Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mit kell csinálni, ha az...

Mit kell csinálni, ha az erdőben szembejön velem egy vaddisznó?

Figyelt kérdés

2021. jan. 16. 11:57
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
Viccet félre téve, mik a lehetőségek? Ez így elég tág dolog. Szembejöhet az erdőben egy vaddisznó úgy is, hogy épp cross motorral mész, szembejöhet úgy is, hogy nálad van egy m134-es gépágyú, szembejöhet úgy is, hogy túrázol, mindenféle dolog nélkül, egyedül. Kicsit pontosíts.
2021. jan. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Legyen rajtad jó vastag ruha és felette egy bőrruha. De amúgy semmiképpen ne fuss! Attól függ milyen vaddisznó és melyik időszakban, mert nem mindegy. Ha van a közeledbe fa mász fel rá míg elbattyog :) , de amúgy ilyenkor adj neki teret és semmi hirtelen mozdulat, ha teret adsz neki akkor nem érzi a jelenléted támadásnak, bár ha anyakoca a kisnusikkal akkor passz, de amúgy ismerni kell a zoológiai viselkedésüket, a testbeszédüket és úgy jól tudsz reagálni. De amúgy ez úgy szokott lenni, hogy előbb érzékel mint te őt, magyarán a vad kerül ki úgy hogy nem is találkozol vele, ha mégis, akkor ha észrevesz és váratlan akkor elmenekül, ha támadásnak veszi a jelenléted akkor próbálj nyugodt maradni, és úgy helyezkedni hogy legyen bőven helye tovább menni, vagy próbálj lassan hátrálni, ahogy előbb írtam. Helyzet függő melyik szituációban hogy kell reagálni.
2021. jan. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
92%
A vaddisznónak nem áll szándékban emberre támadni, kivéve ha kicsinye van vagy úgy érzi hogy be van szorítva. Mindenesetre futni ne próbálj ez a legrosszabb amit tehetsz. Szép lassan próbálj elsétálni lehetőleg ne is szemezz vele
2021. jan. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Videón láttam már természetőröket a távolból csekkolták a vaddisznó állományt, és voltak picik is köztük, és nem támadták őket, mivel adtak nekik bőven teret, békésen túrták a talajt kaja után kutatva, pedig észrevették őket, azért az sem mindegy hogy mit érez az állat rajtad.
2021. jan. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

A vaddisznó messzire elkerüli (pláne napközben) a turistautakat. Estefelé merészkednek kifelé az erdőből, de akkor is igyekeznek elkerülni az embert. Ha zajt csapsz, nem fog a közeledbe menni. Ha vannak vele malacok, akkor neccesebb a dolog.


Az biztos, hogy semmiképp ne próbálj meg elfutni, mert gyorsabb nálad. Felesleges felé hadonászni, mert akkor biztos neked megy.


A legjobb esélyed ha megállsz és nyugodt maradsz. Szép lassan hátrálsz, aztán ha mázlid van megfordul és elmegy. Ha nincs mázlid, akkor legjobb ha felmászol valahova ha van rá lehetőséged.

2021. jan. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 kriszpo ***** válasza:
84%

Köszönsz neki és akkor életben hagy.

Főleg ha látja, hogy nem te vagy a Zrínyi Miklós.

Egyébként meg: [link]

2021. jan. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
Es mit csinaljak ha van nalam egy kutya?
2021. jan. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Moon_Walker ***** válasza:
24%
Szerintem kínáld meg egy scnickers-el. amíg elnyamnyog a ragacsos masszával, van időd olajra lépni. Később a csokispapírért visszamehetsz.
2021. jan. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A vaddisznó akkor veszélyes, ha a kicsinyeit vezető nőstényről, vagy sebzett vadkanról van szó. Ilyenkor jobb elmászni az legközelebbi fára, vagy ha erre nincs mód, mozdulatlanná dermedni, miközben magadban sűrűn emlegeted az egek urát.

7-es, ha kutyával vagy, könnyen megszívhatod. A kutya felhergeli, semmi jóra ne számíts.

2021. jan. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is kutyával szoktam erdőkben sétálni, és én is gondolkodtam sokat ezen. A kutyával nem opció a fára mászás. Ha a kutya elkezd ugatni, morogni vagy húzni a vaddisznó felé, szerintem erős hátra arc, és nem futva, de tempósan távolodj el. Majd később újra megpróbálhatsz közlekedni azon az útszakaszon.


Egyébként nálam mindig van egy paprikaspray, amit igaz emberek miatt hordok magamnál, de a paprikasprayt támadó állatok ellen is be lehet vetni (a gázsprayt nem, nem úgy hat az idegrendszerükre). Igazából csak akkor tudod ezt használni, ha 1-2 méteres távolságban vagytok a vaddal. Ez az a pillanat nyilván, amikor a disznó már úgy döntött, hogy megtámad téged. Nos, ekkor vagy még jobban felhergeli a paprikaspray, vagy elriasztja. Vesztenivalód itt már nincs. Esetleg engedd el a kutyát és mássz fel egy fára. A kutya el tud szaladni előle, így adsz neki esélyt a túlélésre, és talán újra megtalálod. (Chip ugye van a kutyában? Biléta a nyakában?)


Ezután a kis horrorjelenet után megjegyezném, hogy nagyon ritka, hogy vadállat egyáltalán ember közelében bukkanjon fel, mert eléggé figyelnek arra, hogy kikerüljék őket. Ha nem akarsz medvével, vaddisznóval találkozni, beszélj a kutyához, zörögj valamivel, énekelj, rúgdosd az avart, és hallani fogják a vadak, hogy közeledsz, és ki fognak kerülni.

2021. jan. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!