Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kinek ideális állat egy...

Kinek ideális állat egy középtermetű papagáj (többi lent)?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta szerelmes vagyok a papagájokba, természetesen szeretnék is egyet.

De nem akarom úgy bevállalni, hogy aztán kiderüljön, mégsem fér össze az életmódom az övével, vagy fordítva, és emiatt szenvedjen szegény.

Az életem most több változáson fog átmenni, és csak az egyetemet tudom időpontokhoz kötni, a többi, hogy mikor jön el, fogalmam sincs, gondolom így nem kell tovább magyarázni, értitek. :D

Egyébként napi időbeosztásom nincsen, a munkám/tanulmányom olyan, amihez nem is lehetséges szigorú időbeosztást kötni. Van, hogy már 9-10-kor elégedetten fekszem le csucsukálni, és van, hogy az éjszaka közepén beugrik egy ötlet, amit nem halaszthatok másnapig.

A rendelkezésre álló hely nem lenne kicsi. Tudnék biztosítani neki/nekik (egy pár max) egy tágas kalitot, amit elképzelédeim szerint az idő nagy részében nyitva hagynék, hogy szabadon ki-be mehessen, és a szobában lehessen. Ez így rendben lenne? Indokolt esetekben csuknám be, szellőztetés, porszívózás, éjszaka, vagy akármi más, aminél nem jó ha kimászkál.

Sajnos olyan papagáj, ami kinden percben a gazdiján csüngene, biztos nem jöhet szóba (úgy tudom, a kis Sándor például ilyen), mert neki nem tudnék biztosítani annyi töméntelen figyelmet.

A leírások alapján én a Jandaya papagájt láttam talán a legideálisabbnak, de még mindig nem tudom, hogy egyáltalán a papagájnak ideális gazdája tudnék-e lenni.

Azt hallottam (vagyis olvastam) még, hogy a szülő által nevelt papagájok nem fognak később annyira függeni az embertől, de attól még ugyanúgy megszelídülnek, csak nem áll fenn a kockázat, hogy érzelmileg labilisak lesznek, és olyanná válnak, akik ordítanak, ha kimész az ajtón. Ez mennyire igaz? Bármilyen tanácsot szívesen fogadok papagájtartással, papagájválasztással kapcsolatban, és azon sem sértődöm meg, ha valaki éppen le akar beszélni róla. (persze megindokolva :D )

Előre is köszönöm a segítséget!



2019. jan. 7. 09:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyin túlkomplikálják. Simán utazhatsz hullámosok mellet, ha valakire rá tudod bízni. A madár méretétől függetlenül mindig minimum 2-t veszünk, egyedül nem szabad madarat tartani.
2019. febr. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Bármilyen papagáj fajról beszélünk, el lehet utazni pár napra, amennyiben van kire bízni a madarakat. Nem csak az etetést, de a reptetést is ugyanúgy biztosítani kell. Mert minden papagájnak szükséges a mindennapos, több órás reptetés. 2 opció van. A röpdés és a szobai madártartás. A röpdés madarakat ugyan az ideális méretű röpde mellett nem kell reptetni, de nem feltétlen lesznek olyan kezesek, mint a szobában tartott egyedek.

Kezdő madártartónak nem véletlen a hullámost és nimfát szokták ajánlani. Könnyű őket kézhez szoktatni, illetve könnyebb megteremteni az ideális körülményeket számukra. Azt neked kell tudni, hogy melyik faj számodra a megfelelő, illetve a tartási körülmények megfelelők lesznek-e bármely madárnak. Szükségük van a rendszerességre! A madártartás nem csak örömmel jár, rikácsolnak, mindent (bútor, fal, vezeték...) megrágnak, piszkolnak. Ha betegek kb csak az utolsó pillanatban muutatják ki és egzotikus állatokhoz értő állatorvoshoz kell őket vinni, ami nagyon kevés az országban. Kezdésnek 1 madarat ajánlok. Ha már kellően szelíd, jöhet a fajtárs. Papagájokat csak párban tartunk, ezalól egyik faj sem kivétel.

2019. febr. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, az eddigieket, jöhetnek még.

Előző, esetleg Budapesten tudsz mondani olyan allatorvost, akihez nyugodt szívvel vihetnék papagájt?

2019. febr. 4. 10:03
 14/14 anonim ***** válasza:

Írd be Google-be, hogy "egzotikus állatorvos budapest". Nemtudom melyikhez laksz közelebb, ezért nem írkálom be ide őket, főleg mert nem Pesti vagyok és nem ismerem őket. :)

Ja, és még annyi, hogy nyugodtan vehetsz tojót és hímet, a fiókák megelőzhetők. Ha bármi kérdésed van, tedd fel, mert nem tudjuk mire vagy még kíváncsi. :)

2019. febr. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!