Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mit csinálnátok a megfogott...

Mit csinálnátok a megfogott rókával?

Figyelt kérdés

Napok óta jár hozzánk egy róka. Ma 3-kor, amikor a macskával.voltam kint, megzavarhattam és belement a hurokba. A két hátsó lába meg a fraka szorult bele, tehát él. Annak ellenére, hogy kárt okozott nálunk, most megsajnáltam. Szívem szerint befognám és elvinném máshova, ahol elengedhetem. Viszont apum biztos hallani sem akar róla.

Szóval elengednétek vagy elpusztítanátok?!


2013. máj. 29. 05:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elengedném.
2013. máj. 29. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16%
Kimeríted az állatkínzás fogalmát, a róka védett állat, azonnal engedd el!
2013. máj. 29. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A róka nem védett állat egyébként. A hurkot a szomszéd rakta a kerítéshez. Én elengedném, csak lányként félek tőle... Mert mégis csak vadállat, nem szeretném, ha megharapna.

Szóval, rajta múlna, elszállítva, de elengedném.

2013. máj. 29. 05:24
 4/11 anonim ***** válasza:
Ne merd megölni ._.
2013. máj. 29. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%

A róka tényleg nem védett. A hurok használata ellenben tilos. Szerintem annyira belefeszült a lábába, hogy ott fertőzés fog kialakulni, vagy sánta lesz, stb. A leghumánusabb, ha szólsz egy vadásznak, aki agyonlövi, így nem szenved.

Ajánlom mindenki figyelmébe, mert az senki nem fog érdekelni, hogy ki tette ki a hurkot, neked szólni kellene a rendőrségnek: [link]

2013. máj. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
anyátokat
2013. máj. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ha még megvan a róka a hurokban, akkor én a helyedben a róka fejére tennék egy pokrócot, hogy ne lásson, meg ne nagyon tudjon harapni, ha esetleg van kutyátok, és annak póráza, akkor valahogy megpróbálnám rátenni, hogyha kiszabadítod se tudjon rögtön menni, kiszedném a hurokból, ha sérült a lába, akkor állatorvost hívnék hozzá, ha meg nem akkor beletenném egy dobozba, és elengedném valahol jó messze tőletek.

Amúgy az is megoldás lehetne,hogy hívtok egy állatorvost, megkéritek, hogy nyugtatózza le, hogy ne történjen sérülés, utána kezelje le, és úgy vinném el jó messzire otthonról.

Ezt nem hiszem, hogy megcsináljátok, de remélem, hogy nem ölitek meg.

Majd írd le, hogy mi lett

2013. máj. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Elengedtem még mielőtt a szomszéd felkelt volna és agyonütötte volna. Nem sérült meg sehol. Viszont amikor felkapaszkodott a kerítésre és várta, hogy elvágjam a hurkot, láttam, hogy kölykei vannak vhol.

Mázlija volt, mert ha 2 perccel később megyek, akkor a szomszéd meglátott volna, ahogy engedem el és nem tudtam volna beadni, hogy egy macska miatt vágtam el.

Lényeg, Vuk megmenekült.

2013. máj. 29. 10:07
 9/11 anonim ***** válasza:
88%

De azt tényleg nem ártana eljuttatni a szomszéd fejébe, hogy a hurok - amellett, hogy egy mocskos, alávaló módszer - tiltott is, mint minden csapdázás. Csak sajnos ha nem ezt alkalmazza, akkor meg valószínűleg mérgezni fog, az sem jobb.


Egyébként mi a bűne annak a rókának, hogy ennyire meg akarja fogni? Ezt sosem fogom megérteni, hogy miért nem lehet máshogy elérni, hogy a róka ne okozzon kárt. Gondolom mert ez kerül a legkevesebb fáradtságba.

2013. máj. 30. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Valletta ***** válasza:
Örülök, hogy a róka megúszta, de én azért beszélnék a szomszéddal erről a hurok témáról. A határba kihelyezett hurkok, csapdák nem csak vadállatokban, hanem nagyon sok kutyában is kárt tesznek (csak nálunk volt két eset, az egyiknek amputálni kellett a lábát).
2013. jún. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!