Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Ma egy elhullott vaddisznó...

Ma egy elhullott vaddisznó mellett mentem el a kutyámmal, a kutyám fertőződhet?

Figyelt kérdés
1 méterre tudtunk csak kikerülni, mert a szűk turistajelzésen feküdt keresztben. A kutyám szagolt felé, de nem értünk hozzá. Van esély, hogy elkaphatta, ha esetleg sertéspestis miatt hullott el? A tetemet jelentettem a helyi vadgazdálkodó szervnek.

2020. jún. 29. 10:40
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem.
2020. jún. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Tudod te hogy néz ki a sertéspestis? :) Annak nagyon is látható jelei vannak! És kutyára, macskára, emberre nem veszélyes.


Megérteném ha azt írtad volna, hogy attól félsz, hogy nehogy elkapja a férgeket, vagy veszettséget, vagy májmételyt , de ha felelős állattartó vagy akkor a kutyád féregtelenítve van fél évente és a veszettség oltása is megvan már ha ilyen helyeken sétálsz vele.


Nem érintkeztetek a vaddal, ergo nem tud elkapni semmit, távolságot is tartottátok, de legközelebb ilyen helyzetben minimum 1,5 méter vagy 2 méter távolságba kerüld ki.

2020. jún. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
9%
De ilyenkor értesítened kellett volna a területi erdészt és a területi állatorvost vagy a Nemzeti Park Igazgatóságot, ha természeti területen láttad és mivel turista jelzés, ezért a lakhelyedhez tartozó Nemzeti Park Igazgatóságot kell értesíteni ilyen helyzetbe.
2020. jún. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
22%
Ja jó tovább olvastam, jól tetted, hogy jelentetted! De nyugi a kutyádnak és neked semmi bajotok nem lett.
2020. jún. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

#3 Ezért kell először végigolvasni a leírást, és csak utána kommentelni :)


Kérdező, a kutyádnak semmi baja sem lesz. Távolságot tartottatok, és csak minimális időt töltöttetek mellette.

2020. jún. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Az ASP csak sertésre veszélyes.
2020. jún. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
22%
2-es 3-as vagyok csak a tényleges kérdést olvastam futtában a kiegészítőt nem csak miután válaszoltam. Gyorsan akartam megnyugtató választ írni de utána eszembe jutott hogy jelezzem hogy jeleznie kéne hatosagok felé. Csak jószándék volt de azért köszi a null szaldót. 😉
2020. jún. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22%
És a szemem sarkában láttam hogy sertés pestistől retteg de az utolsó mondatot először a gyors válasz miatt nem vettem észre van ilyen kedves #5-ös 😃
2020. jún. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%
Így jár aki többet ír, mint olvas :-)
2020. jún. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
22%

#9:

És most ezért kell állandóan lenullázni? Eszem megáll.

2020. júl. 2. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!