Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Szabad a rókát etetni?

Szabad a rókát etetni?

Figyelt kérdés
A város közeli erdőhöz mentünk, volt nálunk kaja is. A kocsiban ettünk, és láttunk egy rókát, aki az erdő széléről lesett minket. Olyan éhesen nézett, dobtam neki kaját, megette, miközben minket figyelt. Szerintem mások is adnak neki ott enni, mert már többször láttam közel az emberek által használt részhez. Nem tűnt betegnek, csak éhesnek. Szerintetek nem csináltam ezzel rosszat? Nem fog odaszokni, és leszokni a vadászatról?
2010. aug. 7. 21:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Akkor 7 volt? Már régen láttam, de arra tisztán emlékszem, hogy foltosak lettek, és nekiálltak ugatni. Ez 100%.
2010. aug. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nem szabad etetni, azért vadállat, hogy vadásszon magának. Persze erre egyre kevesebb a lehetősége az emberi terjeszkedés miatt... Amugy arra a kérdésre felelve, hogy nem fog-e odaszokni, szerintem nem, mert már odaszokott. Normális róka előbb elmenekül az ember elől, mint hogy meg lehetne látni. Azt is el tudom képzelni, hogy valaki háziállatként tartotta, csak aztán megunta aztán elengedte az erdőben és azóta pótyázásból tartja fenn magát.
2010. aug. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Ha egy róka feltűnően szelíd vagy barátságos akkor több mint valószínű hogy veszett!!!! Ami azt jelenti hogy bármiféle testi kontaktus is fertőzéssel jár az is elég ha megfogod szóval vadállatok hiába bizalmasak veled akkor sem szabad a közelébe menni!
2011. júl. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!