Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Miért félnek ennyien a kígyóktól?

Miért félnek ennyien a kígyóktól?

Figyelt kérdés

Én személy szerint nagyon szeretem őket,és nem is azzal van a bajom hogy valaki fél hanem hogy már ha meglátják a képét egyszerre sikítoznak.

Ez olyan mint a pók. A pókoktól én is félek,képen is. De a kíygok nem néznek ki ijesztően,csak olyanok mint a siklók.

Jó,ha az esőerdőben lennék biztos én is félnék meg azt is megértem ha valakinek ez fóbia. De akinek nem miért félnem ennyire már a kigyók képétől is? Vagy miért tartják undorítónak ? Gondolom ha állatkertben tartják vagy valakinek a kezében van az méregtelenített szal nem bántana vagy nem halálosan ...



2021. szept. 24. 20:08
 1/9 A kérdező kommentje:
De tényleg nincs vele bajom csak nem értem.
2021. szept. 24. 20:08
 2/9 A kérdező kommentje:

Bocs a helyesírásért,teló...


17l

2021. szept. 24. 20:09
 3/9 anonim ***** válasza:
97%

"Ez olyan mint a pók. A pókoktól én is félek,képen is. De a kíygok nem néznek ki ijesztően,csak olyanok mint a siklók."


Mert neked a pók néz ki ijesztően még képen is,nekik a kígyó.Nekem egyik sem ijesztő,inkább undorító.A pók azért mert pók,a kígyó meg kígyó.Én egyik csúszó-mászót sem bírom.

Bár! Valószínüleg azért mert az összes többi állatot sem különösebben.

2021. szept. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Eredendően három dologtól félünk: leesés, sötétség, hüllők. Gyakorlatilag most jöttünk le a fáról, ez még onnét maradt, mint a farokcsont.
2021. szept. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt mert ismeretlen számunkra, másrészt sem a pókok sem a kígyók nem nevezhetőek "cuki" állatkáknak.


De a félelem önmagában abból fakad, hogy nem ismerjük őket. Úgy értem mi, európai emberek. Nem látod őket nap mint nap, az emberek többsége egy életet leél úgy, hogy nem látott még kígyót testközelből.


Ha Ausztráliában élnél akkor más lenne a helyzet, ismernéd őket, hallomásból és látásból is, több infód lenne róluk. Sőt, bármilyen Ausztráliában őshonos állattól félnél te is, mert nem tudom mi az, veszélyes-e stb.


Ha feljönne a WC kagylón keresztül egy kígyó, amiről fogalmad sincs milyen fajta, te is félnél. Pont azért, mert ismeretlen.

2021. szept. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
A kígyóktól való félelem egyidős az emberiséggel. Régen tényleg veszélyes hüllőkkel találkozott az ember, ösztönösen félünk tőlük. Erre ráerősít a kultúra is, pl a Bibliában Lucifer kígyóalskban ejtette bűnbe Évát. Ezért a kígyók gonosz, gusztustalan állatokká váltak sokak szemében
2021. szept. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a póktól, de attól irtózok. A kígyóktól nem különösebben félek, de egy méreggel rendelkező kígyót nyilván meg se közelítenék.
2021. szept. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

Minél több lába van egy állatnak,annal jobban irtózok. :D

2-4 okés.

6-nál csak a katica meg a lepke a barátom.

8 és afelett már irtózom,főleg a pókoktól.

De egy 10 kg-mos pitont simán a nyakamba vettem :D

2021. szept. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Pedig annak egy sincs (Y) :D
2021. szept. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!