Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mit lehet tenni egy sánta...

Mit lehet tenni egy sánta rókával?

Figyelt kérdés
A háttértörténet: egy lakótelepen lakom, amit minden irányból erdő vesz körül, így elég sok állat előfordul errefelé, de kb. félórával ezelőtt történt a következő. Éppen hazafelé sétáltam, amikor tőlem pár méterre felbukkant egy róka. Nagyon meglepődtem, mert már sötét volt ugyan, de még egy csomó ember járkált az utcán, nagy volt a forgalom, pláne hogy mindez a kocsmától nem messze történt. A róka nem mutatott félelmet, gyakorlatilag meg kellett állnom, és várni, hogy odébb menjen. Mivel ennyire nem félt, gyanús volt, hogy veszett is lehet, így nem akartam a közelébe menni. De amikor elindult, láttam, hogy sántít az egyik első lábára. Lehet, hogy tévedek, de valahogy az volt az érzésem, hogy segítséget szeretne, azért nem megy el. Végül elment egy bokros rész felé. Én hazajöttem, de szó szerint rosszul vagyok és sírni tudnék, annyira sajnálom. Na a sirámaim után a kérdésem: Mit lehet tenni, egyáltalán lehet bármit tenni egy sérült vadállattal, ami még talán veszett is? Van bármilyen szervezet, ami foglalkozik ezzel? Tudom, hogy vannak madármentők meg ilyesmik, de egy sánta rókát ki ment meg? És vajon van esély rá, hogy meggyógyuljon a lába? Megszakad a szívem :(

2021. nov. 11. 20:19
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
0%

20: szerintem ne toporogj ezen...


Jól meg is sértődnének a dög drága lakóparki házak tulajai, ha le-lakótelepeznéd a környéküket!


Hiába idézgetsz itt wikis meg egyéb meghatározásokat - az emberek szóhasználatában a lakótelep az bizony panel.

2021. nov. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

#21

Nem én toporgok, eleve 80x lett megkérdezve hogy hol van ilyen telep, én csak válaszoltam, akkor jött az újabb kötekedés.

Nem érdekel a tulajok sértődése.

"az emberek szóhasználatában a lakótelep az bizony panel." - néhány ember szóhasználatában igen, másokéban nem.

2021. nov. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

De ha ennyire felkavaró, akkor pl. Almásfüzitő felső "igazi"(:D) panelos lakótelep, körben vagy erdő, vagy mező. Vannak rókák, őzek, stb.

Továbbra se értem, mi ezen ennyire meglepő, hogy van ilyen.

2021. nov. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
68%

A társasház a panel modern formája, a lakópark pedig az új lakótelep.

A lényeg nem változik, azok mennek oda, akinek vagy pénze vagy igénye nincs a családi házra.

2021. nov. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

24: fizikailag lehetetlen lenne, ha mindenki csh-ban akarna lakni!

Szóval nem csak pénz és igény kérdése.

2021. nov. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
25 szerintem főleg az. Az igényt nem rossz értelemben értem. Pl. van akinek van igénye kertre, de van akinek ideje vagy kedve nincs vele vesződni. Vagy ha az az igény, hogy valaki a blahánál akar lakni, nyilván nem fognak ott neki csh-t építeni.
2021. nov. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Nem értetted a lényeget: Magyarországon, EU-ban sehol nincs annyi terület még arra se, hogy akinek erre igénye lenne, az csh-ban lakjon.
2021. nov. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

De értettem. Csak egyrészt erről nem vagyok meggyőződve, másrészt szerintem ha lenne elegendő terület akkor sem akarna mindenki költözni.

Lásd elöregedő/kiürülő falvak.

2021. nov. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!