Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Nagyon megijesztettem a sünit?

Nagyon megijesztettem a sünit?

Figyelt kérdés
Nagyon sok állat él itt. Meg vadállatok is. Van róka, borz, nyest, vaddisznó, de a leggyakoribb a sün. Kivittem a szemetet, ott csörtetett egy. Lefotóztam, majd bejöttem neki kajáért. De hogy visszamentem, mozdulatlanul gubbaszt, a kajára sem mozdult rá. Ennyire megijesztettem szegényt? :'( Nagyon sajnálom, aggódom, hogy baja lesz. Nem szoktak ennyire ijedősek lenni, direkt tartok nekik itthon kaját, máskor odaszórom nekik, nem győznek elcsócsálni.
2020. júl. 29. 21:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%

nagyon, de majd, ha gyakran találkozol vele, és csendesen vagy este a kertben, akkor majd megszokik


tőlem már meg se ijednek

2020. júl. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
53%
Túléli, ne aggódj. Etetni viszont nem szabad őket!
2020. júl. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Hát szabad-nem szabad, maguktól is rányomulnak a száraz macskakajára, mást én sem adok nekik.
2020. júl. 29. 21:38
 4/18 anonim ***** válasza:
80%
Semmi baja nem lesz, pár perc, és elkezd enni.
2020. júl. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
51%
De tápot sem szabad. Nem szorulnak segítségre, nekik kell élelmet szerezniük. Így azt éred el, hogy kényelmesebb lesz nekik befalni a macskakaját és életképtelenné válnak, nem élik túl a telet. Erre a sünmentés is figyelmeztet. Ne etesd őket, ezzel ártassz nekik.
2020. júl. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
51%
Vadon élő (főleg erdei, emberi ételhez nem szokott) állatot nem feltétlenül tanácsos emberi étellel etetni. Ahogy háziállatok esetén is vannak, amik nem ehetnek bizonyos ennivalókat, úgy vadon élő állatoknál is így van. Biztos te is hallottál már erről, többek között állatkertekben is sok helyre ki van írva, hogy nem szabad etetni az állatot, csak olyan étellel, ami ott kapható. A fotózásról meg annyit, hogy sok állatnak érzékenyebb a szeme a fényre, ezért nem jó, ha vakuval fotózzák le. Állatkertekben szintén van, ahova ki van írva, hogy vakuval nem szabad fényképezni, főleg olyan állatot, ami sötétben szeret lenni. Lehet, hogy eddig nem volt baj belőle, hogy etetted és fényképezted őket, de kérlek gondold át ezeket.
2020. júl. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Kimentem megnézni. Elsomfordált. Kajának nyomaveszett. Vittem neki vizet, ebben a hőségben az kell nekik.
2020. júl. 29. 22:09
 8/18 A kérdező kommentje:
Hatos, a macskakaja az mióta emberi étel? Nem tudsz olvasni, vagy csak nem tudod értelmezni? Vagy te macskakaját eszel?
2020. júl. 29. 22:11
 9/18 A kérdező kommentje:
Ötös, a sün téli álmot aluszik, mint az közismert. Ha felhízlalja magát macsakakajával, elér legalább hatszáz grammot (ennyi kell az átteleléshez), akkor magyarázd már el, hogyan nem fogja túlélni a telet, hmm?
2020. júl. 29. 22:12
 10/18 anonim ***** válasza:
43%
Kár beléd a szó... Vadállatot nem etetünk! Ez alap! Hiába hisztizel, attól még az állatok életével játszol. Nem törpesün, amit házi kedvencként etethetsz táppal. Vadállat!
2020. júl. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!