Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A vaddisznó és az őz, szarvas...

A vaddisznó és az őz, szarvas veszélyes lehet az emberre?

Figyelt kérdés

Most tekintsünk el az autósok ütközéseitől a vadakkal. Én akárhányszor vaddisznóba futottam, megijedt tőlem és visítva elfutott akkor is, ha koca volt, kicsinyekkel, pedig nem is bántottam, észre se vettem addig, amíg el nem kezdet visítva futni előlem, miután bokorban lapult.


Mégis hallok nyilatkozni egyeseket arról, hogy a vaddisznó nekimegy az embernek, de hogy még az őz , szarvas is.


Avagy attól függ, a területén vagyunk-e? Párzási időszakától függhet? Vagy attól, hogy vannak-e kicsinyei?


Ki hogyan tudja? Van itt esetleg szakember? (Erdész, etológus, vadász?)



2020. ápr. 17. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Párzási időszakban simán neked megy az őz! Azért nem szabad ivarérés után otthon tartani, mert támadhat.
2020. ápr. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó esetben az összes vadállat elkerüli az embert, hiszen nem tudják előre mi lehet egy összetűzés végkimenetele. Ha megsérülnek akkor az a végüket is jelentheti a természetben. Akkor támadhatnak ha fenyegetve érzik magukat, vagy sarokba szorítják őket. Párzási időszakban meg alapból agresszívak a felsorolt vadak hím egyedei.
2020. ápr. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Fontos hogy párzási időszakban még az őz is neked tud menni.En sokszor láttam már őzeket és ők mindig menekültek kivéve amikor egy beteg őzt talaltam azt még megsimogatni is meg lehetett volna.Szerintem a vaddisznó ha kicsinyei van és te üvöltözöl,hadonászol,fenyegetve érzi magát akkor simán neked megy.A neten nem 1 vidi van amikor az őz és az ilyen vadonban élő állatok neki mennek az embernek és a kutyáknak is.
2020. ápr. 18. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat.

Mi van olyan esetben, amikor csak úgy sétálok az autóút szélén a falu irányába? Nem véletlen utalok a falura, ugyanis erdő-mező mellett halad az autóút, én nem nem vezetek, hanem gyaloglok. Akár sötétben is, ha úgy adódik. Ott mik az esélyeim?

2020. ápr. 18. 20:49
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak úgy sétálsz akkor nem biztos, DE a szarvasfélék (őz, szarvas) párzási időszakban simán. A vaddisznó pedig 2 esetben:

1. Sebzett

2. Félti a kicsinyeit.

Nem vagyok erdész, de erdészeti suliba jelentkeztem, így sokat járom az erdőt. (Ezek tapasztalat)

2020. ápr. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat! És mit lehet tenni mező mellett az úton, pláne éjjel, sötétben? Vigyek magammal valami husángot, amennyiben -ne adja isten- párbajra kerülne sor egy vaddal?
2020. ápr. 22. 14:47
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem jellemző. De bármi megteszi.

Állatok ellen jó, ha nagyobbnak mutatod magad. Pl. leveles ágat tartasz a fejed fölé, vagy levetett és széttárt kabátot, pulóvert, bármit. És persze, ordítozol, nem túl magas hangon, és nem fordítasz neki hátat, mert szemből kisebb eséllyel mer támadni.

2020. ápr. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a javaslatot! :) Egyébként medvetámadás esetére hasonlót olvastam egyszer. Ezek szerint általában is javaslod, vadak támadása esetén. Bár remélem, nem kerül sor ilyesmire.


Van a youtube-n egy video, egy biciklist megtámadott a medve. CSAK addig kergette, amíg az erdei útra dőlt fa miatt megállt a bicajjal, leugrott és oldalirányba menekült. Ekkor lövések dördültek el, és a medve ekkor sarkon fordult.


Mi lehetett az oka, hogy megúszta? Egy vadász észlelte vajon a bajt pl magaslesből és a lövéstől ijedt meg a medve?

És/vagy csak az volt a maci baja, hogy az erdei út a territóriumához tartozik (avagy annak határa) és megnyugodott, amint letért onnan a bicajos?


(Valaki megírta persze a tanulságot: máskor ne lopd el a maci bicaját... Elnézést a groteszk poénért, nem én találtam ki.)

2020. ápr. 23. 17:10
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
engem egyszer hegyibringázáskor majdnem elütött egy úton átrohanó szarvas. Nem tudom vajon melyikünk ijedt meg jobban :D
2020. máj. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!