Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Van-e itt olyan ember aki...

Van-e itt olyan ember aki szenvedélyesen gyűlöli a bébi csimpánzokat?

Figyelt kérdés

A youtube teli van majomgyűlölő emberekkel, meglepően sok ember veti meg ezt az állatot irracionálisan.

A majmos videók allat mindig frecsegve, remegve kívánják az állat halálát. Állítólag valamilyen visszamaradott evolúciós ösztön lehet a háttérben. Te gyűlölöd a majmokat?



2021. jan. 14. 03:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem ösztönös viszolygás. A baj az, hogy a majmok már elég intelligensek ahhoz, hogy az emberre jellemző rossz tulajdonságokat mutassák. Ne érts félre, ez nem jelenti azt, hogy minél intelligensebb egy élőlény, annál mocsokabban viselkedik, hanem azt, hogy az intelligenciával ott a lehetősége az olyan dolgoknak is, mint a rosszindulat, a bosszú, az irigység, a piszkálás és hasonlók.

Erre tökéletes példa a csipánzok és bonobók esete. Ha ránézel a kettőre, nem látsz külömbséget laikusként. A bonobó a csimpánz egy nagyon közeli rokona. A személyiségük viszont más. A bonobók békés, nyugodt állatok, sokkal kevésbé agresszívek, territoriálisak. Kevésbé hierarchikusak. A csimpánz meg képes azért durva dolgokra. Például: Egy házaspár felnevelt egy csimpánzt. De ahogy nőtt, egyszerre nyilvánvalóvá vált, hogy nem tudják neki biztosítani a féltételeket. Emiatt leadták egy ilyen majom - otthonba. De mindig visszajártak hozzá, ő pefig szerette őket. Egyszer a születésnapján vittek neki tortát. Ezt meglátta a többi majom is. És amikor látták, hogy neki adnak tortát, de ők nem kapnak, kipiszkálták a ketrec zárját és meglincselték a férfit. Megcsonkították az arcát, a kezét és a nemi szervét. Pusztán mert nekik nem adott tortát. A csimpánzok már rendelkezhetnek emberekre jellemző rossz tulajdonságokkal is. Emiatt én sem szeretem a felnőtt csimpánzokat. Viszont a gyűlölet az erős. Az csak akkor keletkezik ilyenkor az én véleményem szerint, ha az illetőnek alapból problémái vannak.

A lényeg az, hogy vannak majmok, például a csimpánz, pávián, amiket van miért nem szeretni, ha nem is gyűlölni. Vannak majmok, amiket én is szeretek, például gorillák, orángután, gibbon, vagy akár a bonobó.

2021. jan. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Evolúciós vetélytársgyűlölet.
2022. nov. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!