Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mi van mostanában a rovarokkal?

XXxOoOxXx kérdése:

Mi van mostanában a rovarokkal?

Figyelt kérdés

Először is poénból raktam a vadállatok kategóriába a kérdést, ugyanis szerintem ez már nem normális. Megcsípett egy szúnyog. De nem ez a gond, hanem az, hogy tenyérnyi nagyságúra dagadt a csípés. A környezetemben lévők mesélték, hogy velük is történt hasonló. Én ezt nem értem... Régebben megcsípett egy szúnyog, pár napig kis piros pötty volt ott, viszketett meg minden, de most... Nem értem mi van ezekkel.:S

Ti mit tapasztaltok?


2010. aug. 16. 17:09
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Igazad van, ezek már tényleg nem csípnek. Én is szoktam ezt a kifejezést használni:) Mindenki kiröhög, de ezek... már VADÁLLATOK! :D Így viccesnek tűnik, de aki elszenvedi az általuk okozott csípés/harapást, annak lehet hogy nem sok kedve van röhögni. Főleg ha nem csak egy csípésről van szó...

És szerintem a leggusztustalanabb szokásuk ezeknek "szúnyogoknak", hogy bejönnek a szobába, elbújnak, és pont akkor megy el a fülem mellett, amikor kezdek álomba merülni... Ekkor villany föl, a dög pedig sehol...:S

2010. aug. 16. 17:57
 12/22 A kérdező kommentje:

Igazad van, ezek már tényleg nem csípnek. Én is szoktam ezt a kifejezést használni:) Mindenki kiröhög, de ezek... már VADÁLLATOK! :D Így viccesnek tűnik, de aki elszenvedi az általuk okozott csípést/harapást, annak lehet hogy nem sok kedve van röhögni. Főleg ha nem csak egy csípésről van szó...

És szerintem a leggusztustalanabb szokásuk ezeknek "szúnyogoknak", hogy bejönnek a szobába, elbújnak, és pont akkor megy el a fülem mellett, amikor kezdek álomba merülni... Ekkor villany föl, a dög pedig sehol...:S

2010. aug. 16. 17:57
 13/22 A kérdező kommentje:
Bocs, ez 2x ment...:$
2010. aug. 16. 18:00
 14/22 anonim ***** válasza:

Én polybét szedtem, de azt nem lehet olyan sokáig egyhuzamban. (Besárgulhat tőle a vizelet. :-D Én ezen röhögtem, de benn van a papírjában!) Napi egy sörnek is ilyen hatása van.

Bár párom szerint ez csak kullancs ellen jó, a szúnyogok le se t*jják, mit veszel be...

És igenis vannak olyan szúnyogok, amik beférnek szúnyoghálón... Nem jó ez így... :-(

2010. aug. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Hiába látszanak olyan kis gizdának, azért meg vannak kenve minden hájjal. xD :S
2010. aug. 16. 18:21
 16/22 anonim ***** válasza:

A szúnyog rászáll a növényekre, pl. ismerősöm allergiás a somra ha megérinti bedagad a keze, zsibbad, feszül. mentünk egy tóparton, távolabb sombokrok, de a közelébe se mentünk, de nappal azon pihennek a szúnyogok. Agyoncsipkedtek mindannyiunkat, és mivel előtte a somon pihentek, ismerősömnek iszonyatosan elkezdett bizseregni a két keze, azt mondta olyan mintha szét akarna repedni a bőr, úgy feszült.

De a szúnyogirtás is agresszív vegyszerrel történik és amelyik túléli az egyrészt lehet mutáció, másrészt kerülhetett rá a szerből és ez csípéskor bekerül a bőrödbe és arra reagál így a szervezet, nemis a csípésre.

Parlagfüvön is szeretnek pihenni.

2010. aug. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Ebben lehet valami, de én úgy hallottam, hogy csak a nőstény szúnyog megy a növényekre a hím pedig vért szív. (vagy fordítva) Nem tudom pontosan...
2010. aug. 16. 20:24
 18/22 anonim ***** válasza:
Fordítva, a nöstény szív vért. Amúgy abszolút nem hülyeség, hogy a vadállat kategoriába raktad a kérdést, mivel vadállat=nem háziállat, és tudtommal a szúnyogokat még nem háziasítottuk.:D
2010. aug. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Köszi, most már ezt is tudom.:) (mármint hogy fordítva van)

Mindennap tanul valamit az ember.:D

2010. aug. 16. 20:50
 20/22 anonim ***** válasza:
A nőstény szúnyog 3x szív vért, úgy tudom, és azért kell neki annyi, mert ebből nyeri az anyagot a sok petéhez. A hím szúnyogoknak csak a növény nedve kell, mert az elég cukrot tartalmaz, hogy legyen energiájuk párzani.
2010. aug. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!