Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Zavaróan hangos feketerigó...

Zavaróan hangos feketerigó elkergetése?

Figyelt kérdés

Van egy feketerigó ami állandóan odaszáll a szemben lévő fa tetejére, magason és "énekel". Csakhogy ez (főleg jó időben nyitott ablak mellett) hajnali 4 kor nagyon zavaró, de sokszor napközben is amikor az ember tanulni szeretne. Elképesztően hangos és az én fülemnek nem is kellemes.


Arra gondoltam, hogy esetleg valami ragadozómadár hangját ha lejátszom hangszóróból arra elrepül? Vagy nyerek vele 10 percet és visszajön vagy jön helyére egy másik?


Mielőtt valaki belém kötne, nem vagyok se állat se madár gyűlölő, de ez már sajnos sok.



2019. máj. 27. 18:47
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
71%

# 8 Én faluban lakom, és az az igazság, hogy a falusi parasztok nagy része áll a dologhoz úgy (mint te), hogy idegesíti őket. Azt elhiszem, hogy a tanulásról elvonja a figyelmet. Viszont én pl falusiként imádom a madarakat hallgatni, nem vagyok panelpatkány. Te viszont patkány vagy, mert azonnal bántanád szerencsétlent. Tipikus indulatos vidéki. Elmondom, nem a tiéd a bolygó, neki épp annyi joga van énekelni, és ott lenni ahol csak akar, mint neked. Semmilyen jogod nincs ahhoz, hogy lövöldözz rá.


A legkíméletesebb megoldás valóban egy műanyag varjú/bagoly beszerzése. Mehet az ablakpárkányra, és meg van oldva a problem. Kb. 2-3 ezer forintért beszerezhető.

2019. máj. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
83%
Én imádom hallgatni őket. 10 foknál is kinyitom az ablakot. Reggel 4 órakor kezdik el az éneklést 5-6 más énekhangú madárral együtt.
2019. máj. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
95%
pont a falusiakat nem zavarja egy feketerigó. én is a várodsiaknál látom inkább ,hogy még a madárcsicsrgés is zavaró nekik.
2019. máj. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
20%

Aki a feketerigó megölésére bíztat, azoknak üzenem: “Magyarországon védett, természetvédelmi értéke 25 000 Ft.“


Ne aggódj, nem fognak kihalni, csak fajta nemesítés történik, a nagyhangú hímek lesznek lesznek kilőve, a csendesebbek és a tojó megússzák. Hűha 25000 ft..., a macska már vagy 20-at megevett, holnap megyek a polgármesteri hivatalba és kérek egy 500.000-es számlát neki, fizesse be.

2019. máj. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
94%

Tanulás közben fogod magad és bezárod az ablakot, reggel alvásnál meg ráteszel egy párnát a füledre. Problem solved.

Engem a szomszéd gyerek esztelen ordítozása zavar, mégsem küldöm el a bús p.csába, vagy lövöm ki. Tolerancia. Aki vidékre költözik az fogadja el a vidéki élet "zaját".

2019. máj. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
# 12-es (11-es vagyok) Én is nyitott ablaknál alszom, amint a hőmérséklet eléri éjjel a 10 fokot. :) Télen, csukott ablaknál tv mellett alszom el, tavasztól őszig pedig a madarak, tücskök, békák hangjára. :) A falu ahol élek egy völgyben van, erdő vesz minket körül. Ilyenkor késő tavasszal, és nyár elején valamelyik madárfajta éjjel is énekel, ahogy csak bír, nagyon megnyugtató. Most éppen a kakukkot hallom, csak úgy mondja a magáét. Semmiért nem adnám ezt. :)
2019. máj. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Istenem, ez a 73%-os mekkora egy suttyó! :D Ráadásul több kommentben is bizonygatja, hogy kétségeink se legyenek efelől.


A macskádat ha kilövi egy hozzád hasonló elmeroggyant, mondván, "úgysem fognak kihalni", az is ennyire tetszik majd?

2019. máj. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, amúgy nem kell összeveszni egy madárka miatt, nyilván nem kezdünk el lövöldözni a város közepén :)


Ha már a zajok... :)

Ez a környék kimondottan zajos, és már régen megszoktam, 20 éve lakunk itt, forgalmas utca, buszok, néha mentők, stb... nem kelek fel rájuk, TV mellett is elalszom, stb... de ez a rigó dolog 3 éve kezdődött, fogalmam sincs, hogy előtte 17 évig mi volt más, de olyan nem létezik, hogy akkor ne vettem volna észre ezt, csukott ablak mellett is kimondottan erősen behallatszik, és borzasztóan idegesítő egész álló nap teljesen ugyan azt az irritáló hangot hallgatni és a családom több tagja is ezt megállapította. És nem én vagyok a "városi hülye" aki nem viseli el az állatokat, aludtam már falun sokszor, nyitott ablaknál, nyáron is sok sok állat hangjára, nem zavart, sőt nagyon jókat szoktam aludni ha megyek falura, kivéve ha bulit tart a kisebbség hajnalig, de ezt a szerencsétlen madarat nem tudom hova tenni, egyszerűen az őrületbe kerget, lehet selejtes.


Amúgy a kérdés kiírása óta most repült át először egy másik fára, és ott is nyomja. Nem tudom mikor hajlandó pihenni, de így legalább alig hallom.

2019. máj. 27. 21:04
 19/33 anonim ***** válasza:
35%
Én tudom miről beszél a kérdező, ennek a feketerigónak olyan hangja van, mintha folyamatosan egy mentőautó sziránázna a házelőtt. Akinek itt a barátságos madárcsicsergés jár a felyében az el van tévedve nagyon. Egyébként én is állatbarát vagyok, örülök neki, hogy ha meg tudja oldani a kérdező erőszak nélkül a dolgot.
2019. máj. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
9%
F e j é b e n!!!
2019. máj. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!