Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Elképzelhető, hogy a most még...

Elképzelhető, hogy a most még vadállatnak tekintett nagymacskák közül néhány faj évszázadok vagy évezredek múlva olyan szelíd lesz, mint a házi macska?

Figyelt kérdés

Olvastam arról, hogy a gepárdot évszázadokon keresztül alkalmazták vadászatra Afrika és Ázsia számos országában, valamint a közhiedelemmel ellentétben közel sem olyan veszélyes állat, mint a többi nagymacska (például a leopárd). Sok helyen (főleg az araboknál) ma is gyakori házi kedvencnek számít.

A hiúzt és a karakált (sivatagi hiúz) is használták vadászatra és eléggé megtűrik állítólag az embert.

Láttam videót arról, hogy egy valaki lakásban tart egy pumát. Ezek szerint a puma sem lehet olyan veszélyes. Utána néztem, és azt olvastam, hogy az egész amerikai kontinensen (tehát a Tűzföldtől Alaszkáig) kevesebb mint 30 halálos pumatámadás volt az elmúlt 100 évben. Azért ahhoz képest, hogy egy több mint 900 milliós lakosságú kontinensről van szó, az elég szerény érték. Afrikában a leopárdok 10 év alatt megölnek ennyi embert.


Mit gondoltok?

Lehetséges-e, hogy pár száz, vagy ezer év múlva lesznek olyan nagymacskafajok, melyek szelídek lesznek?



2020. nov. 8. 13:01
 1/5 anonim válasza:
93%
Szerintem előbb halnak ki sajnos..
2020. nov. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Nem valószínű. A "házi macska" sem szelíd alapjáraton. Ha kölyökkorától kezdve ember mellett van, akkor lehet szelíd, de ez nem olyan ösztönös tulajdonság, mint a kutyáknál. A macskák alapból függetlenebbek szeretnek lenni.
2020. nov. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Ehhez az kellene, hogy lényegében az összes példány emberközelben éljen (ami nyilván nem lenne jó dolog) + 1000 év nem túl sok ilyenre. De persze, 1000 év múlva, ha létezik emberiség, akkor elképesztő technikája lesz, és ha akar, belenyúl az állatok génjeibe, hogy módosítson...
2020. nov. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%
#3 Tévedésben vagy, lásd Beljajvev kísérlet. Nemhogy 1000, de pár tíz év alatt lehetne háziasítani, ha akarnánk.
2020. nov. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy mit tekintünk háziasított állatnak. Még a most házimacskának mondott állaton sem ment teljesen végbe a folyamat, pedig már az ókori egyiptomiak is tartották. A kutyák esetében már sokkal előrehaladottabb.
2020. nov. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!