Kezdőoldal » Állatok

Állatok - Gyakori kérdések

Ma reggel zöld takony volt acsikóm (2,5 éves) orrában, mitől lehet ez?

Most először volt ilyen. Soha nem köhög sem semmi ilyesmi. Sose volt még taknyos.. boxban volt. Állatorvos azt mondta hogy ne aggódjak mert csak a mostani hirtelen lehűlt idő miatt van. Valaki találkozott hasonlóval, tényleg nem volt baj?

Lovak
3
Chicopee tápról vélemények, tapasztalatok?

Sajnos a Brit Premium nem vált be, helyette keresek valamit hasonló árban és minőségben. Köszönöm

Kutyák
1
Valaki segitene, aki már fogadott be fajtamentőktől kutyust?

Szoval. A Csaladdal ugy döntöttünk,hogy veszunk egy kutyat. Nem igazán szerettünk volna keveréket, de szeretnénk megmenteni egy kutya életét. Ugy dontottunk német juhász és Boxer fajtamentőknél fogunk keresgélni. Viszont nem tudjuk,hogy a mar elore megbeszelt...

Kutyák
6
Hova tudom tenni a palotapincsit télen? Lehet kint?

páromnak van egy palotapincsije 9 éve az övé...de házban is volt kint is már , jelenleg május ota kint van mert megszületett a babánk kicsi házban lakunk és hát had ne mondjam akárhogy takaritottam a szőrt köpködtem minenhonnan... amugysem vagok személyszerint annak a...

Kutyák
29
Milyen nevet adjak a Border Collie kiskutyámnak?

Kan és szuka nevek is jöhetnek, fekete-fehér kutyának. Előre is köszi!

Kutyák
2
Megy a hasa a kutyának. Mit tehetek ilyenkor?

Körülbelül egy hete az ismerősöm külföldre utazott,s megkért amíg távol van gondozzam a dobermannját. Minden nap egy kenyeret és fél rúd kutyaszalámit kap (ezt kaptam utasításként). Észrevettem,hogy elég vizenyőset ürít a kutya. Szétnéztem az udvaron és vannak ott...

Kutyák
15
Terráriumból mivel tudom maradéktalanul kiszedni a vizet tisztításkor?

Vegyek olyan csövet a benzinkúton, amivel a tankból szedik ki az üzemanyagot vagy az állatkereskedésben lehet kapni valami cuccot erre a célra?

Halak, akvarisztika
3
Mekkora a csivava 8 hetes ideális súlya?

Illetve az enyém 8 hetesen 75 dkg. Ez jó? így kb mekkora lesz felnőttként?

Kutyák
1
Mi történhetet a kutyusom lábával?

Ki huztam a takarót és szegénynek bele akat a lába és csak késöbb vetem észre az elején tök normálisan ment mostmeg sántít és nagyon féltem. 3 éves lesz steforseer terier (remélem jól írtam mert nagyon nem megy a magyar).

Kutyák
2
Manapság mennyire érdemes nyulat tenyészteni?

Szeretnék nyuszikat tartani már régóta és arra gondoltam, hogy megpróbálnám a nyúltenyésztést, viszont azt olvastam, hogy nem nagyon veszik őket és úgy éri meg jobban ha magunknak tartjuk vagy a húsát adjuk. Na most én olyan vagyok, hogy egy tyúkot se vágnék le...

Haszonállatok
2
Verekednek a leopárdgekkóim, miért?

Van 2 leopárdgekkóm, 1 hím 1 nőstény. Vannak méretbeli különbség a kettő között de üár.nálsm vannak lassan egy éve és semmi baj nem volt az elmúét 2 napig.

Hüllők
3
Szeretnénk venni egy sündisznót és nem tudom hogy kell őket tartani tudnátok segíteni?

Mivel kell etetni? Milyen játékokat kell neki venni? Akváriumba vagy rácsos ketrecbe kell rakni? Naponta hányszor kell kivenni? Mit kell alá rakni? (Gondoltam a forgácsra) Az olyan kommentelők kíméljenek akik azt írják hogy nem szabad tartani mert védett állat meg stb.

Kisemlősök
5
Miért szomorú a macskám? Bővebben lent.

Szombat este elment a macskám és ma (kedd) este haza jött. Örültem hogy megjött mert nagyon aggódtam érte és soha nem volt még ilyen hosszú ideig távol. Általában bent van. Kan, ivartalanított. De most hogy hazajött valamért olyan szomorúnak tűnik,nyugtalannak....

Macskák
1
Mit tegyek barna alga ellen?

Volt egy elhanyagolt akvariumom (70L),teljesen ujra inditottam mondhatni "reseteltem", es a masodik heten megjelent egy kis barna alaga, olvastam, hogy ez viszonylag normalis az elejen. Eloiras szerint raktam bele Easy lif easy start-ot, meg Easy Life Fluid filter...

Halak, akvarisztika
4
Igaz, hogy a kutyák akkor öltögetik a nyelvüket, ha kellemetlenül érzik magukat? Akkor nálunk mi a helyzet?

Mindenhol azt olvasom, hogy ha a kutya öltögeti a nyelvét, az vagy azt jelenti, hogy kellemetlenül érzi magát, vagy azt, hogy "ledominálva" érzi magát, és szeretné, ha pl. a gazdája kevésbé viselkedne vele dominánsan. Az én kutyám szinte állandóan öltögeti a...

Kutyák
3
Munka mellet hogy lehet kölyköt bevállalni?

Mármint 2 óránként le kéne vinni, de az emberek többsége 8 órát dolgozik, szóval ez így nehezen kivitelezhető. Vagy akkor bepisil addig? Így is szobatiszta lesz? Illetve amíg pici jó ötlet neki a szobakennel? Mármint amíg egyedül van otthon. Köszönöm :)

Kutyák
6
Hogyan állapitsam meg a macsa alapján a kutyusom méretét?

Aszt monták h az a leg hatekonyab de a macsa alapján h kel pontosan?

Kutyák
4

Az Állatok kategóriáról:

Az Állatok kategóriában megtalálhatod a velünk élő kiskedvencek és a vadon élő állatok témáit egyaránt. Kérdezhetsz többek közt kutya, macska, madár, rovar, hüllő, kisemlős, ló tárgykörökben.

Nem csak mi vagyunk hatással az állatvilágra, hanem az állatok is hatással vannak ránk. Sok örömöt okoznak és olykor bánatot, problémát. Ezekről bátran kérdezhetsz az Állatok kategóriában, más állatbarátok tudnak segíteni saját tapasztalataikkal, történeteikkel neked.

A legnépszerűbb témák az Állatok kategóriában: akvarisztika, akvárium, állat, betegség, cica, etetés, hal, háziállat, hörcsög, ivartalanítás, kiskutya, kölyök, kutya, ló, lovaglás, macska, madár, nyúl, papagáj, tengerimalac.




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!