Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mit lehet tenni egy sánta...

Mit lehet tenni egy sánta rókával?

Figyelt kérdés
A háttértörténet: egy lakótelepen lakom, amit minden irányból erdő vesz körül, így elég sok állat előfordul errefelé, de kb. félórával ezelőtt történt a következő. Éppen hazafelé sétáltam, amikor tőlem pár méterre felbukkant egy róka. Nagyon meglepődtem, mert már sötét volt ugyan, de még egy csomó ember járkált az utcán, nagy volt a forgalom, pláne hogy mindez a kocsmától nem messze történt. A róka nem mutatott félelmet, gyakorlatilag meg kellett állnom, és várni, hogy odébb menjen. Mivel ennyire nem félt, gyanús volt, hogy veszett is lehet, így nem akartam a közelébe menni. De amikor elindult, láttam, hogy sántít az egyik első lábára. Lehet, hogy tévedek, de valahogy az volt az érzésem, hogy segítséget szeretne, azért nem megy el. Végül elment egy bokros rész felé. Én hazajöttem, de szó szerint rosszul vagyok és sírni tudnék, annyira sajnálom. Na a sirámaim után a kérdésem: Mit lehet tenni, egyáltalán lehet bármit tenni egy sérült vadállattal, ami még talán veszett is? Van bármilyen szervezet, ami foglalkozik ezzel? Tudom, hogy vannak madármentők meg ilyesmik, de egy sánta rókát ki ment meg? És vajon van esély rá, hogy meggyógyuljon a lába? Megszakad a szívem :(

2021. nov. 11. 20:19
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
0%
Még mindig nem tudjuk, hogy hol van olyan lakótelep, ami egy erdő közepén van..? :-)
2021. nov. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Magyarországon legfeljebb az országhatár mentén lehet belefutni veszett rókába, mert nálunk vakcinázzák őket, ami elég jó védettséget biztosít veszettség ellen, viszont nem mindenhol teszik ezt meg, ezért a határon átjáró állatok között előfordulhat, de nem gyakori. Ilyen településen élsz esetleg?

Mellesleg bejönnek a településekre azért is, mert elvesszük tőlük az élőhelyeiket, mindent beépítenek lassan, nekik meg nincs hova menni, éhesek, bejönnek kukázni, megszokják az ember jelenlétét, emiatt nem félnek, mint a városi galambok, tehát már nem olyan egyértelmű, hogy egy egyed veszett-e csak mert nem menekül el, mellesleg a veszettségnek más jelei is vannak. Szerintem ez a róka nem volt veszett.

Vannak amúgy vadmentő egyesületek, pl. a Fehér Holló, nekik szólhatsz, fognak tudni segíteni. [link]

2021. nov. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Én tudok egy párat, Magyarországon is, meg Németország keleti részén is, szerintem nem releváns.
2021. nov. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

#21

Bárhol, miért ilyen fontos ez? A környékemen van egy csomó (Pilis), miért ennyire kardinális kérdés?

2021. nov. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

#21: a mese szempontjából kardinális... :)


Tehát a Pilisben vannak olyan lakótelepek, amik a falutól elkülönülnek, és köröskörül erdő veszi körbe ezeket???



Ezt írja a kérdező:

"egy lakótelepen lakom, amit minden irányból erdő vesz körü"

2021. nov. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

#25

"Tehát a Pilisben vannak olyan lakótelepek, amik a falutól elkülönülnek, és köröskörül erdő veszi körbe ezeket???"

Igen, ezt írtam. Miért kell újra és újra megkérdezni, ha már kaptál választ?

2021. nov. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Konkrét példát nem írtál...

Én elég ismerős vagyok Pilisszentkereszt, Szentlászló, stb. környékén, de egyik helyen sincs lakótelep.

2021. nov. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

#27

Konkrét példát nem kérdeztél.

Garancsliget és Mediterránvölgy elég jól körbe volt véve "vadonnal" mikor utoljára arra jártam.

Remélem, így már meg tudsz nyugodni.

2021. nov. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Ja, hogy te ezt hívod lakótelepnek...


Akkor fogalmi eltérések vannak.

Szerintem a lakótelep az a kelenföldi, vagy az újpalotai paneldzsungel...

2021. nov. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

#21

"A lakótelep olyan lakóépületek összessége, melyek időben és stílusban egységesen épülve, az adott település, településrész egyéb épületeitől megkülönböztethetően alkotnak egységes telepet."

Semmi köze a panelhez, vagy kelenföldhöz. Attól még, hogy te (csak) azokat hívod lakótelepnek.

2021. nov. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!