Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Zavaróan hangos feketerigó...

Zavaróan hangos feketerigó elkergetése?

Figyelt kérdés

Van egy feketerigó ami állandóan odaszáll a szemben lévő fa tetejére, magason és "énekel". Csakhogy ez (főleg jó időben nyitott ablak mellett) hajnali 4 kor nagyon zavaró, de sokszor napközben is amikor az ember tanulni szeretne. Elképesztően hangos és az én fülemnek nem is kellemes.


Arra gondoltam, hogy esetleg valami ragadozómadár hangját ha lejátszom hangszóróból arra elrepül? Vagy nyerek vele 10 percet és visszajön vagy jön helyére egy másik?


Mielőtt valaki belém kötne, nem vagyok se állat se madár gyűlölő, de ez már sajnos sok.



2019. máj. 27. 18:47
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
90%

# 19 Szerintem te akkor tényleg a mentőautót hallod... :D Tavaly tele volt a kertem fekete rigókkal, a hangjuk pont ilyen:

https://www.youtube.com/watch?v=Qtg9WSQBN00

2019. máj. 28. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
91%
# 18 Kedves kérdező, biztos vagy benne, hogy rigó lakik azon a fán? A rigónak egyáltalán nem zavaró a hangja. Szerintem más lesz az.
2019. máj. 28. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Múlt héten helyeztem ki egy B típusú odút. Jelenleg a második költési időszak alatt vagyunk, így elég gyorsan rácsapott egy széncinege pár. Sajnos pont a szüleim szobája közelében van a fa, amire felfüggesztettem, így reggel és este (elalvás illetve ébredés előtt) rázendítenek elég hangosan. :) Ez egy ilyen bicikli.


Bármilyen riasztó módszert is választasz, az állatot ne érje fizikai károsodás, ezt tartsd szem előtt.

2019. máj. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

Légpuskás vadbarmok: szerintetek vajon mi egy picikét esetleg zavarjuk az állatvilágot? Vagy pl.más embereket?

Hülye szomszéd, idióta hangos barom, az mindig van. És ha rájuk szólsz, mit csinálnak, neked mennek, és összevernek, ha egyedül vagy.

A rigót lelövöd, egy hangot sem ad ki, csendben meghal, megüvegesedik a szeme, elpusztul a fészekalj, mert az egyedül maradt szülő nem tudja felnevelni.

Ti meg lármás sggfejek vagytok, és ha kicsit is megfújna a szél, már visíttok, mint a malac.


Kérdező, tudom, mi a helyzet, ma éjszaka pl. 3.30-kor rákazdte a rigó az ablak előtt, ha a párnámon ül, akkor sem lehetett volna hangosabb. Fogtam magam, és paplanostól átvonultam egy olyan helységbe, ahova nem hallatszott. Amúgy meg füldugózni szoktam, de ma muszáj volt hallanom az ébresztőt. Elnézem a rigónak, mert neki ez a dolga, élete. Ők is alkalmazkodnak hozzánk, nekünk is alkalmazkodnunk kell.

2019. máj. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
0%
Nagyobb vadakat is lelőnek vadászpuskával, szóval egy rigó miatt nem fogok szívbajoskodni. Most pont itt van mellettem pár veréb, érdekes ezek tudnak csendben csiripelni, ezeknek nem esik bántódásuk.
2019. máj. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a seggedbe dugd fel a légpuskát aztán húzd meg a ravaszt. Tuskó barom.
2019. máj. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
91%
Azért az érdekes, hogy nagyon sok ember az utcán bedugja a fülét, úgy hallgatja a zenét. Ilyenkor az miért nem megoldás?
2019. máj. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
0%

"Szerintem a seggedbe dugd fel a légpuskát aztán húzd meg a ravaszt. Tuskó barom."


Elképesztő, hogy milyen beteg emberek vannak itt. Tudod te milyen sérülést okoz egy légpuska golyó ami eltalál téged a végbeleden keresztül?

2019. máj. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

"Elképesztő, hogy milyen beteg emberek vannak itt."


Egyre gondoltunk.

2019. máj. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
A légpuskát már a legtöbb madár alakjáról is felismeri, elég lenne egy olyan formát kivágni valamiből, lehet már nem is mennének oda.. Ilyen tapasztalat, feketerigoval nekem is volt, hogy hangosak.
2021. szept. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!