbáld őket felnevelni!

Ha nyűg lesz, akkor csak neveld fel addig, amíg megtanulnak repülni és táplálkozni. Csak hagyd, hogy szabadon repülhessenek! És simán visszavadulnak!

De ezzel vigyázz, mert minden kézzel nevelt madár visszavadulhat, főleg, ha eljön a következő tavasz és hívja a természet (azaz beindulnak a szaporodási ösztönök)! Ekkor nincs megállás! Ágyő emberek! Éljen a természet!


És ne aggódj, ha egy nyest megtalálja a fészket. Mivel dúvadnak számítanak, a vadászok még örülnek is ennek! :)


És mivel lehet felnevelni a madarakat? Konzerves macskakajával! Mindenki ezzel eteti őket (szajkókat, szarkákat).

Átlagosan, hamar elhagyják a fészket! Még mielőtt a tollaik kifejlődnének a repüléshez!


Egyéb kérdés? :)

2010. ápr. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Annyira nem vagyok kezdő madarász,volt már fészekből kiesett csókám is,amit sikerült felnevelni,és megszelídíteni.Jelenleg pintyeim,és hullámosaim vannak kb 40 darab,így tisztába vagyok vele miből áll a madártartás.
2010. ápr. 7. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!