Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfapapagájon gondolkozok,...

Nimfapapagájon gondolkozok, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Utána néztem egy pár oldalon a nimfáknak, tudom, mit ehet, milyen ágat kaphat stb.. Felmerült bennem mégis néhány kérdés. Mennyire idomítható, hogy ne kakáljon össze mindent, ha kint van? Eddig rágcsálóim voltak, de gyanítom, hogy a papagáj kevésbé lesz büdös. Mennyi idő után lesz szagos a nimfa kalitkája ha párban vannak? Olvastam, hogy sokan nem raktak homokot a kalitka aljára. Ez mennyire szükséges? Ha kivételesen tovább aludhatok, reggel a napkelte után nem kezdenek el csipogni? Mennyire lehet letakarással befolyásolni a bioritmusukat? (gyanítom nem tesz jót nekik, ha egyik nap nagyon sokat alszanak, a másik nap nem) Ki lehet velük menni, ha esetleg biztositom a lábukat hozzám? A macskám a 14 év alatt meg lett nevelve, hogy a rágcsálókat nem bántjuk, nem is mert próbálkozni, ha ott voltam, viszont félek, hogy a papagáj röpködése nagyobb ingert jelent neki. Vajon meg tudnak lenni egymás mellett? (okos macska)
2016. júl. 1. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:

A kakit én mem próbàltam, de nekem mikor kint vannak kb 20percenként pottyant egyet, simán fel lehet törölni mivel ha szelíd mikor kint van folyamat ott olálkodik ahol te. Amugy meg lesz egy kedvenc helye a szobában, én a wzekrény tetejére tettem egy több àgu fàt, a még meg nem szelidített nimfám mindig ott ül, ha visszament itt alatta feltakarítom. A macskával nagyon vigyázz. Nekünk is van, elvan a madarakkal a kalitkàt nem bántja, ha kint vannak ès a macska az ölembe ül a fejére is szoktak szálni, viszont amint elkezd repülni beindul a vadászösztön. Legyen akármilyen okos a macska, akkor is ragadozó marad. Meg lehet oldani az együtt tartást de soha egyetlen pillanatra sem hagyhatok őket együtt ha a madár szabadon van még ugy sem h te 2mről figyeled a macskát, mert ha a madár nem vigyáz eléggé te már túl későn fogsz odaérni.

A takarás egy jó módszer viszont ha dalos természetű nimfát fogsz kin12óra letakarás után mar panaszkodni fog és onnantól neked nincs alvàs. Ha tovább akarsz aludni akkor hagy őket egy kicsit tovàbb fent lenni este. Viszont ez csak akkor válik be ha a takaró teljesen elsőtétít. Amint félhomály van málunk màr beindul a buli...

Szagok:nekem párba vannak egy 90*90es és 2m magas ketrecbe , sóder és a fölött egy vèkony rétegben nagypapagálynak való alom van nekik (ez azért fontos mert apró kagylókat meg stb tartalmaz amit felcsipegnek és segíti is az emésztést), néha egy kis forgács is. Szerintem mindenképpen kell alok már csak azért is h a kaka de a müanyagon placcsanjon meg száradjon oda...

Heti egyszer megporszívózom a felszinét és kicsit felfrissítem, és havi egyszer teljes alomcsere plusz ecetesvizes fertőtlenítés. Télen semmi gond, most a melegbe màr a végére előjön a pipiszag, de nem vészes, viszont nyáron a friss kaját (sárgarépa, dinnye, alma stb) nagyon hamar kikell venni mert az ha megposhad megkezdik szétszorni ès akkor baj van...

Hogy ki lehet e őket vinni....láttam már videokat h szabadon röptetik őket de gondolom azok jól idomìtottak. Én ugy h kötök vmit a làbàra biztos h megse próbàlnàm mivel ezek a madarak azért birnak repülni van bennük erö, vmi megijeszti elakar repülni de viszont gátat szab a madzag és pl kificanìtja a lendülettel a sajàt làbàt? Szóval ezt semmiképpen sem....szerintem állatkinzás...

Nekem is vannak egereim ès tèny h nem olyan büdösek a nimfàk, de azért oda kell figyelni ràjuk.

Asszem mindenre adtam kb választ.:)

2016. júl. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a reszletes valaszt :)
2016. júl. 2. 02:56
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyebkent mennyi ido, mire teljesen kezhez szoknak? Tudom hogy egyedfuggo, de egy korulbeluli ertekre kivancsi lennek
2016. júl. 2. 06:16
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekünk az első amig a lehető legfiatalabb korban hoztunk el (màr pontosan nem emlékszem de kireoülés utàn a 8. Héten) kb 1hónap utàn már lehetett vakargatni a fejèt stb. A màsodik egy ivarérett tojó(1 évtől idősebb) és kereskedésből hoztuk tavaj november elején, most tartunk ott vele h a kajáért odajön hozzánk a kalitkàba és nyugodtan elveszi, de még csak ujjra sem tudjuk ültetni, tenyérből sem eszik.
2016. júl. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tehát én igy utólag mindkettőt háztól venném, fiatalon és egymás után kv 1hónap eltéréssel
2016. júl. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!