Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Medvék elleni védekezés?...

Medvék elleni védekezés? Nagyon FONTOS, bővebben lent.

Figyelt kérdés

Erdélyben élünk, mindennaposak a medvetámadások, kezdtem komolyabban megijedni, mert az egyik ismerősünk nyaralójába a tegnapelőtt tört be egy medve, az egész földszintet szétverte. Emberre történő medvetámadások is sűrűn történnek.



A vas rácsos ablakot, ajtót be tudja törni a medve? Tehát kívülről szerelnék az ablakomra és az ajtómra vas rácsot.


2021. júl. 10. 12:41
 1/6 A kérdező kommentje:
Esetleg más ötletek, hogyan védhetném meg a házamat a medvéktől?
2021. júl. 10. 12:43
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Nem ismerem a román törvényeket, szóval hogy törvényileg van-e akadálya, de elvileg a villanypásztor segít őket távol tartani. Legalább 5-8 kV feszültséget adjon le, jól látható legyen a medve számára, és a teteje minimum 120 centi magasan legyen.

Itt jól leírják, illetve adnak egyéb ötleteket is, mint rémzsinór, és mozgásérzékelős riasztó:

[link]

2021. júl. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én sem ismerem a Román törvényeket, de én is a villany pásztort javasolnám. Aki szerint ez állatkínzás, -mert hát miért pontozta volna le az elsőt- az gondoljon abba bele, hogy mivel jobb a ne adj Isten megtámad valakit, aztán kilövik emiatt.
2021. júl. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem szabad lelőni, napközben az utcán furkorásznak(párszor előfordult már), a villanypásztort meg szétszedi, az előbb említett ismerőseimnek is volt.
2021. júl. 10. 13:15
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

Kerdezo,en is Erdelyben elek,mas mod nincs csak villanypasztor. Nezd meg Tusnadfurdot peldaul,a fel varos villanypasztorral van korbeveve.

Amugy csak ugy elmeleti sikon,nem azert mondom,hogy megcsinald csak egy otlet ;) Tegyel ki fagyallot (antigel)egy edenybe hatha szomjas szegeny maci,finom edes ize van…

Aki ezert lepontoz jojjon es eljen itt a medvek kozott.

2021. júl. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tudom, az ismerőseimnek is Tusnádfürdőn van a nyaralójuk.
2021. júl. 10. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!