Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Ha egy vadállatot tartanék...

Ha egy vadállatot tartanék kiskora óta,engem nem bántana felnőttként?

Figyelt kérdés
2020. jún. 18. 14:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
46%

Egy ideig ment egy műsor-ismertető-reklám az egyik csatornán:

- szafarin állatorvos-tanuló nyári gyakorlaton mondja: csak tudnám, miért néz rám olyan furcsán a házi feladatom; és közben mutatják, hogy az oroszlán lapos kúszásban, támadásra készen, és már előre nyalja a szája szélét. :)

Csak ennyire lehet megbízni bennük. :)

2020. jún. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=rbSFvojxE8Y

egyébként ezt néztem,de nem tűnik valami szelíd háziállatnak,lehet nem mernék elaludni mellette:D

2020. jún. 18. 17:59
 13/20 A kérdező kommentje:
elvileg ez egy szervál ami egy ragadozó,nem értem hogy mer valaki ilyet tartani..
2020. jún. 18. 18:05
 14/20 anonim ***** válasza:
2020. jún. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
71%
Szigorúan véve a szúnyog is vadállat. Az meg, ha nőstény, nem lesz a kedvedért vegetárius.
2020. jún. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Mézga Krisztina ***** válasza:
51%

15/15-ös Jót nevettem, és milyen igazad van!😄 A kérdés nem pontosítja, milyen vadállatra gondol a kérdező. A nem háziasított állatok uis mind vadállatok (görény, róka, vakond, varjú, hogy kiragadjak innen-onnan egyet-egyet), ahogy az egyik válaszoló is írja a galambjáról.😄 Pl. van egy mondás: az ember azért szeret macskát tartani, mert büntetlenül tarthat egy vadállatot. Ez egy ragadozóra vonatkozik. Nem mindegy, milyen fajta állatot választ társállatnak egy ember. A ragadozók, főleg a falkaállatok nagyon intelligensek, de a vadászösztöneiket sose veszítik el, ezért kell állandóan foglalkoztatni őket mindenféle, a prédát helyettesítő játékkal. A kutya igen rég háziasított, de amelyikkel nem foglalkoznak, az előbb-utóbb frusztrált lesz és kiszámíthatatlan. Sokan azt nem veszik tudomásul, hogy valaha falkában éltek, ami biztonságot és megfelelő hierarchiát nyújtott, tehát kicsapva az udvarra elvesztik a biztonságérzetüket, emiatt félelemből vagy dominanciából támadhatnak, s ez sajnos egyre gyakrabban fordul elő. Az ember lett a családjuk, ha tetszik, ha nem, és úgy is kellene viselkednünk velük: állandóságot, biztonságot nyújtva nekik.

Nem akarom hosszan húzni, nem mindegy mekkora, milyen "fegyverekkel" rendelkező állatról van szó, és nem mindegy mennyi szeretetet és törődést fektetnek bele a nevelésébe. Vannak pozitív, és vannak tragikusan végződő negatív példák. S nagyon sok úgy kezdődik, hogy csak játszani akart az állat az emberrel... Oszt'! Kaja lett belőle.😕

2020. jún. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Mézga Krisztina ***** válasza:
5%

Amúgy ezen az oldalon észrevettem vmit. Ha teljesen buggyant kérdésekre uolyan buggyant, de kifejezetten humoros választ adnak, nem kap pontot (ami mondjuk engem nagyon nem érdekel) vagy lepontozzák.

Szomorúan állapítom meg, hogy se önkritikája, se humora nincs a magyarok nagy zömének, sajnos.😕

2020. jún. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
77%

#17 Ez egy olyan fórum, ahol kérdéseket lehet kiírni és azokra válaszolni.


Nem humor-, mémoldal.


Lehet "buggyant" kérdés, de a Kérdező nem poénkodott, hanem minden bizonnyal komolyan kérdezte.


Van "Humor" kategória is.

2020. jún. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Hazerej_a_vihardémon ***** válasza:
100%
de
2020. júl. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Mézga Krisztina ***** válasza:
18/19 Hogy a kérdezők nem poénkodnak??? Akkor nagyon szomorú vagyok... Mert akkor a béka segge alatt van Mariana-árok mélységben a tájékozottsága és az intelligenciája sokaknak. És a vicces válaszok ezekre kritika. Nem akarom elhinni, h azt a sok marhaságot komolyan kérdezik, főleg azért nem, mert a "guuugléban" a legtöbbjükre azonnali és hitelesebb választ kapnak. Az az érzésem (reménykedem), sok kérdést az adminisztrátorok tesznek fel. Más amikor komoly témákban - ha nem is építő - vita alakul ki, s látszik, értelmes, gondolkodó, legalább saját meggyőződéssel rendelkező emberek csapnak össze, cserélnek eszmét, véleményt. Ez a fórum néha kezd olyanná válni, mint az Észbontók a Viasat3-on...
2020. júl. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!