Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Lehetséges hogy egy rókának...

Lehetséges hogy egy rókának kék legyen a szeme?

Figyelt kérdés
Tudom hogy szinte mindnek barna, de mégis találtam egy pár képet amiben vagy heterokrómiás vagy full kék, és ezt is általában sarki rókáknál. Simán lehet szerkesztett de nem láttam leírva hogy az lenne. Tehát lehetséges?

2021. okt. 25. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges. Pláne, hogy fehér szőrű állatoknál nem ritka a kék szem.
2021. okt. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az valamilyen mutáció eredménye.


De amúgy a rókának ilyen világos aranybarnás szeme van.


A sarki rókának meg fekete színű, de adódhat sarki rókánál heterokrómia, ez is a túléléshez szükséges, azon a területen a hó miatt a fény másabb, magyarán a szem szín védelmi funkció is, de rókánál még nem láttam olyat.


Házi állatoknál is van heterokrómia, de az a tenyésztés miatt is kialakulhat, a természetben a heterokrómia nem túl gyakori, mivel minden szín, még a szemszín is a túlélésben segít, de nem is lehetetlen, sarki rókánál az ősök között kell kutatni ennek a kérdésnek a megválaszolására. Majd lehet én is utána olvasok, én is láttam olyan képet, majd csekkolom közelebbről is, hogy szerkesztett-e, csak google képkeresőbe néztem index képeket egyelőre, nem nyitottam meg.

2021. okt. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
22%
A kék rókának pl. sárga színű a szeme.
2021. okt. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
[link] nézd csak itt van
2021. okt. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A heterokrómia embereknél is előfordul, nekem is heterokróm a szemem, csak nekem centrálisan, szóval nekem nem olyan feltűnő, mint akinek egyik szeme kék a másik barna és stb.


De szimpla kék szem színű sarki róka olyan szerintem a természetben nem fordul elő, ha tenyésztik akkor talán. Heterokrómia az állatvilágban is előfordul, amit linkelt 4-es azok között is több volt a háziasított állat heterokrómia. Vadállatoknál kevesebb képet láthattunk, sarki róka, farkas , bagoly, de már a bagolynál sem vagyok biztos, hogy nem-e vadállatmentő menhelyen lévő bagoly pár utóda.

2021. okt. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja és jelezném, hogy a bagolynál sanszosabb a szembetegség, ha megnézed a bal szemét annak a formája is oválisabb a szembogárnak, míg a jobb szemén kerek. Szerintem annak a bagolynak sérült valamikor a bal szeme, pláne hogy a szemhéj is kifele áll, és nem illeszkedi a szemére. A szürkés vastagabb körív meg lehet szürkehályog is.


De nem az, nem szembetegség, sanszosabb, hogy az szerkesztett kép. A klónozó eszközt az illető nem tudta használni, vagy direkt formázta ilyenre és a bal szeme nem olyan lett mint a jobb. A szemhéjon is látszik.

2021. okt. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!