Kezdőoldal » Állatok

Állatok - Gyakori kérdések

Belevágjak a macska tartásba?

Még a szüleimmel élek és van 1 kutyám, ami a házban van (kertes ház). Jófogáson most találtam egy cicát ami nagyon megtetszett, main coon keverék. A szüleim nem rajonganak annyira a cicákért, viszont ha már itt lenne nyilván nem dobnák ki. Ezért arra gondoltam, hogy...

Macskák
24
Honnan lehet olcsón/ingyen skót lógófülű macskám?

Vagy ők mindig ilyen drágák?

Macskák
16
Kutyám visít kétnaponta húzza a fejét mitől lehet ez?

Sziasztok. Még nyáron kezdődött nála, hogy egyszer csak elkezdi a bal fülét eszeveszeten vakarni, késöbb húzza a fülét és közben meg hangosan nyüszít vinnyog. Azt hittük. hogy nyári allergia de ahogy teltek a hónapok nem javúlt a helyzet. Elvittük orvoshoz 3x kimosták...

Kutyák
8
Budapesten vagy környékén van valahol látogatható Labrador vagy Golden Retriever kennel?

Barátomat szeretném meglepni születésnapjára egy kennel látogatással. Nagyon szereti ezeket a fajta kutyusokat. Venni nem akarnánk kutyát, csak egy kis időt tölteni ott.

Kutyák
9
Hogyan szeparalnatok el 2 egymassal nem eppen baratsagos kutyatokat? Vagy hogyan oldanatok meg a problemat?

Sokszor olvasok ilyen posztokat, hogy a 2 vagy tobb kutya nem jon ki egymassal, es igy folyamatosan elkulonitik oket. Miert jobb evekig kinlodni a szeparalassal, mint par honapot raszanni az osszeszoktatasra? Tenyleg van olyan kutya, amelyik remenytelen eset?

Kutyák
20
Obedience Kezdő vagy BH vizsga nehezebb? Melyik elismertebb? Melyiknél mik a "buktatók"?

Tudom ez sokban függ a kutya-gazdi páros felkészültségétől, tréningektől, mit hogyan tanít, mi a nehezebb az adott kutyának, de érdekelne, hogy általánosságban mik a tapasztalataitok, mi a véleményetek. Buktatók kapcsán olyasmikre gondolok, hogy a BHn sok a menetelés,...

Kutyák
3
Az egyik tyúkom most kezdett kotlani. Túl korai?

Az egyik tyúkom most kezdett el kotlani. Félek, hogy túl korai (hideg van még), de attól is tartok, hogy, ha most elveszem a tojásait, akkor tavasszal már nem fog csibéket kikelteni. Mit tegyek? Hagyjam békén?

Haszonállatok
3
Milyen fajta lehet?

Barátnőm kutyusa nem rég talált rá.Küldött képet.Milyen fajta lehet? Bocs a mindőségért!

Kutyák
4
Hol találhatok jó lovakat?

Eladó lovakat keresek, még nem most tervezek venni, csak nézelődők. Max 1 millióig gondoltam. Lovasok.hu- n ilyen árkategóriában vagy túl idős lovak vagy csikók vannak. Persze van olyan, amit akár érdemes lenne megpróbálni ha tényleg most vásárolnék lovat. Lovas...

Lovak
14
Nem gebe a cicám?

3 éves kandúr, kb 4,5 kg.Napi 1 tasak nedves kaját kap, ami 100g,+ száraz táp álatlába van kint neki de abból inkább csak csipeget. Ez így ievés kaja neki? Mióta nálunk van, 2 éve így kap enni.Amikor hozzáérek érzem hogy milyen csontos, illetve nem azért ilyen nehéz...

Macskák
21
Yorki fedezés mikor ?

Nem vagyok szaporító azt le szeretném tisztázni , van egy 2 éves yorki kislány kutyám nagyon jó természetű jelenleg 2kg 25dkg . 3x tüzelt már . Az lenne a kérdésem , hogy ideális a súlya , hogy legyenek kiskutyái vagy túl kicsi ? Honnan tudom meg állapítani hogy...

Kutyák
29
Milyen kint tartható, közepes mozgásigényű fajták vannak?

Amit biztosítanék neki: - Kazánházban alvás - minőségi kaja - szellemi és fizikai fárasztás, játék, órákon keresztül, udvaron belül - heti 1-2x pár km-es séta (mennék én vele, de bizonyos tényezők miatt nem merném egyedül vinni) - nem házőrzésre kell, inkább...

Kutyák
14
Légpumpa teljesítmény csökkentése?

Hello. Van egy légpumpám Atman ap25 ha jól tudom. Van rajta tekerőke a teljesítményt csökkenteni lehet vele, az lenne a kérdésem ha a legalacsonyabb fokozaton használom azzal lehet probléma hosszú távon? Így old be nekem elég levegőt és így is a legcsöndesebb

Halak, akvarisztika
4
Mit tehetnék még a szőrhullás ellen?

Sziasztok! Végső elkeseredésemben írok ide és kérdezlek titeket. Van egy 6 hónapos foxterrierem,aki 4 hónaposan került hozzánk. Kint tartották,örökbe fogadtuk. Nagyon bolhás volt,amikor hozzánk került,lefürdettük és bolhaírtóval lekezeltük. Kb rá 2-3 hétre...

Kutyák
5
Így lehet csirkéket tenyészteni?

Tehát például vennék 2 db csirkét+1 kakast. A csirkék ugye tojnának tojásokat, amiket a kakas megtermékenyítene. Majd pedig a csibék felnőve tovább szaporodnának. Ezzel a felállással hosszútávon lehetne csirkéket szaporítani, vagy a hasonló genetika miatt nyomorékok lennének? Mi történne velük?

Haszonállatok
3
Óriás algaevő(pleco) kibírja ideiglenesen egy kicsi akváriumban?

Sajnos észrevettem, hogy minimálisan, de ereszt az akváriumom, ami 350 literes. 1 pleko van benne, meg néhány repülő róka. Ideiglenesen egy 60literesben elférnének, ameddig beszerzek egy másik akváriumot?

Halak, akvarisztika
1
Bichon frisé vagy Yorkshire terrier?

Mielőtt bele kezdenék,le szeretném tisztázni hogy a párom allergiás a kutyaszőrre. Ezért csakis hypoallergén kutya jöhet szóba. mivel nem szeretném hogy a kutya szaporító telepről legyen mindenképpen törzskönyvvel fog rendelkezni. És mivel itt allergiáról van szó,...

Kutyák
10
Kullancsírtó nyakörvet kibontás után fel lehet használni?

75cm-t vettem,de csak a fele kell. Ha elvágom,jól becsomagolom és 4 hónap múlva ráadadom,akkor hatásos még?

Kutyák
3
Baj, ha a 8 hónapos lány cicám még nem tüzel?

Pedig elég nagy már (3 kg), szóval fejlődik rendesen. Tervben van az ivartalanítás egyébként.

Macskák
8
Róka vadászattal kapcsolatban ez nem törvénybe ütköző?

Felfedeztem egy helyet, ahol egyre több megölt róka van kiterítve. Elsőnek 4 volt azóta már 9. Úgy tudom kötelesek "eltakaritaniuk" maguk után. Plusz már soknak is tartom a leölt rókák számát.

Állatvédelem
3
Valami lovas munka amiből meg lehet élni?

Sziasztok! Tudtok valami lovas munkát amiből meg lehet élni? Csak lovas munkát szeretnék😰😳😂🐴💝 Pls csak normális választ kérek! 17/l

Lovak
10
Halas akváriumban elég lehet a micro elemes növénytáp önmagában?

Tf plantert meg macrot-t használtam eddig, de a növényeken megjelenő szőrösödés miatt arra a következtetésre jutottam, hogy sok lehet a nitrátom, így azt el kéne hagynom. Elég önmagában a Tf planter, meg a neptun carbo? Esetleg nyomjak gyökértápot? Az akva...

Halak, akvarisztika
3
Van valami tippetek, hogy milyen bivalyerős porszívót vegyek? szőr miatt

Minden évben elfogyasztok egyet, pedig csak egy hosszúszőrű kutyám van.

Egyéb kérdések
3

Az Állatok kategóriáról:

Az Állatok kategóriában megtalálhatod a velünk élő kiskedvencek és a vadon élő állatok témáit egyaránt. Kérdezhetsz többek közt kutya, macska, madár, rovar, hüllő, kisemlős, ló tárgykörökben.

Nem csak mi vagyunk hatással az állatvilágra, hanem az állatok is hatással vannak ránk. Sok örömöt okoznak és olykor bánatot, problémát. Ezekről bátran kérdezhetsz az Állatok kategóriában, más állatbarátok tudnak segíteni saját tapasztalataikkal, történeteikkel neked.

A legnépszerűbb témák az Állatok kategóriában: akvarisztika, akvárium, állat, betegség, cica, etetés, hal, háziállat, hörcsög, ivartalanítás, kiskutya, kölyök, kutya, ló, lovaglás, macska, madár, nyúl, papagáj, tengerimalac.




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!