Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mit lehet tenni egy sánta...

Mit lehet tenni egy sánta rókával?

Figyelt kérdés
A háttértörténet: egy lakótelepen lakom, amit minden irányból erdő vesz körül, így elég sok állat előfordul errefelé, de kb. félórával ezelőtt történt a következő. Éppen hazafelé sétáltam, amikor tőlem pár méterre felbukkant egy róka. Nagyon meglepődtem, mert már sötét volt ugyan, de még egy csomó ember járkált az utcán, nagy volt a forgalom, pláne hogy mindez a kocsmától nem messze történt. A róka nem mutatott félelmet, gyakorlatilag meg kellett állnom, és várni, hogy odébb menjen. Mivel ennyire nem félt, gyanús volt, hogy veszett is lehet, így nem akartam a közelébe menni. De amikor elindult, láttam, hogy sántít az egyik első lábára. Lehet, hogy tévedek, de valahogy az volt az érzésem, hogy segítséget szeretne, azért nem megy el. Végül elment egy bokros rész felé. Én hazajöttem, de szó szerint rosszul vagyok és sírni tudnék, annyira sajnálom. Na a sirámaim után a kérdésem: Mit lehet tenni, egyáltalán lehet bármit tenni egy sérült vadállattal, ami még talán veszett is? Van bármilyen szervezet, ami foglalkozik ezzel? Tudom, hogy vannak madármentők meg ilyesmik, de egy sánta rókát ki ment meg? És vajon van esély rá, hogy meggyógyuljon a lába? Megszakad a szívem :(

2021. nov. 11. 20:19
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
73%

Megértelek , van ilyen vad mentés vagy hasonló olyan csoport aki a sérült "vadállatoknak segít.

De nem tudom a nevüket.

Jó hogy ilyen emberek is vannak mint te.👍

2021. nov. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

"Magyarországon a rendszerváltás óta nincs veszett róka, mert oltják őket."


Te teljesen hülye vagy.

2021. nov. 11. 20:34
 3/28 anonim ***** válasza:
22%
Csatlakozom az elöttem szólóhoz
2021. nov. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
26%
Hol van lakótelep erdőben??
2021. nov. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
0%
H#lyék vagytok mind! Itt vitatkoztok ökörségen. Nevetséges
2021. nov. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim válasza:
70%
Ez most hogy jön ahhoz, hogy fogalmad sem volt róla, hogy a rókákat vakcinázzák veszettség ellen??? Hogyan lehet összehasonlítani az állati veszettséget egy humán betegséggel? Hány éves vagy te?
2021. nov. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

A családomban több elismert járványügyi szakember is van, akik direkt figyelmeztettek, hogy ne menjek közel az ilyen állatokhoz...de mivel a 12 éves Béluska leírta, hogy ez nem így van, most már akkor a 12 éves Béluskának hiszek, aki a matek lecke közben szíveskedett ide belinkelni valamit a netről.

Minden elismerésem Béluskának, csak reménykedni tudok abban, hogy amikor majd átveszed a kémiai Nobel-díjat, akkor legalább a TV előtt zokoghatok egy sort a meghatottságtól. Le leszek nyűgözve, és büszke leszek, amiért szóra méltatott engem egy ekkora elme, még ha csak virtuálisan is!

2021. nov. 11. 21:10
 8/28 anonim ***** válasza:
0%
Lelőni.
2021. nov. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Kérdező, miért lenne hülye az a válaszoló, aki leírta hogy évek óta nincs veszett róka, mert vakcinázzák őket? A covid és a veszettség két külön betegség, ezzel ugye tisztában vagy?


Amúgy vannak vadállatmentő szervezetek, lehet hogy a közeli nemzeti park is tud segíteni.

2021. nov. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

“Hogyan lehet összehasonlítani az állati veszettséget egy humán betegséggel? “


Nincs olyan hogy állati veszettség. Ember us elkapja. Tipikus gyik színvonal.



Amúgy ki ez a bazmegjutka?

2021. nov. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!