Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Meddig marad életben a bolha...

Meddig marad életben a bolha "gazdatest" nélkül?

Figyelt kérdés
Barátoméknál még július közepén halt meg a kutya. Láncon tartott, nagyon elhanyagolt kutya volt sajnos és vastagon bolhás. El lett temetve, de még mindig tele van arra bolhával minden, most hogy leszedtük a láncát meg rendet tettünk ott, rajtunk is mászott egy-két bolha. Hogy hogy? Nincs semmilyen más állat arra, akkor meg mit esznek?
2018. szept. 5. 22:45
 1/4 anonim válasza:
75%
Szégyelje el magát a barátod meg te is, hogy nem volt képes gondoskodni szegény kutyáról.
2018. szept. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Duenna ***** válasza:
100%

1-es hozzászólónak teljesen igaza van! Egy kutyának való bőrre csepegtetős bolhaírtó 2 ezer forintba kerül, el nem hiszem, hogy ennyi ne lett volna kiszorítható a pénztárcából! Aki kutyát tart, az felelősséggel tartozik az állat iránt, nemcsak elé kell lökni a család kimaradt kajamaradékát, hanem ápolni is kell. Gondolom, orvos sem látta a kutyát soha, különben javasolta volna a borhaírtót.


Egyébként a bolha nagyon sokáig, akár 1-2 hónapig is kibírja vérszívás nélkül. Ha egy kutyán túl sok a bolha, akkor annyi vért képesek kiszívni az állatból, hogy abba is belepusztul a kutya. Nem beszélve arról, hogy rengeteg fertőzést tud bevinni a seben keresztül, így akár fertőzésben is elpusztulhat a kutya. Tehát felelőtlenség egy állattartótól, ha a rábízott állatot nem gondozza, hanem kínozza.

2018. szept. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kár ezen vitatkozni, a kutya már 12 éven felül lehetett, de akár mibe is halt meg, már meghalt.

Én sajnáltam azt a kutyát, de nem az én kutyám volt, sőt nem is a barátomé. Én még csak nem is lakok ott, és még tanulok, nem tudtam volna kiszorítani 2 havonta (mert max eddig tartanak általában a bolhairtó cseppek) ennyit sem, ha hiszitek ha nem. Én annyit tudtam tenni, hogy megfürdettem, amit meg is tettem.

Nekünk anyukámékkal van két kutyánk, mi azokért vállaltunk felelősséget, azokat el is látjuk mindennel.

Kíváncsi vagyok ti mégis mit tesztek az állatokért, hogy itt ítélkeztek.

De amúgy a választ köszönöm erre voltam kíváncsi.

2018. szept. 6. 00:59
 4/4 A kérdező kommentje:
Amúgy úgy tudom, a kötelező oltását mindig megkapta, de nem hiszem, hogy foglalkozott vele az orvos, hogy bolhás, vagy bármi ilyesmivel. Elég nagy álomvilágba éltek, ha azt hiszitek ez egyedi eset, meg hogy az állatorvosokat érdekli a kutya. Legalábbis egy jó részük sz.rik bele, hogy mi van az állattal, csak elvégzik a munkájukat aztán kész. Nálunk a szomszédban valami kókler állatorvos úgy altatott el egy beteg kutyát, hogy csak egy injekciót adott neki (megspórolva ezzel azt az injekciót, amitől először csak elalszik a kutya), és szegény úgy visított, rángatózott, meg összepisilte, kakilta magát... Szóval az állatorvosok se feltétlen állatszerető emberek, csak szólok.
2018. szept. 6. 01:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!